SAPA vietnamská tržnice

Jsem si naprosto jistá, že jste slyšeli o hrozné hygieně a o vaření psů a koček vietnamci… já samozřejmě také, ale neodolala jsem a vydala jsem se do největšího asijského světa zjistit jak to tedy je! OPRAVDU VÁM DOPORUČUJI se jít podívat do vietnamské tržnice SAPA!

Když si odmyslíte ne zrovna moc hezké prostředí a odvážíte se ochutnat, zjistíte že čerstvé chuti ve zdejších jídlech nemůže mainstreamová čínská restaurace s červeným nábytkem všude po republice konkurovat.
Navíc téměř do všech kuchyní vidíte přímo z restaurace – takže si myslím, že se opravdu není čeho bát. Pokud se přeci jen nemůžete zbavit strachu o své zdraví, dejte si po jídle živočišné uhlí nebo vyzkoušejte jiné výborné asijské podniky.
Když se během návštěvy zamilujete do vietnamské kuchyně, můžete si tam rovnou i nakoupit. Výborná je např. Tamda obchod s velice zajímavým výběrem. Přirovnala bych ho k asijské verzi Makra.

Jen pár rad před skvělým zážitkem, aby byl v pražské tržnici SAPA opravdu skvělý – všechna místa najdete v mapce:
Určitĕ se sem vydejte brzy, obvykle restaurace a obchody zaviraji kolem 7 vecer.
– ve vietnamském makru si hned na začátku zakupte hůlky – stojí asi 40 kč 5 a více párů, abyste nemuseli stát před volbou vzít si hůlky z „příborníku“ nebo odejít – a ještě budete mít suvenýr!
– jedno jídlo stojí zhruba 80 kč
– klikněte na Vámi vybraný odkaz po levé straně mapy a ukáže se Vám poloha na mapě
MÁ MAPA tržnice SAPA

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář