5 let existence Gastroradaru – nově Zdraví posláním!

 

K dnešnímu dni jsem na těchto stránkách pod názvem: Gastroradar – nově Zdraví posláním: publikovala 179 článků, rozepsala 14 článků, průměrně jsem publikovala každý měsíc 3 články – po dobu 5 let!
To vše díky nadšení pro gastronomii, později wellness, zdravý životní styl a prevenci. Na fotkách vidíte původní logo Gastroradaru a novou verzi pro Zdraví posláním. A záběry z oslav 5 let psaní Gastroradaru a vzniku celého konceptu a designu Zdraví posláním. Nově na mé stránky píšou další nadšenci / lidé z oboru! 🙂

Před pár dny jsem oslavila 5 LET GASTRORADARU a zároveň PŘESTUP NA nový název ZDRAVÍ POSLÁNÍM!
To, že nikoho v době založení nenapadlo, že mi to vydrží to je asi jasné. Ani já jsem to netušila. Ale sama jsem zjistila, že mě psaní velice baví. Když se podívám na počet mých článků sepsaných za pět let online – vychází to na 179 publikovaných článků, 14 rozepsaných článků, to jsou tři články měsíčně!
Nikdy by mě v mých osmnácti letech nenapadlo, že své stránky budu používat jako svou online identitu, budou fungovat jako nadstavbová služba pro mé klienty a zároveň mi umožní vytvářet zajímavý mix informací z různých oborů.

Už před několika měsíci jsem rozšířila původní záběr z gastronomie více méně pro sebe na wellness, zdravý životní styl a prevenci, zaměřenou na klienty autorů a širokou veřejnost. Uvědomila jsem si, že bych chtěla na svých stránkách vidět mimo svého pohledu i další pohledy různých oborů, např.: terapeuty, psychology, doktory, instruktory a další.. Během posledního měsíce jsem změnila všechno od základu: nový koncept, nový design a hlavně smýšlení o mém webu. Což byl některé dny velmi intenzivní až duševně vyčerpávající proces. Ale myslím si, že to stálo za to.

Má VIZE DO BUDOUCNOSTI se Zdraví posláním (Gastroradar):
Ráda bych tady poskytla prostor lidem z výše popsaných oborů, kteří mají svůj názor, mají co říct a budou zastupovat různé pohledy na zdraví.
Pro koho je nabídka: Pro nadšence a hlavně lidi/odborníky pracující v oboru, kteří chtějí bez nároku na honorář, ve svém volném čase psát ty nejlepší články v oblastech wellness, zdravý životní styl a prevence! Informace, názory, úvahy, inspirace, motivace i recenze! To vše z načerpaných znalostí, zkušeností a praxe s klienty z různých oborů.

Chci pro Vás za pomoci dalších autorů vytvořit cestu, na které se můžete seznámit s různými myšlenkami, technikami a našimi zkušenostmi ze světa wellness, zdravého životního stylu a prevence. Jako profesionálové v tomto oboru vycházíme z definice zdraví Světové zdravotnické organizace (WHO). Která definuje zdraví: „Stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody. Ne tedy pouze o nedostatek nemoci.“ A z definice wellness: „Wellness vyjadřuje optimální zdravotní styl jedinců a skupin, přičemž existují dvě klíčové determinanty cílů-jednak realizace plného potenciálu jedince v rovině fyzické, psychické, sociální, ekonomické a mravní, a jednak plnění své role v rodině, komunitě, na pracovišti a ve společnosti ve smyslu humánním.“

Jak jsem – ve wellness duchu – oslavila 5 let online s Petrem (autorem v sekci Cestování a hlavně mým přítelem):
– bazénová část Aquapalace Čestlice (těším se, až vyzkouším spa),
– domácí quacamole,
– skvělý Go Green koktejl Fruitisimo,
– skvělá večeře v Pizza Coloseum

Co mi pokazilo oslavnou náladu:
– redesign celého designu těchto stránek, trvala firmě kterou jsem najala celých ….. dnů!
– masáž v Lázně Mšené, a.s., kde se nezeptali na kontraindikace, horkými kameny masérka jezdila po zádech jako kdyby se ze mě snažila vytlačit duši, nezeptala se ani jednou jaký tlak se mě líbí, domlouvala si během mé masáže další klienty… nemluvě o prostorách. Kde snad dříve byly otevřené sprchy v řadě. Takže slyšíte každého klienta a maséra, jak žvaní kolem Vás. Masáž v těchto lázních pro mne byla příšerným zážitkem. Ani masáž ani prostory nepřispívaly k relaxaci.
Fotka pole je z cesty do lázní, gps nám poradila odbočku a jako správní pražáci jsme slepě věřili… a jeli polem.. Pak jsme se báli couvat, aby to to auto vydrželo..


JAK TO ZAČALO: gastronomie, vznik Gastroradaru, zdravý životní styl:
Asi ve 14ti letech jsem poprvé viděla pořad Jamieho Olivera, nadchla mne jeho láska k jídlu a vaření a během jednoho pořadu ji přenesl i na mne. První jídlo,  které jsem uvařila podle Jamieho, byly pórkové tagliatele na bílém víně. 🙂
Postupem času jsem začala nakupovat kuchařky a mírně upravovat recepty (některé z nich najdete v rubrice Recepty) a hlavně jsem začala utrácet víc peněz za jídlo než za oblečení nebo cokoli jiného.  Hodně jídel jsem ochutnala více než třikrát,  než jsem si je zamilovala…
Na konci základní školy mými favority ohledně oboru střední školy byly: policejní střední a gastronomie. Při obcházení gastronomických škol a učilišť jsem byla hluboce zklamaná z nabídky a hlavně ze zaměření kuchyně. Nejsem velký fanoušek české kuchyně a chtěla jsem pokračovat ve stylu Jamieho Olivera. A také jsem se bála, že bych později v životě mohla o mé nadšení k jídlu přijít, jako jsem v té době viděla u kuchařů kolem sebe. Nakonec jsem toto dilema vyřešila dost impulzivně. Šla jsem studovat grafický design a vizuální komunikaci.

Protože nadšení pro dobré jídlo zůstalo mým koníčkem tak jsem po třetím ročníku na střední škole, díky popostrčení svého tehdejšího přítele, začala psát o svých oblíbených restauracích v Praze! Na své nové stránky, které jsme 22.07.2013 pojmenovali Gastroradar.
Vytvořila jsem si své logo a jak nejlépe můj tehdejší přítel uměl v té době, upravili jsme i šablonu webu. Ze začátku to bylo čistě proto, abych si sama pamatovala s většími detaily, co jsem v jednotlivých podnicích milovala..

Na ZUŠ mne bavila výtvarná umění a nedokázala jsem odhadnout, když jsem dělala talentové zkoušky, že grafický design bude z velké části probíhat právě na počítači. Jako dítě jsem k počítači rozhodně přilepená nebyla. Nečekala jsem, že s touto školou (střední škola – obor grafický design a vizuální komunikace) přijdou časté migrény a tenzní bolesti hlavy a šíje. Nečekala jsem, že když vyjdu v sedm ze školy budu tak vyřízená, že nebudu mít nejmenší pomyšlení na nic jiného než na jízdu domů. Moji psychickou pohodu v té době zachraňovala moje láska k jídlu, józe, sebevzdělávání v anglickém jazyce v kombinaci s psaním na tyto stránky a různé další vychytávky o kterých se zde v článcích dělím. Později jsem gastronomickou soutěž (roční předplatné kulinářského časopisu) na Apetit pikniku v roce 2015.

Na konci střední školy jsem přestala jíst maso, za celý můj život mi nikdy moc nechutnalo.. V té době to fungovalo, tak očistně jako kdybych odstřihla těžké závaží. Což pro mne v té době bylo neustálé nucení do masa u každého jídla, stres ze školy a stres z nového života po škole. Nastoupila na jazykovou školu, měla tam skvělý rok, učila jsem dětské kroužky (více níže) a pomalu se rozhodovala co budu dělat. Vždycky jsem chtěla být policistou a nějak se smysl, který jsem v tom viděla přenesl do oboru wellness, zdravého životního stylu a prevence. Věděla jsem, že se mi nelíbil můj život za stolem počítače, chtěla jsem opak. Byla jsem přijata na rekreologii a anglistiku na TUL do Liberece, ale nechtělo se mi odejít z Prahy. Šla jsem si udělat instruktorský kurz dětské a rodinné jógy (proč tento kurz nevyšel se dozvíte zde na stránkách – nebylo to protože bych se málo učila), zároveň jsem začala studovat VOŠ obor wellness balneo, kde stále studuji. A začala jsem se vzdělávat jako masérka..


Tím vším postupně začala moje cesta k rozšíření záběru a služeb Gastroradaru, nyní už Zdraví posláním. Jako mnoho aktivit v mém životě šlo o impulzivní rozhodnutí, nadesignovala jsem nové logo, posunula jsem se z růžovo-zeleného designu stránek na zeleno-bílou kombinaci barev. Změnila jsem vše. 🙂
Takto tyto stránky opravdu budou fungovat jako extra služba, pro naše klienty a širokou veřejnost se zájmem o wellness, zdravý životní styl a prevenci.

Najdete nás na obou adresách:
www.gastroradar.cz i www.zdraviposlanim.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..