Sylvie

Zakladatelka a šéfredaktorka Zdraví posláním (dříve Gastroradaru), na kontě má více než 150 článků. Je certifikovanou masérkou v pobočce Infinit Holešovice – hotel Absolutum, instruktorkou zdravotní tělesné výchovy a organizátorkou sportovně-kulturních akcí a má zkušenosti s vedením dětských kroužků. Studuje VOŠ obor – Wellness Balneo..

Mé vzdělání:

2019 VOŠ Palestra – Instruktor zdravotní tělesné výchovy
2018 Infinit – rituál Freya – suché kartáčování a celková masáž
2018 Infinit – Infinit masáž – kombinace technik
2018 EduSpa college – Havajská masáž Lomi Lomi s použitím horkých kamenů a mušlí
2018 EduSpa college – Breussova masáž
2018 Dexter academy – Balneo, tepelná terapie a zábaly
2017 Masérnička – Indická masáž hlavy
2017 EduSpa College – Medová masáž
2017 EduSpa College – Sportovní a rekondiční masér mimo oblast zdravotnictví (150hod)
2016 Energy studio – Terapeutický aspekt Akrojógy
2016 FTVS UK – Fyzioterapie a pohybová aktivita v psychiatrii, seminář
2016 FTVS UK – Kompenzační cvičení ve sportovní praxi dětí a mládeže
2015 CADJ – Dětská a rodinná jóga – bez certifikátu
2015 – 19 VOŠ Palestra – Wellness Balneo
2015 – 16 VŠE Toastmasters – rétorika a komunikace
2014 – 15 Jazyková škola Spěváček – certifikát CAE
2010 – 14 SSŠ Michael – grafický design a vizuální komunikace
22.07.2013 vznik Gastroradaru, 1.7.2018 změna konceptu na Zdraví posláním
2001 – 10 Základní umělecká škola Praha 8


Studuji VOŠ wellness balneo: která mi rozšiřuje vzdělání o regeneraci, zdravotní tv, fitness, masáže, psychologii zdraví a další..

Masíruji v pobočce saunového světa Infinit Holešovice – hotel Absolutum. Dříve Infinit Vysočany. Při rezervaci chtějte jako masérku Sylvii! Ráda Vás uvidím!
Telefon na recepci, pro rezervaci wellness služeb:  +420 608 877 604
Web Infinitu: Infinit Holešovice

Jako ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění pro Váš píši články s touto tématikou. Ráda bych Vám rád ukázala možnosti léčby, vyvrátila klasické mýty o lidech trpících psychiatrickými poruchami. Protože se správnou a včasnou léčbou tito lidé mohou normálně fungovat ve společnosti!


Zaměření těchto stránek se měnilo s mojí prací, zkušenostmi a studiem v oboru, až se dobré jídlo stalo pouze součástí většího celku. Řekla jsem si, že prezentace více názorů, zkušeností a úhlů pohledů z různých oborů na zdravý životní styl, wellness a prevenci bude zajímavá pro mne i pro Vás! Proto jsem oslovila, lidi z oboru se kterými jsem měla dobrou zkušenost. Nyní pro Vás píšeme jako tým!
Najdete nás stále jako: Gastroradar.cz, ale nově i jako Zdraviposlanim.cz
Doufám, že Vás mé tipy, stejně jako tipy dalších autorů budou inspirovat!
Doufám, že Vám každý z nás ukáže svůj jedinečný zajímavý pohled na problematiku wellness, zdravého životního stylu a prevence.

 

Jaké kanály spravuji a doplňují web Zdraví posláním:
Youtube kanál Zdraví posláním, kde pro Vás vybírám zajímavá videa a informace a tvořím wellness a fitness seznamy videí. Sporadicky přidávám vlastní wellness videa.

Facebook Zdraví posláním a sesterské fb stránky:
Upozornění na nové články na webu Zdraví posláním a souhrn zajímavých informací ze světa z oborů wellness, zdravý životní styl a prevence najdete na naší fb stránce: Zdraví posláním.
Tipy na úlevu od bolesti a stresu, recenze masáží a wellness center v Praze a další: Wellness masáže o wellness a józe a zdravém pohybu: Wellness jóga


Má praxe:
Masíruji ve studiu + masírovala jsem – převážně jako dobrovolník:
Masíruji v pobočce saunového světa Infinit Holešovice – hotel Absolutum – Infinit masáž, rituál Freya
2018 – vodní a saunový svět Infinit Vysočany – Infinit masáž – kombinace technik
2018 masážní salon Chillin v pražském Karlíně – párové a individuální masáže – kombinace technik
2018 Lázně Libverda – masáže, podvodní masáže, cvičení ve vodě, parafín, oxygeno-, elektro-terapie
2018 Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA – Rekondiční a relaxační masáž a Indická masáž hlavy
2017 Pokerstars Championships, Hilton – Relaxační masáže u pokerových stolů
2016 Klánovický Mini-Adventure – Sportovní masáže
2015-16 RunCzech – Sportovní a rekondiční masáže

Organizovala jsem:
2018 dobrovolník v organizaci festivalu Kavárny Naživo – Wellness day
2018 dobrovolná organizace sponzoringu pro ples VOŠ Palestra
2017 dobrovolník v organizaci Spartan race Liberec
2016 dobrovolník v organizaci Letního olympijského parku Rio-Lipno
2015 dobrovolník v organizaci Czech open International kickbox tournament
2015-16 dobrovolník v organizaci RunCzech
2010 zamrzlou akci Freeze Flash bomb – viz youtube

Publikovala jsem – mimo Zdraví posláním (dříve Gastroradar):
2018 ve čtvrtletníku APR (Asociace pracovníků v regeneraci) články:
Jak poznáte kvalitního maséra?
Já a wellness, masáže a má účast na veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA

Učila jsem na ZŠ, ve studiích nebo sportovních centrech – 2014-2017:
– dětská a rodinná jóga – školní rok v pražské ZŠ, Energy studio,
– dětská jóga a základy lezení na umělé stěně – děti, teambuilding pro dospělé, dětský příměstský tábor


MÁ CESTA ZA ZDRAVÝM ŽIVOTNÍM STYLEM:
Asi ve 14ti letech jsem poprvé viděla pořad Jamieho Olivera, nadchla mne jeho láska k jídlu a vaření a během jednoho pořadu ji přenesl i na mne. První jídlo,  které jsem uvařila podle Jamieho, byly pórkové tagliatele na bílém víně. 🙂
Postupem času jsem začala nakupovat kuchařky a mírně upravovat recepty (některé z nich najdete v rubrice Recepty) a hlavně jsem začala utrácet víc peněz za jídlo než za oblečení nebo cokoli jiného.  Hodně jídel jsem ochutnala více než třikrát,  než jsem si je zamilovala…
Na konci základní školy mými favority ohledně oboru střední školy byly: policejní střední a gastronomie. Při obcházení gastronomických škol a učilišť jsem byla hluboce zklamaná z nabídky a hlavně ze zaměření kuchyně. Nejsem velký fanoušek české kuchyně a chtěla jsem pokračovat ve stylu Jamieho Olivera. A také jsem se bála, že bych později v životě mohla o mé nadšení k jídlu přijít, jako jsem v té době viděla u kuchařů kolem sebe. Nakonec jsem toto dilema vyřešila dost impulzivně. Šla jsem studovat grafický design a vizuální komunikaci.

Protože nadšení pro dobré jídlo zůstalo mým koníčkem tak jsem po třetím ročníku na střední škole, díky popostrčení svého tehdejšího přítele, začala psát o svých oblíbených restauracích v Praze! Na své nové stránky, které jsme pojmenovali Gastroradar.
Ze začátku to bylo čistě proto, abych si sama pamatovala s většími detaily, co jsem v jednotlivých podnicích milovala..
Během studia grafického designu se můj život drasticky změnil. Během základní školy jsem se šest let intenzivně věnovala házené – třikrát týdně. K tomu jsem chodila na ZUŠ – základní uměleckou školu – celých devět let. Měla jsem celkem náročný program, ale zároveň to pro mne byla možnost aktivního relaxu.. Na střední škole jsem neměla čas, navštěvovat téměř jakékoli vedlejší aktivity. Střídali se dny, kdy jsme měli 8-9 hodin s dny, kdy jsme měli 11 hodin v rozvrhu – obvykle dvakrát do týdne. Bylo to jako hlavní pracovní poměr.

Na ZUŠ mne bavila výtvarná umění a nedokázala jsem odhadnout, když jsem dělala talentové zkoušky, že grafický design bude z velké části probíhat právě na počítači. Jako dítě jsem k počítači rozhodně přilepená nebyla. Nečekala jsem, že s touto školou přijdou časté migrény a tenzní bolesti hlavy a šíje. Nečekala jsem, že když vyjdu v sedm ze školy budu tak vyřízená, že nebudu mít nejmenší pomyšlení na nic jiného než na jízdu domů. Moji psychickou pohodu v té době zachraňovala moje láska k jídlu, józe, sebevzdělávání v anglickém jazyce v kombinaci s psaním na tyto stránky a různé další vychytávky o kterých se zde v článcích dělím.
Vyhrála jsem gastronomickou soutěž (roční předplatné kulinářského časopisu) na Apetit pikniku v roce 2015. Kdy jsem vařila s neznámým člověkem, měli jsme 45min a ingredience jsme vytáhli z mystery boxu – šlo o úplnou improvizaci. Šéfkuchař Marek Pavala, který celou soutěž hodnotil pochválil náš letní salát.

Na konci střední školy jsem přestala jíst maso, za celý můj život mi nikdy moc nechutnalo a v té době to fungovalo, tak očistně jako kdybych odstřihla těžké závaží. Což pro mne v té době bylo neustálé nucení do masa u každého jídla, stres ze školy a stres z nového života po škole. Nastoupila na jazykovou školu, měla tam skvělý rok, učila jsem dětské kroužky (více níže) a pomalu se rozhodovala co budu dělat. Vždycky jsem chtěla být policistou a nějak se smysl, který jsem v tom viděla přenesl do oboru wellness, zdravého životního stylu a prevence. Věděla jsem, že se mi nelíbil můj život za stolem počítače, chtěla jsem opak. Byla jsem přijata na rekreologii a anglistiku na TUL do Liberece, ale nechtělo se mi odejít z Prahy. Šla jsem si udělat instruktorský kurz dětské a rodinné jógy, který jsem nedokončila protože jsem v té době procházela těžkou stresovou zátěží a depresí. Nastoupila jsem na VOŠ Palestra – obor wellness balneo, kde stále studuji. A začala jsem se vzdělávat jako masérka.


CO VÁM MOHU NABÍDNOUT?
– tvorba wellness programu do Vašeho centra
– originální kombinace automasáží / párových masáží přes oblečení se zdravotní tělesnou výchovou a jógou aj.
– masáže na akcích – narozeniny, eventy, do firem..
– psaní článků a recenzí v oblasti wellness, zdravý životní styl a prevence
– informační kanál o wellness a masážích a více: Wellness masáže
– informační kanál o wellness a józe: Wellness jóga
– výuku dětské a rodinné jógy – workshopy
– grafický design –  návrh vizuální komunikace (tento design vznikl na základě mého redesignu wordpress šablony WP timeline a spolupráce s kodéry)
Více zde: Nabídka služeb

Pokud budete mít o mé služby zájem, nebo mi budete chtít prostě napsat.. KONTAKTUJTE MNE přes kontaktní formulář! Nebo na email: zdraviposlanim@seznam.cz


Tímto bych chtěla poděkovat Honzovi Chvojkovi – byl jeho nápad, abych začala psát původní verzi těchto stránek. I když vím, že na začátku nevěřil, že mi to vydrží.. 🙂

Sylvie B. alias Corty

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Má zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy aj. Vedle těchto stránek Zdraví posláním spravuje Youtube kanál Zdraví posláním a facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga a Wellness masáže.

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář