Pravá Vietnamská kuchynĕ v Praze

Pho Vietnam bistro na Náměstí Jiřího z Poděbrad nebo restaurace – ulice Anglická

Pho Family restaurace u Náměstí Míru – ulice Slezská 11

Pho názvy najdete na nesčetném množství bister po celé Praze, ale i tak se hodí vĕdĕt o nejlepších z nich 😉

PHO Vietnam můžu doporučit jako opravdu skvĕlou prezentaci vietnamské kuchynĕ.

Bistro najdete na Jiřího z Podĕbrad a pokud si chcete k jídlu i sednout zajdĕte do Anglické ulice, kde se toto bistro přerodí na příjemnou restauraci s nádechem bistra. 🙂

Doporučuji vyzkoušet nepečené jarní závitky – pokud si pod jarníma závitkama představíte jen obdélníkové kapsy kapající olejem z „čínských“ restaurací, tak na to zapomeňte, tyto jsou čerstvé a velice dobré! 🙂

Pokud byste chtěli ochutnat skvělé pečené závitky, samozřejmě můžete, ale myslím, že ty Vaše budou ještě lepší! Zkuste to! Podívejte se na recept od mé vietnamské kamarádky! 😉

V Pho Family jsem si dala skvělou Krabí Pho polévku, jako z vietnamské tržnice SAPA! Doporučuji tedy jako místo, když se Vám nechce jet do SAPY! Lístek mají plný lákavých vietnamských jídel, dokonce asi 6 pouze ze šneků! Dále doporučuji ochutnat Matcha čaj! Skvělý s dvěma cukry – přečtěte si o jeho blahodárných účincích zde: http://www.matchatea.cz/ Mě velmi zachutnal a rovnou jsem si ho v restauraci koupila zásobu na měsíc, ale snad najdu nějaký levnější..  Článek pouze o čajích připravuji!  🙂

Pokud chcete nahlédnout do tajů Vietnamské tržnice SAPA, koukněte na mou mapku, kam zajít! 🙂

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář