SAPA vietnamská tržnice

Jsem si naprosto jistá, že jste slyšeli o hrozné hygieně a o vaření psů a koček vietnamci… já samozřejmě také, ale neodolala jsem a vydala jsem se do největšího asijského světa zjistit jak to tedy je! OPRAVDU VÁM DOPORUČUJI se jít podívat do vietnamské tržnice SAPA!

Když si odmyslíte ne zrovna moc hezké prostředí a odvážíte se ochutnat, zjistíte že čerstvé chuti ve zdejších jídlech nemůže mainstreamová čínská restaurace s červeným nábytkem všude po republice konkurovat.
Navíc téměř do všech kuchyní vidíte přímo z restaurace – takže si myslím, že se opravdu není čeho bát. Pokud se přeci jen nemůžete zbavit strachu o své zdraví, dejte si po jídle živočišné uhlí nebo vyzkoušejte jiné výborné asijské podniky.
Když se během návštěvy zamilujete do vietnamské kuchyně, můžete si tam rovnou i nakoupit. Výborná je např. Tamda obchod s velice zajímavým výběrem. Přirovnala bych ho k asijské verzi Makra.

Jen pár rad před skvělým zážitkem, aby byl v pražské tržnici SAPA opravdu skvělý – všechna místa najdete v mapce:
Určitĕ se sem vydejte brzy, obvykle restaurace a obchody zaviraji kolem 7 vecer.
– ve vietnamském makru si hned na začátku zakupte hůlky – stojí asi 40 kč 5 a více párů, abyste nemuseli stát před volbou vzít si hůlky z „příborníku“ nebo odejít – a ještě budete mít suvenýr!
– jedno jídlo stojí zhruba 80 kč
– klikněte na Vámi vybraný odkaz po levé straně mapy a ukáže se Vám poloha na mapě
MÁ MAPA tržnice SAPA

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář