VÁŠ Nový rok!

Jak plánujete strávit Nový rok?
Čeho chcete dosáhnout? Naučit se jazyk, víc odpočívat nebo víc sportovat?
Znám lidi, kteří to sami se sebou vzdali a kvůli počátečnímu neúspěchu si žádné předsevzetí ani jiné plány nedávají. To je smutné řešení, stačí na to jednoduchý posun ve smýšlení o sobě samém (redukce růžových brýlí) a trochu počátečního uvažování nad tím co je pro Vás opravdu důležité.
Kupte si super diář a začněte plánovat Vaši cestu za úspěchem! 🙂


Takže jak na to?
Diář je podle mě naprosto esenciální, máte ho u sebe pořád ať už v mobilu nebo v papírové podobě. Váš napsaný cíl bude sloužit jako motivace, ne jako neustálá připomínka úspěchu.

Jak si nestanovit cíl?¨
Do půl roku se naučím japonsky.

Jak si tento cíl doopravdy splnit?
Nikdo se nenaučí do půl roku japonsky, pravděpodobně Vám do toho něco vleze a budete ze sebe akorát mít špatný pocit, že jste zase nedodrželi své předsevzetí… Takže jak si správně stanovit cíl, který je splnitelný? Ať už jde o jazyk o učení se nové dovednosti nebo pracování na svém těle nebo něčem úplně jiném?

 

1.) Stanovte si splnitelné minicíle, které Vás nebudou obtěžovat natolik, abyste měli nutkání je odložit kvůli nutné práci nebo něčemu jinému neodkladnému..

Př.: Čím detailněji se zamyslíte, tím lépe – zde máte několik inspirací:
– každý den nahradím jeden šálek kávy jedním šálkem kvalitního zeleného čaje například Matchou
– každý den po cestě do práce se budu učit 5 nových slovíček / budu dělat křížovky / číst knížky v jazyce ve kterém se chci zlepšit
– každý den před sprchováním se budu 15min věnovat rehabilitačnímu cvičení nebo cvikům na posílení středu těla
– každý týden v pátek po práci budu chodit do sauny / na masáž a potom si budu číst nebo koukat na oblíbený seriál nebo jinak odpočívat
……..

Je dobré mít jasně stanovené a jasně měřitelné cíle, kde si určíte minimální frekvenci, kterou dodržíte i v případě, že se povinnosti nakupí opravdu až nad hlavu (protože víte, že právě v takové chvíli nějaký rituál, který Vám přinese klid a pohodu budete potřebovat o to víc..)!

 

2.) Stanovte si jak budete týdně, měsíčně a na konci roku 2017 měřit Váš úspěch!

Na konci každého týdne si zapište jak se Vám povedlo nebo nepovedlo splnit Váš cíl, nejlépe i s plánem jak to v následujícím týdnu/měsíci upravíte/napravíte. Co uděláte jinak, abyste na sebe měli více času?
Pokud takto vydržíte, tak na konci měsíce / roku uvidíte, jak Vám to šlo – bude zajímavé si přečíst své vlastní myšlenky proč nebo jak jsme se sami vykrucovali nebo na co jsme byli hrdí.. 🙂 Já sama používám svůj denní diář Moleskine jako plánovací diář, deník mých úspěchů a radostí i jako notýsek na myšlenky a plány..

Myslete i na různé okolnosti, které Vám mohou vstoupit do předem připraveného plánu. Když třeba víte, že v půlce roku budete muset připravovat velký projekt a připadá Vám nemožné do toho času vměstnat i něco jiného, stanovte si minimální dávku japonským slovíček / relaxačních aktivit kterým se prostě věnovat budete za každých okolností.
Pokud budete upřednostňovat „nutné“ okolnosti jako práci atd, před Vámi zvolenými aktivitami, může se Vám na konci roku také stát, že nebudete ani z poloviny blízko Vašemu předem stanovenému cíli a nebudete spokojeni sami se sebou. Váš cíl je tu proto, aby Vás odměnil dobrým pocitem, pokaždé když se mu věnujete! I malá snaha se počítá!

 

3.) Pochvalte se průběžně!

Již na začátku roku si stanovte, jak se budete odměňovat a průběžně motivovat! Může to být koupě knížky zjednodušené četby v daném jazyce po stém naučeném slovíčku, večeře v oblíbené japonské restauraci, kde si objednáte v japonštině, pochvalou může být i výsledek dodržování rehabilitačního programu, kdy se Vaše akutní nebo chronická bolest sníží nebo dokonce zmizí díky rehabilitačnímu cvičení..

 

4.) Spojte se s lidmi, kteří jsou na stejné lodi a motivujte se navzájem! Čtěte nebo sledujte odborníky v oboru, který Vás zajímá.

Přidejte se do skupiny, která se věnuje Vašemu zájmu nebo sledujte odborníky online, ať už na instagramu, youtube, v odborných článcích apod. Ohledně wellness, zdravého životního stylu a prevence Vám určitě může pomoci i web a youtube Zdraví posláním nebo můj osobní Instagram Wellness specialistka Sylvie.

 

Můžete být na sebe pyšní, každý týden, každý měsíc! Záleží to je na Vás!
Šťastný Nový rok!

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..