Recenze: Desserterie

Nebojím se říct, že v téhle kavárně jsou ty nejlepší dezerty v celé Praze! 

Majitelem je několikanásobný bývalý šéfkuchař ve vyhlášených hotelech po světě – při otevření menu si o jeho zkušenostech můžete přečíst víc. Dala jsem se s ním do řeči a zjistila jsem velmi zajímavou skutečnost! A to, že jeho manželka je šéfredaktorkou časopisu La Cucina Italiana – neumím si představit lepší pár!

Takže jak probíhala má návštěva? Vešla jsem do kavárny a nebyla jsem si úplně jistá na co je tahle kavárna zaměřená. Hlavní vchodové dveře jsou hravě dřevěně ozdobené, což si myslím, že je trochu škoda, že se ta hravost nenese celou kavárnou.. Ale jak jsem už řekla, jde o skvělé místo.

Nejsem sice fanda kávy, ale výběr čajů a dezertů je více než uspokojující. Na čaj jsem vždy chodila do čajoven, ale díky tomuto místu jsem uvěřila, že i v kavárně můžou podávat skvělý čaj!

Miluji Masala Chai/Yogi tea a proto jsem si ho ráda objednala  – jde o čajové směsi Oxalis. To mě tedy opravdu nenaplnilo pozitivním očekáváním – u téhle značky jsem nikdy nenarazila na čaj, který by mne uchvátil. Zde se ty největší perly nacházejí! Jde o opravdu výborné a netradiční čaje. Masala Chai/Yogi tea chutná netradičně, už podle složení si tím můžete být jistí: skořice, pomerančová kůra, kakaová jádra, kakaové slupky, lékořice, vanilka, kardamon, aroma čokolády.. úplný ohňostroj chutí! Aroma čokolády a lékořice (a to žádný milovník lékořice nejsem) Vám zůstane na jazyku a nebudete chtít se ho zbavit. Jedině výborným dortem z nabídky!

Při první návštěvě jsem opravdu nic neočekávala.. a už vůbec ne od kefírové buchty! 🙂 Byla výborná – měkká, vláčná, no prostě úžasná!! Vzhledem k tomu, že jde o nejlevnější dezert z nabídky, to bylo opravdu pozoruhodné. Dezerty se zde pohybují od 20-60 kč. Byla jsem z toho tak pryč, že jsem do Desserterie musela jít po mé lekci Power yogy znovu s kamarádkou. Daly jsme si znovu Yogi tea a ochutnala jsem jahodový cheesecake (s mascarpone to ani nemohlo být špatné) a nebylo – bylo to úplně boží!

Při třetí návštěvě jsem ochutnala čokoládový cheesecake – hádejte jaké to bylo? Naprosto úžasnééééé!!!
Takže zajděte na Mírák!


Pro ty, co by chtěli zkusit vytvořit něco tak úžasného doma mrkněte na kuchařky.

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..