Zachovejte si přes Vánoce duševní zdraví + tipy na dárky

 

Vánoce se blíží, fronty se u pokladen prodlužují a peníze přímo utíkají z peněženek. V tomto článku bych Vám ráda poskytla několik tipů na vánoční dárky, ale také bych Vás ráda pobídla k vytvoření nového zvyku, který Vám v příštím roce touhle dobou ušetří peněženky.

Největším tipem, který Vám v tomto článku pravděpodobně dám je tento (sama ho praktikuji již pár let): na Vánoce nakupuji celý rok! Ano četli jste to správně, díky tomu za Vánoce utrácím postupně a jakmile přijde listopad, tak už mám obvykle polovinu lidí na mém seznamu obdarovaných a dárky mám nastřádané doma. Zachovejte si (v příštím roce) přes Vánoce duševní zdraví i Vy!  🙂

 

Tipy na dárky: Jak vybrat dárky a kde brát inspiraci?

První co potřebujete, abyste koupili vhodné a oceněné dárky je alespoň základní znalost člověka, kterého chcete obdarovat. Stačí chvíli pozorovat jeho zvyky, rituály, styl oblékání, jeho řeč a sociální media. Dozvíte se toho hodně. Každou informaci o preferovaném výrobku nebo značce můžete využít. Dárky typově můžete rozdělit takto:

– předem domluvený konkrétní dárek
– dárkový voucher do oblíbeného obchodu / na oblíbenou službu (tento typ dárků by podle mě měl nahradit prázdné dávání peněz v obálce)
– co si člověk „běžně“ nekoupí – luxusní verzi oblíbeného produktu / služby (může jít o kvalitnější produkt nebo individuální lekce s instruktorem / trenérem, workshopy, relaxace, regenerace, sebevzdělávání aj.)
– finanční příspěvek na předem stanovený cíl, kterým může být cestování, autoškola, studium atd..

 

 

Zachovejte si přes Vánoce duševní zdraví + tipy na dárky:
10 tipů na dárky z oblastí gastronomie, sebepéče, seberozvoje, sebevzdělání wellness i zážitků – produkty i vouchery:

 

1. Čaje – Dobrá čajovna, Kusmi tea

2. Gastronomie – Ambiente Brasileiro / Pasta Fresca, Dish, T.G.I Friday, Lehká hlava, Plevel

3. Sportovní výbava / Skupinové cvičení – jóga, pilates, zdravá záda aj. – Decathlon, Reebok / Energy studio, Karma jóga, Yogame, Resort sv. Kateřina 4*, IQ academy / IQ centrum

4. Četba – Neoluxor, Cpress

5. Kosmetické služby – Yves rocher, Chateau Mcely 5*

6. Dražší péče o obličej a tělo – Bioderma, Uriage, Babor, Lush, Lanolips, Bodyshop, Nobilis Tilia

7. Sebevzdělání – anglický jazyk – jazyková škola Spěváček, Oxford house, Lite, Penguin readers knihy, online televize Netflix

8. Fyzioterapie – Centrum léčby bolesti a paliativní medicíny, Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře, Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství v Motole, Fyziokom – Mgr. Pavel Horák

9. Wellness a fitness služby v ČR – Infinit Praha Vysočany, Infinit Maximus Brno 4*, Balance club Brumlovka, Saunia, Sauna spot, Resort sv. Kateřina 4*, hotel InterContinental 5*, Mandarin Oriental 5*, Chateau Mcely 5*, Kings David 5*

10. Wellness služby a pobyty v zahraničí –  Gmund Rakousko 4*, Tempodrom Berlín

 

 


Další konkrétní tipy na dárky najdete zde:
Darujte wellness dárky
Zlepšení kondice, regenerace, rehabilitace, hubnutí – četba
Mé wellness služby
Wellness a fitness výbava do domácí tělocvičny

Doufám, že letošní a každé následující Vánoce prožijete v klidu!

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář