Recenze: Sweet Secret of Raw


O Raw Food – syrojedení / vitariánstvi je jednoduše forma stravování bez tepelného připravování. To ale vůbec nezabraňuje vytváření úžasných jídel, ze kterých se plnohodnotně nasytíte. Příprava jídel probíhá mixováním, klíčením, vysoušením do 42 stupňů C a všechny tyto procesy dokážou připravit pokrmy, které na první pohled vypadají jako ty, na které jste zvyklí z kuchyně tradiční. Rozdíl je však ve složení a v jejich přípravě. Článek si můžete dočíst zde: Secret of raw

 

Do této cukrárny jsem prostě musela jít, dorty mají tak krásné barvy, že Vás až napadne, že to není k jídlu.
Dorty jsou průměrně o trošku dražší než ve Světozoru Hájek, což bych řekla, že je top „klasická“ cukrárna. O Secret of Raw tohle opravdu říct nemůžu, chuťě jsou naprosto unikátní a nepředvídatelné, jako třeba můj Skořicový dort s Goji (specialita Super food týdne). Maracuja koktejl (maracuja, agáve sirup a kokosová šlehačka) a cheesecake s lesními plody byly podobné chutím na které jsme zvyklí.. ale ne úplně.

Oba dorty byly zajímavé – všechny chutě jsou v raw dortech extrémně výrazné (jako kdybyste jedli samotnou esenci ingredience) a dobré a hlavně výrazně lehčí na trávení, než klasické dorty. Nenajdete v nich půl kila cukru, jak tomu je v klasických dortech, tady Vám bude stačit ten jeden malý kousek dortu! Ale musíte si na tu změnu zvyknout.
I když můj dort byl dost velký necítila jsem se po něm úplně nacpaná jako po klasické verzi.Určitě zde někdy ochutnám Rawfaelo!

Pokud si chcete zpestřit Vánoce můžete si zde objednat cukroví! http://www.rawkucharka.cz/cukrovi 

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář