Zkuste DIY wellness dárky – scruby pro suchou pokožku

Scruby jsou skvělé pro suchou a namáhanou pokožku. Zkuste si místo kupování přípravků na obličej a tělo vytvořit něco sami doma! Nebo darujte DIY wellness dárky. Víte přesně, co jste tam dali, můžete si kdykoli přidělat novou dávku nebo ji jakkoli upravovat! Obsažené ingredience mají skvělé pečující a protizánětlivé vlastnosti! Pohrajte si s nimi! 


DIY scruby pro suchou pokožku:
Opravdu hezky se postarají o Vaší pokožku. Jsou vhodné pro pokožku, která potřebuje výživu, permanentně suchou nebo ztvrdlou pokožkou! A navíc ušetříte, výroba vzhledem k obsaženým ingrediencím a výslednému množství produktu není ani desetina ceny kupovaného scrubu.
Scrub se používá jako mýdlo, naberete lžičkou, bez vody si promnete ruce a smyjete. Abrasivní složkou scrubu ( což je typicky cukr, ale může být i sůl) odstraní odumřelé šupinky pokožky a tak udělá místo pro obnovu kůže. Obsažený olej zůstane i po umytí a vyživí Vámi vybranou část těla. Budete mít pocit, jako po aplikaci kvalitního krému.
Já používám následující scruby jednou týdně, když chci vyživit své ruce nebo na nohy před holením. Oba mám moc ráda, krásně voní a vyživí pokožku, ale kdybych si musela vybrat, tak možná o trošičku víc preferuji makovo – kokosový scrub s levandulí.

 

CITRONOVO-KOKOSOVÝ TĚLOVÝ SCRUB
– olivový / kokosový olej
– cukr krupice / hrubozrnná sůl
– citronový extrakt
– citronový kůra
– jedlé potravinové barvivo – je na Vás jestli ho chcete použít např.: žluté/zelené (stačí pár kapek)
– jedlá soda

 

MAKOVO – KOKOSOVÝ TĚLOVÝ SCRUB S LEVANDULÍ
– olivový / kokosový olej
– mák
– kokos
– cukr krupice / hrubozrnná sůl
– levandulové květy
– levandulová esence – musí být vhodná k použití na pokožku
– jedlá soda

 

Ingredience:
– všechny ingredience jsem měřila „od oka“ opravdu to není velká věda vytvořit si doma scrub, například jedlé sody jsem do velké zavařovačky použila okolo 100g
– v IKEA jsem si koupila asi 500 ml zavařovačku, ale můžete použít i několik menších skleněných skleniček
– štáva z citronů, já jsem použila asi 2-3 citrony
– kokosový olej – prodávají ho v dm, je dobrý jako zábal na vlasy a údajně má i bělit zuby a navíc krásně voní (já jsem použila i olivový a ořechový, ale ty opravdu moc dobře nevoní, i když účinky na pokožku rukou jsou naprosto skvělé), oleje použijte tolik, aby se cukr spojil
– hrubozrnná sůl – bez chemického zpracování – pokud nechcete bílý /třtinový cukr můžete ho nahradit např.: Himalájskou růžovou solí

Všechny ingredience smíchejte a je hotový jeden skvělý dárek!
Jaký poměr je ideální poznáte podle toho, když Vaše směs nebude ani vyloženě mokrá ani suchá, aby se sypala jako suchý písek. Směs by si měla zachovat texturu, podobnou té jakou vidíte u kupovaných scrubů.

 

Použití scrubu:
Při použití jako „mýdlo“ na ruce zanechá Vaše ruce vyživené. Hotový scrub není nutné mít v lednici, zachází se s ním jako s mýdlem, ale používá se na již čisté ruce. Má za úkol ruce vyživit a ošetřit, takže díky oleji v něm budete mít jemné ruce a nebudete potřebovat krém.
A samozřejmě ve skleničce budou vypadat reprezentativně, pokud je budete vyrábět jako dárky!

 

 

** Všechny scruby jsou na bázi oleje/medu, takže pokud budete chtít více „zředit“ Váš scrub použijte stejný olej/med jako při výrobě! Pokud do scrubu nalijete vodu může začít plesnivět. **
***Dlouhodobě doporučuji skladovat v lednici v uzavřené nádobě. A spotřebovat do několika měsíců.***

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář