SAPA vietnamská tržnice

Jsem si naprosto jistá, že jste slyšeli o hrozné hygieně a o vaření psů a koček vietnamci… já samozřejmě také, ale neodolala jsem a vydala jsem se do největšího asijského světa zjistit jak to tedy je! OPRAVDU VÁM DOPORUČUJI se jít podívat do vietnamské tržnice SAPA!

Když si odmyslíte ne zrovna moc hezké prostředí a odvážíte se ochutnat, zjistíte že čerstvé chuti ve zdejších jídlech nemůže mainstreamová čínská restaurace s červeným nábytkem všude po republice konkurovat.
Navíc téměř do všech kuchyní vidíte přímo z restaurace – takže si myslím, že se opravdu není čeho bát. Pokud se přeci jen nemůžete zbavit strachu o své zdraví, dejte si po jídle živočišné uhlí nebo vyzkoušejte jiné výborné asijské podniky.
Když se během návštěvy zamilujete do vietnamské kuchyně, můžete si tam rovnou i nakoupit. Výborná je např. Tamda obchod s velice zajímavým výběrem. Přirovnala bych ho k asijské verzi Makra.

Jen pár rad před skvělým zážitkem, aby byl v pražské tržnici SAPA opravdu skvělý – všechna místa najdete v mapce:
Určitĕ se sem vydejte brzy, obvykle restaurace a obchody zaviraji kolem 7 vecer.
– ve vietnamském makru si hned na začátku zakupte hůlky – stojí asi 40 kč 5 a více párů, abyste nemuseli stát před volbou vzít si hůlky z „příborníku“ nebo odejít – a ještě budete mít suvenýr!
– jedno jídlo stojí zhruba 80 kč
– klikněte na Vámi vybraný odkaz po levé straně mapy a ukáže se Vám poloha na mapě
MÁ MAPA tržnice SAPA

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..