Wellness pro Vaše nohy

Wellness pro Vaše nohy, je tu hned několik možností, jak toto téma pojmout. Já jsem si pro Vás připravila scruby, které pomohou udržet Vaši pokožku jemnou, hydratovanou – bez pnutí, bez pupínků a zarůstajících chloupků!
V poslední době jsem při holení nohou přešla z elektrického depilátoru na jednorázové žiletky. Myslela jsem si, že to snad pomůže vyřešit problém s neustálým svěděním nohou a zarůstajícími chloupky. Nepomohlo to. Co mi opravdu pomohlo byl DIY kávový scrub. ‚
Tento scrub se hodí na jakoukoli oblast na těle, já ho obvykle používám na nohy, ale na namáhané a suché ruce je také ideální!

Před Vánoci jsem hledala inspiraci v DIY (doityourself) projektech.Také mám rodinu plnou milovníků kávy. Tak jsem se rozhodla vytvořit kávový scrub na tělo. Ani jsem si v té době nebyla jistá, na co všechno se používá nebo jestli to vůbec bude fungovat. Už vůbec jsem nepředpokládala, že ho sama začnu tak často používat! Udělala jsem šest várek, vložila do krásných skleněných nádob a rozdala pod stromečkem.

Káva vs. čaj:
Sama nejsem milovník kávy, preferuji sypaný čaj. Už protože konzumace kvalitního čaje oproti kávě je zdravější pro naše tělo a zároveň i lépe ovlivňuje naší mysl. Po konzumaci kávy se cukr v krevním oběhu extrémně navýší, což způsobí velký příval energie. Ale bohužel také, po odeznění „euforie“ velký propad v hladině krevního cukru způsobující mimo jiné příznaky: podrážděnost, třes rukou… Káva je krátce řečeno problematická.U kvalitního čaje také dojde k navýšení hladiny cukru v krvi, ale nedojde k výraznému propady a výše uvedeným negativním příznakům. Hladina cukru se po požití teinu drží delší dobu relativně ve stejné výši.
Více najdete zde: Čaje a nečaje

Ale zpět k receptu, miluji jak káva voní a v tomto scrubu je naprosto úžasná!
Používá se jako mýdlo/peeling na tělo, já tento scrub používám převážně na celé nohy před holením. Díky němu jsem konečně vyřešila problém se zarůstáním chloupků i s neustálým svěděním pokožky…

KÁVOVÝ SCRUB – DIY (z domácích ingrediencí)
Použití:
– zjemnění pokožky – odstranění odumřelé kůže
– při použití před holením, předchází zarůstání chloupků
– výživa pokožky obsaženými oleji
– prokrvení a masáž – pomáhá minimalizovat celulitidu
– skvělý tip na dárek

Ingredience:
– krystalový cukr – 3/4
– mletá káva (Douwe egberts/Jihlavanka/Lavazza) – 1/4
– olivový / kokosový olej – po lžících

Postup:
Smícháme v míse krystalový cukr a mletou kávu. Přidáváme olej dle naší volby, aby se směs stala do určité míry konzistentní. Směs by neměla plavat v oleji, opravdu stačí, když to vyzkoušíte na rukách při mytí rukou. Pokud se během mytí rukou olej uvolní a zanechá Vaše ruce hebké. Je to správná konzistence.
Rozdělíme směs do skleněné nebo jakékoli jiné vakuové dózy a používáme jednou až dvakrát týdně.

Cukr se při kontaktu s vodou postupně rozpustí, káva odteče do odpadu. Ale je nezbytná k odstranění odumřelé kůže a masáži pokožky. Olej se Vám vstřebá do pokožky. Tím pádem odpadne nutnost použití krému a Vaše kůže bude jemná a hladká.

** Nezapomeňte na pravidelnou desinfekci žiletky/depilátoru, pokud používáte! A výměnu otupených břitů za nové!**

Co by Vás mohlo zajímat:
Další DIY scruby

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář