Recenze: Saunový svět Saunia

Na začátek musím přiznat, že všechny sauny do kterých jdu porovnávám podle počtu různých druhů saun a možností zchlazení po sauně a samozřejmě celkovém designu. Osobně naprosto miluji když mám možnost vyjít ze sauny ven na čerstvý chladný vzduch, jak ze mě jde pára a hlavně se tělo ochlazuje postupně. Není to takový šok jako ledový bazének.

Na základě této preference, mě mrzí, že je Saunia uzavřený prostor a proto tam není možnost se zchladit čerstvým vzduchem. Během saunování také často potkáte zaměstnance stírající vodu v chodbách mezi saunami a odpočívárnou s barem. Protože podlaha je z kachliček a ne ze dřeva jak třeba v Infinitu. Tím pádem tu je i celkem vysoké riziko uklouznutí.

Co se mi, ale velice líbí na Saunii – je možnost zakoupení a používání (pouze ve vyhrazených saunách) saunové kosmetiky – solné peelingy s bylinkami dle výběru a krémy (čokoládovo – mátové..). To je opravdu boží! <3 Jedna porce v malé mističcce stačí úplně pro dvě osoby. Myslím, že jedna porce stojí 50 Kč, platíte čipovým náramkem. Který odevzdáte a celkovou útratu zaplatíte u východu. Nabídka občerstvení je také dobrá, jen není úplně nejlepší si po sauně dát ledový nápoj..
Pokud byste měli zájem podívat se na saunové ceremoniály – podívejte se do rozvrhu na stránkách Saunie a doražte před správnou saunu pokud možno v předstihu, cca 10 minut. V Saunie jsou menší sauny, proto si budete muset pohlídat místo. Pokud nechodíte pravidelně do saun, doporučuji si sednou na místo (ať už na ceremoniál nebo při klasickém saunování), které bude blízko vchodu a hlavně na spodní příčku. Tím pádem nebudete moc rušit, když se Vám udělá nevolno a půjdete se ochladit. A také tuto možnost minimalizujete, čím níž jste, tím chladněji je v sauně.
Vstup: 225 – 250 Kč v ceně máte zapůjčení osušky a prostěradla, pozor musíte na místě složit zálohu 200 Kč, na čipové hodinky.

Saunová etiketa: Nerušte v sauně se relaxuje. To je obecné pravidlo. Některé sauny najdete i s nápisem – bez mluvení. Některé najdete s opačným označením. Respektujte další osazenstvo sauny.

Závěr: Pokud máte Saunii blízko, určitě bych chodila pravidelně. Já navštívila pobočku v galerii Butovice. Výběr saun a doplňkové služby jsou skvělé. Občas bych si zašla do Infinitu Vysočany, prostě jen zkusit obrovské sauny, velké prostory a ochlazení na střeše.
Pokud preferujete prostor a nevadí Vám si lehce připlatit, Infinit Vysočany v Praze nebo Infinit Maximus v Brně, je volbou pro Vás.

Přežití v sauně: Na spodní příčce je vždy nejmenší teplota z celé sauny, kdyby se náhodou stalo, že Vás někdo zavře v sauně – přežijete o několik hodin déle, když si lehnete na zem a nebudete se hýbat. 😉
Jak se správně saunovat, aby z toho Vaše tělo a mysl měla co nejvíc Infinit shrnuje v online pdf dokumentu! 🙂
http://infinit.cz/media/sauna-kniha.pdf 

Recenze Infinitu zde.

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář