Terapie a její možnosti u dětí a dospělých (mimo zdravotnictví)

Více jak polovinu svého života pracuji v oblasti speciální pedagogiky, psychologie, psychoterapie, podpoře a provázení dětí a dospělých bez omezení věku.

Nabízené služby:

Někteří lidé setkání nazývají konzultací, jiní terapií, také úlevou, popovídáním či jen poradenstvím toho, co mají v dané situaci se svými dětmi dělat, jak s nimi mají pracovat na pravidlech, domluvách, ovlivňovat a vést je v jejich vývoji a vzdělávaní či jak přežít různé zátěžové situace.

Také jak najít společnou řeč, zábavu, respekt, vyřešit to či ono. Jak pomoci ve škole, jak pracovat s určitými specifikami různých poruch či vývojových vad, jak se nezhroutit v těžkých životních situacích, jak v těchto situacích ošetřit své děti a mnoho dalších stresujících témat nejen ve vztahu k dětem, ale také ve vztahu k manželům, partnerům, rodičů, kolegům a také hlavně sobě samým.

Jak často setkání probíhá

Někomu stačí přijít jednou, jiní chodí tolik, kolik potřebují. Tak jako jsme každý jiný a jedinečný, stejně tak, je každé setkání s jakýmkoliv označením jedinečné.

Vše, co se děje kolem každého z nás má určité souvislosti, proto,moje podpora či pomoc spočívá v tom, že vedu klienta k tomu, aby souvislosti uviděl a vědomě s nimi mohl pracovat. Pravdou je, že obtíže dětí – bez rozdílu věku úzce souvisí či jsou přímo odrazem rodičovských nebo prarodičovských trápení. Největší odměnou je pak spokojený rodič a nadšené dítě.

Zdraví posláním

Co se týče zdravého životního stylu, nejen, že jsem vyznavačem, ale nevyjímaje mne, stále pracuji na svém rozvoji ohledně minimalizace stresu a učení se z každé situace a to, jak ze sdílení s klienty, tak ze situací, které se mi dějí v běžném životě. Protože jsem přesvědčená, že náhody neexistují, je stále, co se učit. Proto i některé své zkušenosti s klienty sdílím ráda formou příběhu, neboť každý si sám v nich třeba něco najde, i kdyby jen pocit.

Iveta


Terapie a její možnosti u dětí a dospělých (mimo zdravotnictví): Jakožto poradce a systematický terapeut neposkytuji psychologickou diagnostiku a nejsem psychoterapeutem ve zdravotnictví.
Mé služby mají širokospektrální pojmenování – konkrétně popis jednotlivých služeb, více informací a možnost objednání najdete zde.

 

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..