Wellness pro Vaše nohy

Wellness pro Vaše nohy, je tu hned několik možností, jak toto téma pojmout. Já jsem si pro Vás připravila scruby, které pomohou udržet Vaši pokožku jemnou, hydratovanou – bez pnutí, bez pupínků a zarůstajících chloupků!
V poslední době jsem při holení nohou přešla z elektrického depilátoru na jednorázové žiletky. Myslela jsem si, že to snad pomůže vyřešit problém s neustálým svěděním nohou a zarůstajícími chloupky. Nepomohlo to. Co mi opravdu pomohlo byl DIY kávový scrub. ‚
Tento scrub se hodí na jakoukoli oblast na těle, já ho obvykle používám na nohy, ale na namáhané a suché ruce je také ideální!

Před Vánoci jsem hledala inspiraci v DIY (doityourself) projektech.Také mám rodinu plnou milovníků kávy. Tak jsem se rozhodla vytvořit kávový scrub na tělo. Ani jsem si v té době nebyla jistá, na co všechno se používá nebo jestli to vůbec bude fungovat. Už vůbec jsem nepředpokládala, že ho sama začnu tak často používat! Udělala jsem šest várek, vložila do krásných skleněných nádob a rozdala pod stromečkem.

Káva vs. čaj:
Sama nejsem milovník kávy, preferuji sypaný čaj. Už protože konzumace kvalitního čaje oproti kávě je zdravější pro naše tělo a zároveň i lépe ovlivňuje naší mysl. Po konzumaci kávy se cukr v krevním oběhu extrémně navýší, což způsobí velký příval energie. Ale bohužel také, po odeznění „euforie“ velký propad v hladině krevního cukru způsobující mimo jiné příznaky: podrážděnost, třes rukou… Káva je krátce řečeno problematická.U kvalitního čaje také dojde k navýšení hladiny cukru v krvi, ale nedojde k výraznému propady a výše uvedeným negativním příznakům. Hladina cukru se po požití teinu drží delší dobu relativně ve stejné výši.
Více najdete zde: Čaje a nečaje

Ale zpět k receptu, miluji jak káva voní a v tomto scrubu je naprosto úžasná!
Používá se jako mýdlo/peeling na tělo, já tento scrub používám převážně na celé nohy před holením. Díky němu jsem konečně vyřešila problém se zarůstáním chloupků i s neustálým svěděním pokožky…

KÁVOVÝ SCRUB – DIY (z domácích ingrediencí)
Použití:
– zjemnění pokožky – odstranění odumřelé kůže
– při použití před holením, předchází zarůstání chloupků
– výživa pokožky obsaženými oleji
– prokrvení a masáž – pomáhá minimalizovat celulitidu
– skvělý tip na dárek

Ingredience:
– krystalový cukr – 3/4
– mletá káva (Douwe egberts/Jihlavanka/Lavazza) – 1/4
– olivový / kokosový olej – po lžících

Postup:
Smícháme v míse krystalový cukr a mletou kávu. Přidáváme olej dle naší volby, aby se směs stala do určité míry konzistentní. Směs by neměla plavat v oleji, opravdu stačí, když to vyzkoušíte na rukách při mytí rukou. Pokud se během mytí rukou olej uvolní a zanechá Vaše ruce hebké. Je to správná konzistence.
Rozdělíme směs do skleněné nebo jakékoli jiné vakuové dózy a používáme jednou až dvakrát týdně.

Cukr se při kontaktu s vodou postupně rozpustí, káva odteče do odpadu. Ale je nezbytná k odstranění odumřelé kůže a masáži pokožky. Olej se Vám vstřebá do pokožky. Tím pádem odpadne nutnost použití krému a Vaše kůže bude jemná a hladká.

** Nezapomeňte na pravidelnou desinfekci žiletky/depilátoru, pokud používáte! A výměnu otupených břitů za nové!**

Co by Vás mohlo zajímat:
Další DIY scruby

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..