Recenze: Top kadeřnictví v Praze

Srovnání top kadeřnictví v Praze, které jsem navštěvovala nebo stále navštěvuji!
– kadeřnictví Pavla Buřiče  – Redken – dlouhé vlasy
– salon Portrait Michala Zapoměla – účes na ples – téma Extravagance, střední a krátký střih 
– Frank Provost Slovanský dům – krátký střih 

Měla jsem od malička dlouhé vlnité vlasy. Ty vypadají docela dobře téměř bez jakéhokoli určitého střihu. Ale jednou za čas člověk přece jen nějaký sestřih potřebuje. Moje největší problémy byly, že mě často bolela hlava z těžkých vlasů a chtěla jsem nějaký zajímavý střih – který nebudu muset upravovat . Nebo jen sestříhání vlasů nějak zajímavě se ukázalo jako téměř neřešitelný problém. Hodněkrát jsem odcházela od kadeřníka s pocitem „lehčí hlavy“ ale bez velkého nadšení. Protože bez všech stylingových přípravků to prostě druhý den nebylo nic moc zvláštního. Vyzkoušela jsem všechny možné kadeřníky, které mi někdo doporučil, většinou jsem platila od 500 – 800 kč. Ale jak jsem už řekla nebylo to nic moc.

Asi před třemi lety, jsem narazila na dobré recenze kadeřnictví Pavla Buřiče  – Redken, každý rok se účastní charitativní akce Střihaton – tam si vyčekejte tu frontu, protože to určitě stojí za to! Cena je asi čtvrtinová oproti klasické. Já jsem platila kolem 1000 kč. Rozhodně toho nelituji! Tohle bylo první kadeřnictví z kterého jsem i druhý den měla stejný účes, jako když jsem od nich odcházela! 😉

Asi rok po tom, co jsem chodila do Redkenu jsem zatoužila po změně a hledala jsem dál. Našla jsem Salon Portrait Michala Zapoměla jsem tu ještě spokojenější než v Redkenu, ale to si samozřejmě musíte vyzkoušet na vlastní kůži! Kadeřnice jsou velice schopné a příjemné. Asi rok jsem si nechávala dělat víceméně jen „drobné“ úpravy, kterých si všimlo kromě mne asi jen málo lidí u Lucie Trnkové. Ale pro mne byly skvělé – hlava „bez tíže“ vlasy měly tvar a každá návštěva byla relaxem. 🙂 To nejlepší z tohoto salonu jsem vytěžila až v roce 2014!

Na maturitní ples s tématem Extravagance jsem si zde nechala dělat účes! Dopadlo to výborně, jako když jsem si tu v prosinci nechala poprvé v životě ostříhat vlasy až k uším !! Zatím pokaždé když jsem tam přišla s nejasnou představou (pouze s orientačníma fotkama) tak jsem odcházela nadšená! Jako s účesem na ples (to jsem si ještě vyrobila lékořicový bonbony z fima a při tvorbě účesu jsme vymýšleli jak je tam připojit, tímto děkuji Natalii Hostačné z Portraitu, makeup, který vydržel celou noc jsem měla z Make-up institutu – když se přihlásíte jako modelka do jejich kurzů, tak si můžete odnést buď věcnou cenu – nějakou šminku nebo poukaz na líčení, kterou jsem využila já) nebo s mojí představou krátkých vlasů s podmínkami: nechci ty vlasy nijak upravovat, chci velkou změnu a chci aby to bylo trochu crazy, odcházela jsem naprosto nadšená, účes dopadl líp, než jsem si vůbec dokázala představit! Vlasy mají úžasný objem, vůbec nic kromě mytí vlasů a foukání s nimi nedělám a pořád vypadají úžasně, jako když jsem odcházela!
Vůbec jsem netušila jestli mi vůbec krátké vlasy můžou slušet, dost jsem o tom pochybovala, ale stal se zázrak a já ten sestřih miluju!! Ukázala jsem orientační fotky a nechala jsem kadeřnici téměř volnou ruku. Dokonce mám i ofinu, což jsem také nikdy nepovažovala za možné. Ludmila Havlová se mi věnovala kolem dvou hodin a dolaďovala, přehazovala vlasy sem a tam a společně jsem dumaly nad tím jak bude vypadat tohle a tamto. Dopadlo to úžasně a já jsem jí strašně vděčná! Tenhle střih je úžasně pohodlný.
Cena byla stejná jako v Redkenu – 1000 – 1400, určitě to stojí za to – vlasy jsou Vaší vizitkou a tvoří Vaši image! Já chodím na stříhání tak jednou za 4 – 5 měsíců. No prostě, když jsem už měla pocit, že by to potřebovalo..

Poslední dobou v salonu Portrait zvedly ceny a tak jsem zvedla kotvy i já.
Chodím do Franck Provost ve Slovanském domě, udržuji si ultra krátké vlasy a jsem spokojená. Cena za sestřih mých vlasů je v mém max. limitu do 1500Kč. Kadeřnice u které jsem byla naposledy se jmenuje Věra, alespoň myslím.. ztratila jsem svoji poznámku a určitě to ještě zjistím! Oproti všem předchozím není moc komunikativní a je to pro mě nezvyk, ale je skvělá při sestřihu mých krátkých vlasů do image, která se mi líbí!

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

6 Responses to “ Recenze: Top kadeřnictví v Praze ”

 1. Ahoj,

  bohužel jsem si na Ludmilu z Portraitu nevzala telefon a nyní jsem se chtěla objednat – a už tam nepracuje. Nemáš na ni náhodou kontakt? Pokud ano, pošli prosím na uvedený mail. Díky!!

 2. Dobrý den,

  co se týká vašeho účesu dříve, byl moc hezký. Nechápu, jak můžete být tak nadšená z toho, co vám bylo vytvořeno na hlavě..a ještě za takové peníze a tolik času, co jste strávila v kadeřnictví. Myslím si, že máte krásnou tvář a jediné, co vám teď vaši krásu kazí je právě tento účes. Vůbec se k vám nehodí a vypadáte starší než zřejmě doopravdy jste.Mám pocit, že v tomto případě se kadeřnice velice spletla a že vám přehazovala dvě hodiny vlasy sem a tam k ničemu nepomohlo..v tomto případě vidím, že kadeřnice zřejmě neměla svůj den a nevěděla si rady..proto to trvalo tak dlouho a bohužel mám pocit, že víc ke škodě, než k užitku. Doporučila bych vám rozhodně změnu kadeřnice,abyste zbytečně nevyhazovala tolik peněz a času. . Můj názor. Jste krásná..jen ten účes to kazí…

  • Sylvie Corty

   Děkuji za názor, účes se mi líbil a po nějaké době jsem se rozhodla vlasy ještě víc zkrátit. V tomto účesu o kterém mluvíte jsem vypadala jako žena, oproti stovkám minulých zkušeností z jiných kadeřnictví o kterých vůbec nepíši. A hlavně jsem se zbavila zátěže těžkých vlasů pod lopatky. Ulevilo to mé kůži na hlavě, svalům a potažmo mi to ulevilo od častých bolestí hlavy. Časem jsem zjistila jsem, že při mém častém sportování mi ofina nesedí a ostříhala jsem vlasy ještě víc. Doba strávená v salonu byla relaxem. Děkuji za Váš názor. S.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..