Berte věci tak, jak jsou. Alespoň jeden den.

Dnes ráno jsem šla po dlouhé době do práce pěšky. Během dvacetiminutové chůze jsem měla možnost vidět několik situací, kdy ostatní lidi, které jsem míjela, naštvalo nebo nějakým jiným způsobem rozhodilo chování druhých, daná situace či úplná maličkost. A tak mě napadlo, co kdyby takhle každý zkusil po dobu dvaceti čtyř hodin přijmout všechny své životní situace v jednom dni tak, jak jsou. Když Vás někdo naštve, urazí nebo Vám ukřivdí, vezměte to, jak to je, nic neříkejte, nekřičte, zachovejte klid a prostě nereagujte, jen se usmějte a pozorujte, co se děje. V tu chvíli pocítíte náhlý příliv energie, jaký jste nikdy dříve předtím nepoznali.

Když Vás někdo urazí nebo zraní a Vy se cítíte být ublíženi, obvykle cítíte slabost, ztrácíte klid a přemýšlíte, jak toho druhého vytrestat a jakým způsobem mu to vrátit. Hodiny, dny, noci, měsíce i celé roky nedokážou kvůli těmto příhodám lidé klidně spát, zdají se jim špatné sny nebo dokonce řeší své trápení alkoholem, léky či jinými drogami. Lidé jsou schopni během tak krátkého života zatratit svůj čas, ubližovat nejen sami sobě, ale i svým nejbližším a hlavně svému tělu i kvůli opravdu takovým hloupostem a maličkostem. Těm druhým, kteří třeba i nevědomky ublížili, je to totiž úplně jedno.

Pohlédněte do minulosti a zavzpomínejte. Když jste byli malí, řekl Vám třeba učitel před celou třídou něco ošklivého nebo kamarád či kamarádka Vám řekli, že jste oškliví a hloupí nebo Vám ublížil Váš sourozenec nebo rodiče Vám někdy řekli něco, co se Vás dotklo či dokonce se na Vás jenom někdo nějak divně podíval a ve Vás tato situace zůstala dodnes? Tak živá, jako kdyby se to stalo před chvilkou? Zkuste se těch dotyčných na danou situaci zeptat a uvidíte, že většina z nich si to vůbec nebude pamatovat. Jen Vy.

Zpomalte proto své životní tempo a vraťte se ke kořenům. Buďte jediným, jedinečným a neporušeným celkem. A ať se bude dít cokoli, snažte se nereagovat a vydržte 24 hodin! Zcela nová, nikdy Vámi nepoznaná vlna energie, nový příliv životních sil vyjdou ze samých kořenů. Jak ji jednou poznáte, jak ucítíte její chuť, Váš život  a pohled na život samotný se změní. Budete se smát všem hloupostem, které jste kdy natropili a kterým jste přikládali nějaký význam, všem křivdám, reakcím na ně, všem snahám se pomstít, kterými jste ničili jen sami sebe. Vždyť přece úsměv léčí a každý člověk by měl odpouštět, pomůže tím totiž hlavně sám sobě.

A jak řekl Sokrates „Život nepodrobený zkoumání nemá cenu žít“. Takže, kdy to zkusíte Vy?

Vaše Markéta

Sylvie k tomuto tématu doporučuje si přečíst:
Chvála pomalosti
Moc přítomného okamžiku
Čtyři dohody + pátá dohoda
😉

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..