Iveta

Profesní oblasti : speciální pedagogika, adiktologie, terapeut v systému “ RODINA“
Profesionální kouč – osobnostní rozvoj
Když mne oslovila Sylvie – zakladatelka tohoto webu s nápadem, že mne přidá do své skupiny s tím, že každý měsíc mohu přispět článkem z oblasti mé profese, napadlo mne – proč nebo nač?
Na internetu je tolik článků, mouder, rad, radících odborníků i neodborníků, kteří terapeutují, koučují, radí, co je či naopak není dobré, co se má či nemá dělat, jaké metody, principy, afirmace používat či jaké odborníky vyhledat, co jíst či nejíst, jak žít nebo nežít…
Sama vím, jaké obtíže mi činí sedět u PC a načítat novinky či aktuální změny, opatření a rady, které na nás úspěšně hrne nejen naše ministerstvo školství.
Na druhou stranu -proč ne!

Mé vzdělání:
– Absolventka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze – magisterský obor – Učitelství na 1. stupni ZŠ a Speciální pedagogika – Etopedie ( disciplína, která se zabývá rozvojem, výchovou a vzděláváním dětí, mládeže a dospělých, kteří mají poruchu emocí a chování).
– Absolventka Institutu Rodinné terapie v Motole – komplexního ( 5ti letého) psychoterapeutického výcviku v systemickém přístupu rodinné terapie
– Absolventka tříletého studia na Pražské vysoké škole psychosociálních studií – studium psychoterapie
– Absolventka kurzu Profesionální kouč – deklarovaným Mezinárodní federací koučů ICF
– 6,5 let praxe v oblasti primární prevence sociálně patologických jevů žáků na
základních školách (šikana, kyberšikana, sebepoškozování, návykové látky,záškoláctví…)
– zkušenosti v poradenství v oblasti osobních, partnerských, rodinných a pracovních
otázkách či nesnázích
– dlouholeté zkušenosti v systemické práci s dětmi, dospívajícími a celou rodinou v běžných i náročných situacích


Setkávám se denně s rodinami, maminkami, rodiči, dětmi, dospívajícími, kteří přicházejí se svým vlastním osobitým příběhem, každý se svým pohledem a potřebou najít svou cestu nebo alespoň podpořit v cestě hledání vzájemného porozumění a porozumění sobě. Každý příběh stojí za to, aby se stal inspirací pro ty, kteří jsou třeba ve stejné či podobné situaci.

A tak skutečné příběhy a jejich sdílení je tím, čím mohu přispět jiným, třeba zase v jejich příběhu a cestě k hledání porozumění sobě i druhým. V každém příběhu je přeci kus nás.

Mgr. Iveta Pízová
speciální pedagog
rodinná terapie, koučink
Má nabídka poradenství a kontakt: zde

Pozn.: Jakožto poradce a systemický terapeut neposkytuji psychologickou diagnostiku a nejsem psychoterapeutem ve zdravotnictví (pro psychicky/psychiatricky nemocné)

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..