Zachraň jídlo!

Pro novinky a aktuální akce navštivte: http://zachranjidlo.cz/

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se v pekárně odhadne kolik mají upéct chlebů? A kolik jich na konci dne vyhodí? Odhadnete kolik potravin se denně vyhodí a myslíte, že asi budou plesnivé nebo zkažené?

Slyšeli jste někdy o normách na zeleninu a ovoce – diskriminující zahnutou okurku, větší či menší bramboru, širší či užší banány? A máte ten dojem, že v obchodech jsou tyto potraviny skoro všechny stejné? A vlastně jen v menších samoobsluhách můžete najít zajímavé tvary?

Možná zjistíte, že tak jak nás všechny školy vedou k tomu, abychom všichni měli stejné znalosti a vědomosti – což pak činí těžší a těžší se odlišit a možná právě v nás zadusuje tu touhu být jiní – přece by se nám smáli! Tak to samé platí pro svět jídla!

Pokud jsem ve Vás vzbudila jiskřičku zájmu, podívejte se na film „Z popelnice do lednice?“ a možná na některé z těchto otázek objevíte poněkud na hlavu postavené odpovědi.

Když se po shlédnutí filmu budete chtít podílet na něčem, co by mohlo tomuto hroznému plýtvání pomoci možná i časem zabránit, navštivte web zachraň jídlo a zapojte se jako dobrovolník nebo je navštivte v jejich novém kanclu! 🙂 Já se zcela určitě zapojím! 🙂

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář