Recenze: Odpočinek v Alkyon Resort Hotel & SPA, Řecko

Moře a celková uvolněná atmosféra na pláži mi chyběla a konečně se mi povedlo přemluvit Petra! Včera jsme se vrátili a já usedla k pc, abych se s Vámi o to podělila ve formě recenze.

 

Nějakou dobu jsme koukali po last-minute zájezdech s all-inclusive a můžu Vám říct, že to rozhodně není zábava.. U všech hotelů najdete alespoň jednou fotky nějakých hrůzných míst a popisů příšerného zacházení… Já jsem z toho byla už úplně vyčerpaná. Nakonec jsme se shodli na Alkyonu od Eximtours a doufali, že to nejdůležitější pro nás vyjde.

 

Jako nejdůležitější na dovolené u moře považuji: kvalitní a chutné stravování, pěkné ubytování, teplé moře – ideálně ke šnorchlování a kulturu v okolí.

 

 

Jak bych ve zkratce popsala Alkyon Resort Hotel & Spa:
– krásný hotel v Řecku / Attika / Vrahati
– skvělý servis (delegátka, jídlo, úklid, prostory resortu, vybaveno pro rodiny s dětmi)
– masáž mne neohromila, neumím si představit kolik lidí za měsíc navštíví páry a sauny
– v okolí najdete kavárničky, bary a miniaturní potraviny.. bez výletů, si moc nenakoupíte, ať už hledáte suvenýry, oblečení cokoli…
– pobyt je – vzhledem k vzdálenosti od kulturního dění – ideální čistě na válení u moře a bazénu. Tedy pro rodiny s dětmi a starší.
– moře téměř bez života – takže není úplně zajímavé pro šnorchlování.
– hotel nejvíce navštěvují právě rodiny s dětmi z celého světa a samotní řekové staršího věku
– výlety zakoupené na místě – příšerný snídaňový balíček, při půl denním výletu do Atén je vše velmi zrychlené, hodina času na rozchod po památkách není dostatečná na najití a koupi suvenýrů nebo ochutnání něčeho místního, chtělo by to rozchod, alespoň na 3 hodiny


Po příletu do Athén jsme nastoupili na autobus a rozváželi další účastníky Eximtours do 3* a 4* hotelů, které byly blíže u Atén. Po cestě jsme viděli spálené stromy od nedávného požáru v té oblasti, chudší část Řecka s nedostavěnými, opuštěnými domy ve většině, nad těmi obývanými. Mezi tímto se 5* Alkyon Resort Hotel & Spa vyjímá s velkým kontrastem. Po dvou hodinách cesty autobusem jsme dorazili i my. I když v Řecku bylo paradoxně chladněji než u nás, mimo první den teploty byly na koupání.

 

 

 

Hotel je opravdu krásný, při příchodu na Vás zapůsobí vybroušený mramor v různých barvách a krásný interiérový design recepce, vnitřní kavárny a restaurace. Dostali jsme klíče a vyrazili do našeho pokoje. Náš pokoj byl pěkný, čistý, ale na první pohled bylo vidět, že do katalogů nafotili pouze luxusní pokoje. Nejvíce ten rozdíl prozrazovala koupelna, která ale naštěstí díky skvělému uklízecímu servisu byla opravdu čistá. Ručníky, koše, prostěradla se měnily každý den. Také nás každý den čekala nová zásoba ekolabel sprchového gelu a šamponu. Značky Anyah – eco spa treatment. Prvek, který nejvíce rozhodil design koupelny byly červeně vyplněné spáry na šedivých kachličkách a celkem zašlé zrcadlo. Součástí vybavení byla: lednička (s 0.5l vody na osobu/den), fén, trezor..

Pokud byste přijeli s dětmi, tak na rozlehlé zahradě vedle velkého bazénu je několik prolézaček a nafukovací hrad pro děti. Večer se pro děti koná projekce filmů. Rodiny se všichni usídlili u velkého bazénu, takže u menšího vhodnějšího na plavání byli převážně dospělí. Hotel má i svou pláž u moře a bez dalšího poplatku máte možnost si pro sebe zabrat lehátka se slunečníkem.

Na pláží a u velkého bazénu najdete dva venkovní bary hotelu, takže kdybyste měli hlad po all-inclusive (snídaní, obědě), můžete si dopoledne dát slané sendviče se salátem a odpoledne sladké pečivo. Důvod proč je nejvýhodnější all-inclusive je samozřejmě non-stop možnost nealkoholického i místního alkoholického pití. Ta alkoholická část mě vůbec nezajímala, ale ta nealko byla naprosto život-zachraňující. Balené vody, sprite, coca-cola, fanta, řecká ledová káva, teplá káva a čaj… Pro mě byla jasná volba čistá voda, řecká ledová káva a výborný cejlonský čaj značky Mlesna. Který byl tak dobrý, že kdyby ta možnost byla, koupila bych si několik krabiček domů! Určitě ho přidám na svůj seznam top čajů. Zde!

6 dní all inclusive!
Snažila jsem se pro Vás vyfoti všechno, ale je možné, že jsem nějaké svačinky na pláži nebo u bazénu vynechala.

Večeře a první den:

Druhý den:

   

Třetí den – místo snídaně byl snídaňový balíček na cestě do Atén:

Čtvrtý den:

Pátý den:

Šestý den:

 

 

All inclusive stravování, byla jsem až překvapená, jak moc dobré to bylo! Vyfotila jsem Vám vše, co jsem si dala, protože kdybych fotila celý výběr u každého jídla.. bylo by toho opravdu hodně. Naprosto skvělé byly mořské plody: mušle, měkoučké chobotnice i pangas.. Dále se některá jídla jako zapečené koláče opakovaly, každý den s jinou náplní, takže to nikomu nevadilo.. Jediné co mi trochu vadilo, byla přítomnost kopru v hodně jídlech. Někde se to dalo snést, někde toho bylo moc. Nejsem zrovna velký milovník kopru.  Celkově bylo všechno jídlo naprosto skvělé! Na to jaké množství jídla jím normálně, tak jsem v Alkyonu jedla asi 2x tolik!
Tedy mimo výletních balíčků do Atén, kde jsme dostali dva -doslova- suché tousty s plátkem sýra (oproti skvělým toastům, které jsou v hotelu k dispozici celé dopoledne, to bylo až bolestivé), vajíčko natvrdo, broskev/jablko/banán a dva plátečky bábovky.
Naše průvodkyně do Atén mi celkově přišla velmi zabíhavá, už jsem měla kvalitnější průvodce po světových metropolích.

 

Musela jsem vyzkoušet masáž, ještě jsem nikdy nebyla na masáži v 5* hotelu. Vím, že když se do takových hotelů chcete dostat jako masérka v Praze, musíte mít alespoň 10 let zkušeností, tak jsem byla opravdu zvědavá. Objednala jsem se na 30 minutovou relaxační masáž a hotel mi dal vyplnit dotazník zdravotní způsobilosti. Slečna masérka se mi představila a to byla celá komunikace před, během i po masáži. V tomto ohledu jsem čekala daleko víc. Viz.: Jak poznáte kvalitního maséra?

Masáž samotná byla velice příjemná, až na oblast krku, kdy masérka několikrát zajela až do oblasti lymfatickým uzlin a já málem vyletěla z lehátka. Celkově se masérka opírala o havajskou masáž a bylo to příjemné. Oproti jiným technikách se při této masáži můžou ruce masérky rozcházet rozdílnými směry. Takže jedna ruka může masírovat Vaše rameno a druhá bedra. Nebyla to nejlepší masáž v mém životě. Od 5* hotelu jsem čekala wooow efekt, bez bolesti a skvělou komunikaci.


 

 

Skvělá maska na šnorchlování, opravdu jsem se bála, že se udusím, když se voda dostane hned k nosu i puse, ale nestalo se tak.. Čím hlouběji se potopíte, tím víc se maska přicucne. V okolí opravdu nic nenajdete kromě menšího krámku, takže vše co byste si chtěli koupit jako: nafukovací hračky nebo šnorchly k moři nebo bazénu za lepší ceny než v miniobchůdku přímo v hotelu, nakupte doma. Šnorchlovací masku jsem koupila den před odletem v Decathlonu.

Jediná možnost nákupu:

.

Cesta domů:

Opravdu se mi ulevilo po cestě domů, na českém letišti, že nemusím házet toaleťák do koše vedle wc, ale mohu přímo do něj. Přijde mi to hodně nehygienické a jsem ráda, že to v ČR máme tak, jak to máme.


Nejlepší na tomto hotelu je určitě interiér, a exteriér hotelového resortu (prostory, vegetace a tři bazény) a stravování. Ohledně zbytku, záleží na tom co hledáte. Já bych uvítala tento hotel blíže kulturního centra a na břehu moře s podmořským životem. Doporučuji si vzít větší množství napínavé četby na pláž.

Náš hotel a zájezd: Alkyon v Exim tours


Přírodní pěči o pleť k moři si prohlédněte zde

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..