5 zvyků, které se vyplatí..

Chcete být více produktivní a nevíte co změnit?
Naučte se si lépe zorganizovat čas. Vybudujte si zvyky, které Vás budou obohacovat!

1.) Využijte prostoje – čtěte / vzdělávejte:
Cestujete do práce veřejnou dopravou? Nebo máte ve škole nebo v práci několikaminutové až hodinové prostoje? Nahrajte si do mobilu nebo MP3 přehrávače: namluvené knihy nebo jazykové kurzy. Nebo nejlepší kombinaci: namluvené knihy v jazyce, kterému se učíte, nebo se prostě začněte nějakému jazyku učit! Nebo si noste opravdovou knížku. 🙂

2.) Sepište si každý večer přehled všeho, co máte v plánu na druhý den.
Stačí obyčejný seznam, tímto způsobem dostanete z hlavy všechny starosti. Které by Vás mohli rušit od spánku.

3.) Pište si deník radostí, starostí a výdajů.
Malými kroky ke štěstí! Malé drobnosti, které Vám udělaly za den radost, Vám dle výzkumů – pokud si je zapíšete – přispějí k dlouhodobému pocitu pohody!
Je prokázané, že když si napíšete starosti, budou Vás míň tížit. Jde o stejný princip, který platí, když se svěříte příteli.
Díky deníku výdajů, uvidíte na vlastní oči, na čem nejvíc utrácíte a budete mít možnost se rozhodnout. Jestli to tak necháte být nebo se rozhodnete něco vyškrtnout a ušetřené peníze využít jinak..

4.) Prasátko na drobné – které využijete během těch dnů, kdy Vám bude nejhůř.
Jde o takové miniprasátko, které šetříte sami pro sebe, na dny kdy si budete potřebovat udělat radost. Ať už půjde o lístek na koncert nebo nákup v restauraci nebo oblíbené drobnosti..

5.) Choďte více! Třeba, když nemáte čas na pořádný workout..

Tímto způsobem vmáčknete do jinak plného dne malý workout a uděláte něco pro své zdraví! Prostě vyměňte dopravní prostředek, který klasicky používáte za Vaše nohy. Nebo místo výtahu vyběhněte schody! 🙂

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Má zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy aj. Vedle těchto stránek Zdraví posláním spravuje Youtube kanál Zdraví posláním a facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga a Wellness masáže.

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář