VÁŠ Nový rok!

Jak plánujete strávit Nový rok?
Čeho chcete dosáhnout? Naučit se jazyk, víc odpočívat nebo víc sportovat?
Znám lidi, kteří to sami se sebou vzdali a kvůli počátečnímu neúspěchu si žádné předsevzetí ani jiné plány nedávají. To je smutné řešení, stačí na to jednoduchý posun ve smýšlení o sobě samém (redukce růžových brýlí) a trochu počátečního uvažování nad tím co je pro Vás opravdu důležité.
Kupte si super diář a začněte plánovat Vaši cestu za úspěchem! 🙂


Takže jak na to?

Diář je podle mě naprosto esenciální, máte ho u sebe pořád ať už v mobilu nebo v papírové podobě. Váš napsaný cíl bude sloužit jako motivace, ne jako neustálá připomínka úspěchu.

Jak si nestanovit cíl?¨
Do půl roku se naučím japonsky.

Jak si tento cíl doopravdy splnit?
Nikdo se nenaučí do půl roku japonsky, pravděpodobně Vám do toho něco vleze a budete ze sebe akorát mít špatný pocit, že jste zase nedodrželi své předsevzetí… Takže jak si správně stanovit cíl, který je splnitelný? Ať už jde o jazyk o učení se nové dovednosti nebo pracování na svém těle nebo něčem úplně jiném?

1.) Stanovte si splnitelné minicíle, které Vás nebudou obtěžovat natolik, abyste měli nutkání je odložit kvůli nutné práci nebo něčemu jinému neodkladnému..

Př.: Čím detailněji se zamyslíte, tím lépe: každý týden se v pátek před večeří budu věnovat japonským slovíčkům a pokusím se naučit jich 10, ve středu po večeři a vždycky když pojedu metrem je budu opakovat a další pátek přidám dalších 10 / každý den před sprchováním budu trénovat prkno, začnu na 30ti sekundách a po měsíci budu zvyšovat po 10s každý měsíc / každý týden v sobotu ráno budu chodit po zdravé snídani do sauny a budu si potom hodinu číst, abych víc odpočívala a nebyla pořád tak vystresovaná (pokud to nevyjde každý týden, tak minimálně 3x měsíčně) / každý týden si budu dva dny večer číst co mě zajímá od 8-10 (minimálně 1 hodinu) -> tady máte jasně stanovený a jasně měřitelný cíl – kde si určíte i minimální frekvenci, kterou dodržíte v případě, že se povinnosti nakupí opravdu až nad hlavu (protože víte, že právě v takové chvíli nějaký rituál, který Vám přinese klid a pohodu budete potřebovat o to víc..)

2.) Stanovte si jak budete týdně, měsíčně a na konci roku 2017 měřit Váš úspěch!

Na konci týdne i měsíce si nejlépe do diáře zapište jak se Vám povedlo nebo nepovedlo splnit Váš cíl, nejlépe i s plánem jak to v následujícím týdnu/měsíci upravíte/napravíte. Naučte se, že se můžete spolehnout na své slovo.
Na konci roku uvidíte z retrospektivy, jak Vám to šlo – bude zajímavé si přečíst své vlastní myšlenky proč nebo jak jsme se sami vykrucovali nebo na co jsme byli hrdí.. 🙂 Já sama používám svůj denní diář Moleskine jako plánovací diář, deník mých úspěchů a radostí a notýsek na myšlenky a plány..

Myslete i na různé okolnosti, které Vám mohou vstoupit do předem připraveného plánu a počítejte s nimi. Když třeba víte, že v půlce roku budete muset připravovat velký projekt a připadá Vám nemožné do toho času vměstnat i něco jiného, stanovte si minimální dávku japonským slovíček které se prostě naučíte stůj co stůj. Třeba místo 40 měsíčně jen 20 slovíček. Pokud budete upřednostňovat „nutné“ okolnosti jako práci atd, před Vámi zvolenými aktivitami, může se Vám na konci roku také stát, že nebudete ani z poloviny blízko Vašemu předem stanovenému cíli a nebudete spokojeni sami se sebou. Váš cíl je tu proto, aby Vás odměnil dobrým pocitem, pokaždé když se mu věnujete!

3.) Pochvalte se průběžně!

Již na začátku roku si stanovte, jak se budete odměňovat a průběžně motivovat! Může to být koupě knížky zjednodušené četby v daném jazyce po tří stém naučeném slovíčku nebo večeře v oblíbené japonské restauraci, kde si objednáte v japonštině…

4.) Spojte se s lidmi, kteří jsou na stejné lodi a motivujte se navzájem!

Poznáte nové lidi a ještě se budete navzájem podporovat. Určitě ve Vašem okolí najdete podobně zaměřené skupiny. Pokud ne, založte jednu takovou! 🙂

Můžete být na sebe pyšní, každý týden, každý měsíc! Záleží to je na Vás!
Šťastný Nový rok!

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram Sylvia’s wellness.
Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář