Terapie RUŠ

1. krok: „vytažení“ negací z klientova podvědomí – nalezení situací a emocí ve Vás, které Vám vadily a ublížily
2. krok: vyřešení nalezených negací klienta – přijmutí situace a svých emocí
3. krok: kontrola, že je negace (problém) trvale vyřešena

Od kamarádky jsem se dozvěděla poměrně dost o terapii Ruš, nic mě tak nenalákalo, jako příslib toho, že to vyřeší můj zlozvyk trhání si nehtů – může to řešit i mnohem víc:
Vyřešíme také jakékoliv prožité trauma. Jestliže vám někdo ublížil (při přepadení, znásilnění, vyloupení…), nebo jste někomu ublížili vy (například při dopravní nehodě), pak tuto zátěž vyřešíme úplně, jakoby se to nikdy nestalo. Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k situaci došlo.
Během práce s ní dojde k uvědomění, poznání, pochopení souvislostí, a k odpuštění ostatním i sobě samému.

Nebudu lhát a přiznám se, že jsem nevěděla do čeho jdu a popisy na stránkách RUŠ mne nijak neohromily, protože to znělo velice nepravděpodobně a nedůvěryhodně. Proto Vám chci přesně popsat jak terapie probíhala a jaký na mne měla vliv.

Vyprávěla jsem o své rodině, škole, zážitcích a když jsme narazily na nějaký problém, terapeutka mne přimněla opakovat:
Přijímám – např.: že se na mě zlobil. – Poprvé se člověk cítí, až trapně, když něco takového říká nahlas, ale s opakováním přichází emoce o kterých jsem ani nevěděla, že ve mě ještě jsou a začala jsem brečet. Přitom jsem pořád opakovala – Přijímám… až jsem se uklidnila a obrazně ze mě spadla tíha posunuli jsme se na další téma.

Neuvěřitelné bylo to, že jsme „čistily“ situace od dětství, přes základní školu až do přítomnosti. Člověk by řekl, že minulost má vyřešenou, ale já bych to nazvala spíš prožitou a ne už tolik vyřešenou. Nějak jsme přijali skutečnost / nebo nepřijali a pořád nás hryže kdykoli si na ní vzpomeneme.
To je ten hlavní problém – nikdo nás neučil, jak se doopravdy vyrovnat s životem. Slyšíme – Vybreč se a všechno bude lepší. – což je v podstatě princip terapie Ruš, ale kolikrát v životě jste doopravdy dali průchod svým emocím a brečeli jste, když jste potřebovali?

Takže, proč jít na terapii? Po několikahodinovém přijímání a odpouštění sama sobě, budete úplně vyřízení, přirovnala bych to k únavě z několikahodinového řízení auta.
Od terapie jsem se cítila jako lepší člověk – nepřeháním! I moje jógová praxe se o kus posunula. Jsme klidnější, vyrovnanější a moje sebedestruktivní chování – trhání nehtů se výrazně eliminovalo. Ze 100% na 40%. Což byl hlavní důvod proč jsem šla – nevěřila jsem ničemu z toho co jsem Vám tady napsala, lákala mne ta představa, že mi to může s tímto zlozvykem pomoci. Protože člověk nedostane návod, jak přestat – zase jen slyší naprosto obecné doporučení: Měj pevnou vůli – ale jak to udělat Vám už nikdo neřekne. Zcela otevřeně mohu říct, že bez Terapie RUŠ bych nikdy nepřestala. Řešila jsem tím, každý stres, který přišel nebo na který jsem si vzpomněla, že jsem prožila. To prožité se mi povedlo přijmout a daří se mi terapii aplikovat i do přítomnosti. Nemohu říct, že se těším na další sezení, ale teď už vím, že mi to pomůže a proto tam jdu.

Jedna terapie, která může mít více sezení (po 2 -4 hodinách) je konečný proces. Nedochází se pravidelně, jen odchodíte počet sezení, abyste „vyčistili“ Vaši minulost a tím to končí. V mém případě to budou asi dvě sezení – už se objednávám na druhé.
(I když mi trvalo nějakou dobu se dokopat – terapie je velmi účinná, ale také velmi vyčerpávající.)

Byla jsem u terapeutky Berty Prášilové a pojedu k ní znovu:
https://metodarus.cz/Home/Terapeut/berta-prasilova?returnUrl=https%3A%2F%2Fmetodarus.cz%2FHome%2FVyberTerapeuta%3Fassistant%3DTerapeut

 

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (Gastroradar). Masérka v síti Infinit Vysočany – hotel Step. Od ledna 2019 Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy a boulderového lezení pro děti..

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář