Recenze: Saunový svět Saunia

Na začátek musím přiznat, že všechny sauny do kterých jdu porovnávám podle počtu různých druhů saun a možností zchlazení po sauně a samozřejmě celkovém designu. Osobně naprosto miluji když mám možnost vyjít ze sauny ven na čerstvý chladný vzduch, jak ze mě jde pára a hlavně se tělo ochlazuje postupně. Není to takový šok jako ledový bazének.

Na základě této preference, mě mrzí, že je Saunia uzavřený prostor a proto tam není možnost se zchladit čerstvým vzduchem. Během saunování také často potkáte zaměstnance stírající vodu v chodbách mezi saunami a odpočívárnou s barem. Protože podlaha je z kachliček a ne ze dřeva jak třeba v Infinitu. Tím pádem tu je i celkem vysoké riziko uklouznutí.

Co se mi, ale velice líbí na Saunii – je možnost zakoupení a používání (pouze ve vyhrazených saunách) saunové kosmetiky – solné peelingy s bylinkami dle výběru a krémy (čokoládovo – mátové..). To je opravdu boží! <3 Jedna porce v malé mističcce stačí úplně pro dvě osoby. Myslím, že jedna porce stojí 50 Kč, platíte čipovým náramkem. Který odevzdáte a celkovou útratu zaplatíte u východu. Nabídka občerstvení je také dobrá, jen není úplně nejlepší si po sauně dát ledový nápoj..
Pokud byste měli zájem podívat se na saunové ceremoniály – podívejte se do rozvrhu na stránkách Saunie a doražte před správnou saunu pokud možno v předstihu, cca 10 minut. V Saunie jsou menší sauny, proto si budete muset pohlídat místo. Pokud nechodíte pravidelně do saun, doporučuji si sednou na místo (ať už na ceremoniál nebo při klasickém saunování), které bude blízko vchodu a hlavně na spodní příčku. Tím pádem nebudete moc rušit, když se Vám udělá nevolno a půjdete se ochladit. A také tuto možnost minimalizujete, čím níž jste, tím chladněji je v sauně.
Vstup: 225 – 250 Kč v ceně máte zapůjčení osušky a prostěradla, pozor musíte na místě složit zálohu 200 Kč, na čipové hodinky.

Saunová etiketa: Nerušte v sauně se relaxuje. To je obecné pravidlo. Některé sauny najdete i s nápisem – bez mluvení. Některé najdete s opačným označením. Respektujte další osazenstvo sauny.

Závěr: Pokud máte Saunii blízko, určitě bych chodila pravidelně. Já navštívila pobočku v galerii Butovice. Výběr saun a doplňkové služby jsou skvělé. Občas bych si zašla do Infinitu Vysočany, prostě jen zkusit obrovské sauny, velké prostory a ochlazení na střeše.
Pokud preferujete prostor a nevadí Vám si lehce připlatit, Infinit Vysočany v Praze nebo Infinit Maximus v Brně, je volbou pro Vás.

Přežití v sauně: Na spodní příčce je vždy nejmenší teplota z celé sauny, kdyby se náhodou stalo, že Vás někdo zavře v sauně – přežijete o několik hodin déle, když si lehnete na zem a nebudete se hýbat. 😉
Jak se správně saunovat, aby z toho Vaše tělo a mysl měla co nejvíc Infinit shrnuje v online pdf dokumentu! 🙂
http://infinit.cz/media/sauna-kniha.pdf 

Recenze Infinitu zde.

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..