Dětská a rodinná jóga

Něco málo o mém pojetí těchto dvou zajímavých typů jógy! Velice ráda učím oba! 🙂
Moji fb stránku o józe a wellness najdete: Wellness jóga

O dětské józe:
Také máte na Vaše děti nároky?
Vždyť dnešní děti mají tolik možností.Jistěže,
čím víc možností, tím větší nerozhodnost a tím větší rozptýlení. To je dnešní svět. Ve škole se po dětech chce nejvyšší výkon za co možná nejkratší dobu, šílené nároky se kladou na memorování. Multitasking se stal moderním pojmem a velice vyžadovanou „kvalitou“ ..

Tříštění pozornosti, vysoké nároky – no prostě stres. Dnešní děti jsou jako malí dospělí.
Dejte svým dětem možnost naučit se zvládat stres jinak než budováním si závislosti na návykových látkách nebo počítačových hrách! 😉

Jóga má několik odvětví: asány – fyzickou část, pranajámu – dechovou část a relaxační část – kde se děti naučí, že „vypnout“ se dá i jinak než u elektro zařízení (tv, tabletu). 😉
Ráda propojuji asány s akrobatickou jógou a gymnastickými prvky, relaxační část s masážemi nebo kreativní činností (hlavolamy, hry, kresba..).

Dýchání:
Dýcháním můžete ovládat svou tepovou frekvenci, vědeli jste to?
Dýcháním můžete ovládat hladinu stresového hormonu kortizolu v kvi, vědeli jste to?
Naučit děti i dospělé správně dýchat, je ten největší dar, který jóga může Vašemu dítěti dát.

Asány:
Asány – fyzická cvičení jsou skvělá nejen na vyrovnání zad po celodenním nošení těžkých batohů. Protahují, ale i pomáhají budovat svaly. Děti se naučí vnímat své tělo a naslouchat mu. Jóga může postrčit Vaše dítě směrem k nalezení vnitřní rovnováhy, která je bezesporu v dnešním rychle plynoucím světě potřeba.
Pozice z párové akrobatické jógy naučí Vaše dítě empatii a komunikaci s druhým člověkem, tak se sebou samým.

Relaxace, masáže a kreativní činnost:
Jóga nebo kreativní činnost je druhem meditace, kde se soustředění upíná k jedné hlavní činnosti. Relaxační část pomáhá dítěti najít cestu k sobě samému, naučit se být sám se sebou bez vnějších stimulů.
Masáže (přes oblečení) pomáhají dětem najít hranice a ohleduplnost k sobě i svému okolí.

O rodinné józe:
Rodinná jóga propojuje dýchání, asány, párovou akrobatickou jógu, masáže (přes oblečení) a relaxaci. Je to zábavná a ve svém oboru ojedinělá kombinace pro kluky i holky a jejich rodiče! V rodinné józe se propojuje individuální vnímání sebe sama v asáně s pojetím sebe sama ve větším celku – ve spolupráci s partnerem/rodičem v akrobatické a masérské části. Akrobatická jóga i masáže umožňují získat základní znalosti a dovednosti v těchto oborech, dále pak pomáhají dětem najít a uvědomit si své hranice a získat ohleduplnost vůči sobě i svému okolí. Také učí v dnešní době tak podstatné dovednosti, jako: sebedůvěra, důvěra v ostatní lidi, komunikace..

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..