5 zvyků, které se vyplatí..

Chcete být více produktivní a nevíte co změnit?
Naučte se si lépe zorganizovat čas. Vybudujte si zvyky, které Vás budou obohacovat!

 

 

1.) Využijte prostoje – čtěte / vzdělávejte:
Cestujete do práce veřejnou dopravou? Nebo máte ve škole nebo v práci několikaminutové až hodinové prostoje? Nahrajte si do mobilu nebo MP3 přehrávače: namluvené knihy nebo jazykové kurzy. Nebo nejlepší kombinaci: namluvené knihy v jazyce, kterému se učíte, nebo se prostě začněte nějakému jazyku učit! Nebo si noste opravdovou knížku. 🙂

 

2.) Sepište si každý večer přehled všeho, co máte v plánu na druhý den.
Stačí obyčejný seznam, tímto způsobem dostanete z hlavy všechny starosti. Které by Vás mohli rušit od spánku.

 

3.) Pište si deník radostí, starostí a výdajů.
Malými kroky ke štěstí! Malé drobnosti, které Vám udělaly za den radost, Vám dle výzkumů – pokud si je zapíšete – přispějí k dlouhodobému pocitu pohody!
Je prokázané, že když si napíšete starosti, budou Vás míň tížit. Jde o stejný princip, který platí, když se svěříte příteli.
Díky deníku výdajů, uvidíte na vlastní oči, na čem nejvíc utrácíte a budete mít možnost se rozhodnout. Jestli to tak necháte být nebo se rozhodnete něco vyškrtnout a ušetřené peníze využít jinak..

 

4.) Prasátko na drobné – které využijete během těch dnů, kdy Vám bude nejhůř.
Jde o takové miniprasátko, které šetříte sami pro sebe, na dny kdy si budete potřebovat udělat radost. Ať už půjde o lístek na koncert nebo nákup v restauraci nebo oblíbené drobnosti..


5.) Choďte více! Třeba, když nemáte čas na pořádný workout..

Tímto způsobem vmáčknete do jinak plného dne malý workout a uděláte něco pro své zdraví! Prostě vyměňte dopravní prostředek, který klasicky používáte za Vaše nohy. Nebo místo výtahu vyběhněte schody!

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář