Udělejte si na sebe čas

Nemusíte jezdit do exotických krajin za několik desítek tisíc, abyste o sebe pečovali. 😉 Zařiďte si wellness každý den, každý týden a každý měsíc – udělejte si čas na sebe! Znáte lidi, kteří chvíli neposedí a mají pocit, že když si sednou, tak zahálí – prostě nejsou schopní odpočívat? Štvají se – vše musí být hned, prostě pořád něco musí dělat? Zkrátka workoholici.
Studuji Wellness a Balneo – a nikdy jsem nebyla workoholik. Naučila jsem se dělat si čas na relax. 🙂

Benefity? Budete spokojenější, klidnější a šťastnější! 😉
Co konkrétně mám na mysli? Sepište si seznam toho co Vás dělá štastnými, po mentální i fyzické stránce. Věnujte se tomu pravidelně, stanovte si termíny a rovnou si na ně vyhraďte místo v diáři! Když budete vědět, že zítra máte několik hodin jen pro sebe, budete se těšit a ještě více si užijete zasloužený odpočinek. 😉
Já osobně si nedělám nějak dlouhodobé programy, naplánuji si časový úsek, který jasně končí nějakou událostí nebo zkouškou.. Pokud mi můj program vyhovuje pokračuji v něm, pokud ne změním ho – bavte se tím, že máte moc změnit co se Vám zamane. 😉

Můj wellness program – na tohle vše jsem si udělala místo v diáři (opravdu tam mám hesla jako relax, jóga, toastmaster, solná jeskyně, masáž..:-) :
– denně – zelený smoothie (vitaminová bomba)
– denně 10min jógy
– denně – připravovat si výborný oběd do školy

– lekce jógy – 1x týdně
– učit jógu – 2x týdně
Toastmasters klub – 1x týdně
(zúčastnit se pokaždé tam jsem – 4x týdně Table topic/organizace, 2x měsíčně připravený projev)
– relax po náročné aktivitě (v mém případě gymnastika) – čtení, poslouchání hudby, příprava proslovu na Toastmasters..
– solná jeskyně – 2x měsíčně – zimní/chřipkové období
– masáž – 1x měsíčně(člověk se nejvíc naučí od profesionálů, že?)

– vyjeďte někam sami – třeba do sousední země nebo jen do muzea, knihovny, vycházku po městě..

Ne vždy mi vše vyjde, ale snažím se. 🙂

Můj předzkouškový wellness program najdete zde: Den D

 

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram Sylvia’s wellness.
Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář