5 zvyků, které se vyplatí..

Chcete být více produktivní a nevíte co změnit?
Naučte se si lépe zorganizovat čas. Vybudujte si zvyky, které Vás budou obohacovat!

 

 

1.) Využijte prostoje – čtěte / vzdělávejte:
Cestujete do práce veřejnou dopravou? Nebo máte ve škole nebo v práci několikaminutové až hodinové prostoje? Nahrajte si do mobilu nebo MP3 přehrávače: namluvené knihy nebo jazykové kurzy. Nebo nejlepší kombinaci: namluvené knihy v jazyce, kterému se učíte, nebo se prostě začněte nějakému jazyku učit! Nebo si noste opravdovou knížku. 🙂

 

2.) Sepište si každý večer přehled všeho, co máte v plánu na druhý den.
Stačí obyčejný seznam, tímto způsobem dostanete z hlavy všechny starosti. Které by Vás mohli rušit od spánku.

 

3.) Pište si deník radostí, starostí a výdajů.
Malými kroky ke štěstí! Malé drobnosti, které Vám udělaly za den radost, Vám dle výzkumů – pokud si je zapíšete – přispějí k dlouhodobému pocitu pohody!
Je prokázané, že když si napíšete starosti, budou Vás míň tížit. Jde o stejný princip, který platí, když se svěříte příteli.
Díky deníku výdajů, uvidíte na vlastní oči, na čem nejvíc utrácíte a budete mít možnost se rozhodnout. Jestli to tak necháte být nebo se rozhodnete něco vyškrtnout a ušetřené peníze využít jinak..

 

4.) Prasátko na drobné – které využijete během těch dnů, kdy Vám bude nejhůř.
Jde o takové miniprasátko, které šetříte sami pro sebe, na dny kdy si budete potřebovat udělat radost. Ať už půjde o lístek na koncert nebo nákup v restauraci nebo oblíbené drobnosti..


5.) Choďte více! Třeba, když nemáte čas na pořádný workout..

Tímto způsobem vmáčknete do jinak plného dne malý workout a uděláte něco pro své zdraví! Prostě vyměňte dopravní prostředek, který klasicky používáte za Vaše nohy. Nebo místo výtahu vyběhněte schody!

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..