Jsem instruktorka ZTV a masérka – má nabídka služeb v oboru wellness, zdravý životní styl a prevence

Studuji VOŠ obor wellness balneo, jsem instruktorka ZTV a masérka mimo oblast zdravotnictví. Tyto oblasti ráda kombinuji s prvky jógy. Více o mém vzdělání a zkušenostech najdete v rubrice Autoři. Nabídka platí jen pro Prahu.

Má nabídka wellness a regeneračních služeb je vhodná pro školy, fitness i wellness studia, benefitní pracovní programy, sportovní týmy i zdravotnická zařízení aj.:


– Zdravotní tělesná výchova s prvky jógy a automasáže / párové masáže přes oblečení – s různým zaměřením

– tvorba nebo inovace stávajícího wellness programu do wellness centra nebo na wellness den

– psaní článků a recenzí v oblasti wellness, zdravý životní styl a prevence

– přednáška představující 13. medical-wellness strategií, které je vhodné si osvojit v rámci prevence a zvládání negativní stresové zátěže i deprese

– masáže na akcích – narozeniny, eventy, do firem

 

 

1. Zdravotní tělesnou výchovu s prvky jógy a automasáže / párové masáže přes oblečení

Co je ZTV – Zdravotní tělesná výchova?
Pokud si říkáte, že nevíte co přesně dělá instruktor ZTV, tak tento úryvek z webu infoabsolvent to objasní:
Instruktor zdravotní tělesné výchovy vede individuální i skupinové cvičební lekce zdravotní tělesné výchovy pro konkrétní věkové kategorie s ohledem na přítomnost nejběžnějších (civilizačních) onemocnění jako je nadváha, obezita, diabetes, vysoký krevní tlak či osteoporóza aj.
Zdravotní tělesná výchova je určena pro zdravotně oslabené jedince tedy jedince zařazené do III. zdravotní skupiny dle zdravotnické klasifikace. Před cvičením je doporučena konzultace s rehabilitačním lékařem nebo neurologem. ZTV často navazuje po fyzioterapii. ZTV je vhodná i jako forma prevence pro zdravé jedince.
Lekce obvykle obsahuje relaxační cvičení, dechová cvičení a cvičení pro správné držení těla a nácvik základních pohybových stereotypů.

Všechny níže popsané služby mohu udělat jednorázově jako workshop nebo ve formě dlouhodobé spolupráce. Ve svých lekcích využívám – dle možností: overball, gymball, jógové bloky a pásy, pěnový válec, tenisové míčky, jógové bolstery a relaxační polštářky aj.

Jaké workshopy / dle domluvy kurzy nabízím:

1. Zdravá záda s pomůckami a automasáží – prevence a kompenzace sedavého životního stylu

2. ZTV s prvky jógy a automasáže – se zaměřením na zvládání negativní stresové zátěže a tenzní bolesti hlavy

3. ZTV s prvky jógy a automasáže – pro maséry a jiná manuální zaměstnání / sportovce typu lezců, gymnastů aj.
(hlava, horní končetina a záda)

4. Základy párového protažení a tlakové masáže přes oblečení – pro páry nebo rodiče s dítětem

5. Automasáž jako forma relaxace, regenerace a redukce negativní stresové zátěže – za použití vlastních rukou a automasážními pomůcek

6. Vhodné vs. nevhodné cviky a pohyby pro Vaše záda

7. ZTV s prvky jógy a automasáže – se zaměřením na zvládání Deprese a Bipolární afektivní poruchy – tato služba je doplňkem psychiatrické a psychologické léčby – nenahrazuje ji

 

další dle domluvy..

 

2. Tvorba wellness programu do Vašeho centra – celkový program, Wellness den..
Návrh nebo inovace wellness služeb do konceptu wellness centra.
Upozornění na stávající nedostatky v nabízených wellness službách a návrh řešení.
Wellness den – sestavení návrhu benefitního programu na míru pro zaměstnance.

 

3. Psaní článků, recenzí v oblasti wellness, zdravý životní styl a prevence
Pro tyto stránky jsem napsala přes 170 článků.

 

4. Přednáška představující 13. medical-wellness strategií, které je vhodné si osvojit v rámci prevence a zvládání negativní stresové zátěže i deprese.
Vhodné v rámci prevence do škol, klubů a dalších seskupení. Vhodné pro střední školy a dospělé. Podle Světové zdravotnické organizace zažije každý čtvrtý během života duševní nebo neurologické onemocnění. Čím bude větší informovanost, tím větší bude i množství lidí, kteří vyhledají léčbu včas a budou s menšími problémy opět fungovat ve společnosti. Pojem medical-wellness představuje propojení psychologických, psychiatrických a wellness přístupů. Přednáška zahrnuje základní informace o vlivu negativní stresové zátěže na organismus člověka a vznik různých onemocnění, mezi nimi je i deprese. Dále rozebírá 13 různých strategií – mezi kterými převažují wellness a psychologické strategie, které může posluchač bez problémů zapojit do svého každodenního života v rámci prevence negativní stresové zátěže i v rámci zvládání prožívané deprese. Psychiatrický přístup se zmíní hlavně v souvislosti s depresí, kdy je nutné vyhledat pomoc co nejrychleji a předá kontakty na krizová centra.

 

 

Služby, které nyní nejsou v nabídce:

5. Masáže
Do hotelů, firem, sportovišť..

Kombinaci masérských technik obohacuji o doporučení z oblasti zdravotní tělesné výchovy, regenerace a relaxace.

 

6. ZTV s prvky jógy pro děti:
ZTV s prvky jógy, akrobatické jógy a thajských masáží přes oblečení.

 

 

V rámci spolupráce upřednostňuji spolupráci se studii, které nechávají své klienty podepsat stvrzení zdravotní způsobilosti a převzetí osobní zodpovědnosti při případných kontraindikacích.


V případě zájmu nebo otázek mne kontaktujte přes kontaktní formulář! Nebo na email: zdraviposlanim@seznam.cz

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo, kde studovala regeneraci, zdravotní tv, fitness, masáže, psychologii zdraví a další… Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění.

Oblasti zájmu: wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.
Služby: Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.
Má zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy aj.

Vedle těchto stránek Zdraví posláním spravuje Youtube kanál Zdraví posláním a facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga a Wellness masáže.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář