Služby Wellness specialistky, instruktorky ZTV a masérky Sylvie – wellness, zdravý životní styl a prevence

Jsem Wellness specialistka (získala jsem titul DiS. v oboru Wellness – Balneo), instruktorka ZTV, masérka mimo oblast zdravotnictví (tyto oblasti ráda kombinuji s prvky jógy) a ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby psychiatrických onemocnění. Ve zkratce jsem celoživotní studentkou medical-wellness přístupů ke člověku. Více o mém vzdělání a pracovních zkušenostech najdete v rubrice Autoři. Nabídka platí jen pro Prahu s výjimkou zájezdů.

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů , základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.
Svými službami se zaměřuji na prevenci a zvládání negativní stresové zátěže a regeneraci bolestí zad.

 

Má nabídka wellness a regeneračních služeb je vhodná pro školy, fitness i wellness studia, benefitní pracovní programy, sportovní týmy i zdravotnická zařízení aj.:

1. Wellness masáže – mimo oblast zdravotnictví  – do hotelů, ve wellness studií, kanceláří i na akce

2. Zdravotní tělesná výchova s prvky jógy/pilates a automasáží / párové masáže přes oblečení – s různým zaměřením

3. Řízení, tvorba nebo inovace wellness programů v kontextu posledních světových trendů – pro wellness centra, wellness pobyty  nebo na akcí

4. Publikační činnost – informačně-vzdělávací články a recenze z oblasti wellness, zdravý životní styl a prevence

5. Přednášky / konzultace:
– prevence a zvládání negativní stresové zátěže a deprese wellness přístupy
– zdravý životní styl – jak ho zapojit do života
– bolest zad – jak se vyznat v možnostech léčby, kompenzace a prevence
– psychologie zdravého hubnutí – základní principy hubnutí, motivace, dlouhodobé udržení váhy a zdravé kondice

 

Své služby nabízím do hotelů, do wellness studií, kanceláří i na akce – narozeniny, eventy, do firem! Kontakt najdete na konci článku.

 

 

 

1. Wellness masáže – mimo oblast zdravotnictví

Nabízím kombinaci masérských technik, které mohu obohatit o mini konzultaci z oblasti zdravotní tělesné výchovy, regenerace, relaxace a wellness. Ráda s klientem hledám způsoby zvládání bolestí pohybového aparátu / negativní stresové zátěže kombinací masáží, cvičení a dalších regeneračních technik. V případě nutnosti předám kontakty k neurologickému / fyzioterapeutickému vyšetření.

Mé masérské vzdělání:
2019 Infinit – jemné techniky a pasivní protahování s fyzioterapeutkou Margo Fejkovou
2019 Infinit – thajský masážní kolíček
2018 Infinit – rituál Freya – suché kartáčování a celková masáž
2018 Infinit – Infinit masáž – kombinace technik
2018 EduSpa college – Havajská masáž Lomi Lomi s použitím horkých kamenů a mušlí
2018 EduSpa college – Breussova masáž
2018 Dexter academy – Balneo, tepelná terapie a zábaly
2017 Masérnička – Indická masáž hlavy
2017 EduSpa College – Medová masáž
2017 EduSpa College – Sportovní a rekondiční masér – mimo oblast zdravotnictví (150hod)

 

2. Zdravotní tělesná výchova a automasáže / párové masáže přes oblečení

Jaké skupinové workshopy, kurzy nebo individuální lekce v současnosti nabízím:

2.1. Zdravotně-kompenzační cvičení s automasáží (uvolnění svalového a fasciálního systému) – různá zaměření:
1.1. Prevence vs. regenerace:
– horní polovina těla – hlava, krk, záda, paže
– dolní polovina těla – chodidlo, koleno, kyčle, záda
– střed těla
– prevence a kompenzace sedavého životního stylu a bolestí zad
– základy párového protažení a tlakové masáže přes oblečení – pro páry nebo rodiče s dítětem
– protažení a automasáž jako forma regenerace a redukce negativní stresové zátěže a uvolnění svalového a fasciálního systému – za použití vlastních rukou a automasážních pomůcek

2.2.  Zvládání patologické stresové zátěže, deprese aj. wellness metodami – teorie + praxe:
zvládání patologické stresové zátěže a souvisejících fyziologických projevů
– protažení a automasáž jako forma regenerace a redukce negativní stresové zátěže a uvolnění svalového a fasciálního systému – za použití vlastních rukou a automasážních pomůcek
– zvládání Deprese a Bipolární afektivní poruchy (tato služba je doplňkem psychiatrické a psychologické léčby nenahrazuje ji)
více dle domluvy..

Co je ZTV – Zdravotní tělesná výchova / zdravotně-kompenzační cvičení?
Pokud si říkáte, že nevíte co přesně dělá instruktor ZTV, tak tento úryvek z webu infoabsolvent to objasní:
Instruktor zdravotní tělesné výchovy vede individuální i skupinové cvičební lekce zdravotní tělesné výchovy pro konkrétní věkové kategorie s ohledem na přítomnost nejběžnějších (civilizačních) onemocnění jako je bolest zad, gynekologické problémy, nadváha, obezita, diabetes, vysoký krevní tlak, osteoporóza aj.
Zdravotní tělesná výchova je určena pro zdravotně oslabené jedince tedy jedince zařazené do III. zdravotní skupiny dle zdravotnické klasifikace. Před cvičením je doporučena konzultace s rehabilitačním lékařem nebo neurologem. ZTV často navazuje na fyzioterapii. ZTV je vhodná i jako forma prevence pro zdravé jedince.
Lekce obvykle obsahuje relaxační cvičení, dechová cvičení a cvičení pro správné držení těla a nácvik základních pohybových stereotypů.
Inspiraci při tvorbě vlastních lekcí beru z jógy i pilates.

Mé pohybové vzdělání:
2019 3DFA – Balantes metoda – metoda mind&body, kterou vytvořila fyzioterapeutka, psycholožka a psychoterapeutka Michaela Polášková, propojuje fyzioterapii, pilates, balanční cvičení a aktivní střed těla s psychorelaxací a vědomým pohybem
2019 IQ pohyb – Core & Břicho – A
2019 IQ pohyb – Základy cvičení s gymnastickým míčem, bosu, flowin, závěsnými systémy
2019 VOŠ Palestra – Instruktor zdravotní tělesné výchovy
2016 Energy studio – Terapeutický aspekt Akrojógy
2016 FTVS UK – Kompenzační cvičení ve sportovní praxi dětí a mládeže
2016 FTVS UK – Fyzioterapie a pohybová aktivita v psychiatrii, seminář
2015 CADJ – Dětská a rodinná jóga – bez certifikátu

Ve svých lekcích využívám – dle možností: overball, gymball, bosu, flowin, jógové bloky a pásy, jógové bolstery, relaxační polštářky, pěnový válec, tenisové míče, ježky aj.

 

3. Řízení, tvorba nebo inovace wellness programů v kontextu posledních světových trendů – pro wellness centra, wellness pobyty  nebo na akce
Návrh nebo inovace wellness služeb do konceptu wellness centra. Upozornění na stávající nedostatky v nabízených wellness službách a návrh řešení.
Wellness den – sestavení návrhu benefitního programu na míru pro zaměstnance, pro účastníky wellness akce aj.

 

4. Publikační činnost – informačně-vzdělávací články a recenze z oblasti wellness, zdravý životní styl a prevence
V těchto oborech nabízím články, sestavení základní příručky a jiné tiskoviny. V závislosti na zadaném tématu. Mé zkušenosti: pro tyto stránky jsem napsala přes 200 článků, také se můžete podívat na mou Absolventskou práci na téma zvládání patologické stresové zátěže i deprese – kde navrhuji i antistresový program do medical-wellness center:
Má Absolventská práce na téma Patologický stres, deprese a možnosti zvládání

 

5. Přednášky / konzultace:
5.1.  13. medical-wellness strategií, které je vhodné si osvojit v rámci prevence a zvládání negativní stresové zátěže i deprese.
5.2.  Konzultace na témata zdravého životního stylu, zvládání patologické stresové zátěže, zvládání deprese a BAP medical-wellness přístupy
5.3. Bolest zad – jak se vyznat v možnostech léčby, kompenzace a prevence
5.4. Psychologie zdravého hubnutí – základní principy hubnutí (stravování, cvičení, zvládání negativní stresové zátěže), motivace, dlouhodobé udržení váhy a zdravé kondice

5.1.  13. medical-wellness strategií, které je vhodné si osvojit v rámci prevence a zvládání negativní stresové zátěže i deprese:
Vhodné v rámci prevence do škol, klubů a dalších seskupení. Vhodné pro střední školy a dospělé. Podle Světové zdravotnické organizace zažije každý čtvrtý během života duševní nebo neurologické onemocnění. Čím bude větší informovanost, tím větší bude i množství lidí, kteří vyhledají léčbu včas a budou s menšími problémy opět fungovat ve společnosti. Pojem medical-wellness představuje propojení psychologických, psychiatrických a wellness přístupů. Přednáška zahrnuje základní informace o vlivu negativní stresové zátěže na organismus člověka a vznik různých onemocnění, mezi nimi je i deprese. Dále rozebírá 13 různých strategií – mezi kterými převažují wellness a psychologické strategie, které může posluchač bez problémů zapojit do svého každodenního života v rámci prevence negativní stresové zátěže i v rámci zvládání prožívané deprese. Psychiatrický přístup se zmíní hlavně v souvislosti s depresí, kdy je nutné vyhledat pomoc co nejrychleji a předá kontakty na krizová centra. Mou Absolventskou práci na téma zvládání patologické stresové zátěže i deprese si můžete přečíst zde:
Má Absolventská práce na téma Patologický stres, deprese a možnosti zvládání

 

 

 

 

 

 

V rámci spolupráce upřednostňuji spolupráci s firmami, které nechávají své klienty podepsat stvrzení zdravotní způsobilosti a převzetí osobní zodpovědnosti. Velice ráda budu součástí medical-wellness centra zaměřující se na  komplexní přístup ke člověku. Preferuji Prahu 18 (Letňany, Kbely), Prahu 9 (Střížkov, Prosek, Vysočany, Hloubětín), Prahu 8 (Kobylisy, Bohnice. Střížkov, Palmovka, Florenc, Karlín),Prahu 7 (Holešovice, Maniny), Prahu 5 (Smíchov),Prahu 1 a další lokace v blízkosti MHD.

 

Pokud máte o mé služby zájem kontaktujte mne přes kontaktní formulář nebo přes email: zdraviposlanim@seznam.cz s předmětem – Spolupráce.

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. On-call masérka v Elementa agency (hotely: Corinthia 5*, InterContinental 5*, Panorama 4* aj.)  a v saunovém světě Infinit v hotelu Absolutum Boutique 4*. Také jsem instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English) a ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů , základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže,  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem), ale i s prvky jógy a s technikami automasáží), tvorba antistresového wellness programu, konzultace/přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář