Recenze: Restaurant Day

Možná už jste o něm slyšeli nebo viděli fotky na facebooku Gastroradaru, ale jestli jste letos Restaurant Day nevyzkoušeli, tenhle článek Vás přesvědčí, proč to při příští příležitosti určitě udělat!

1) Spoustu zajímavých chutí za málo peněz

Restaurant Day není klasická gastronomická akce, kde si na jednom místě vyberete jídlo z pár stánků známých či méně známých restaurací. Je to celosvětová událost, která je zaměřená hlavně na jednotlivce, kteří rádi a dobře vaří/pečou a chtějí se svým uměním trochu pochlubit veřejnosti – takže zapomeňte na vysoké ceny, obvyklá jídla, nebo taky to, že prostě zamíříte na jedno místo a odtamtud se nehnete.

Stánek si může otevřít kdokoliv a kdekoliv a dát o něm vědět světu na stránkách téhle události vytvořením místa na mapce, kterou si můžete vždy pár dní před Restaurant Day otevřít a vybrat si místa blízko vašeho domova (v Praze je příležitostí něco takhle ochunat asi nejvíc, ale najdete tu i stánky a podniky v jiných městech, takže určitě koukněte) – mapku si můžete zobrazit při návštěvě stránek restaurantday.org nebo přímo na webu maplantis.com 😉

Jeden z prvních stánků, ve kterém jsme něco ochutnali – U třech koulí 🙂

Jestli to uděláte jako my, máte během tohohle dne možnost ochutnat všechno možné – od citronového koláče, banánového chleba (stále hledáme slečny, které nám ho daly ochutnat – ozvěte se prosím, rádi o vás napíšeme, ale někam se nám poděl Váš letáček! 🙂 ) a limetkovo-datlového dortu s mákem a opravdovými květy, přes výborné taštičky dim sum typické pro asijskou kuchyni až po klasickou domácí čočkovou polévku. Ceny jsou lidové a ještě máte možnost vyzkoušet chutě opravdu domácích a osobitých jídel, které vás určitě zaujmou.

Tady jsme si dali pořadný kus dobrého citronového koláče 🙂

Stále hledáme autorky těhle dobrot – mrkových zákusků, bezlepkových brownies a banánového chleba! 🙂 Děkujeme za banánový chleba, rádi bysme o Vás napsali, ale povedlo se nám nějak ztratit váš letáček, omlouváme se! Ozvěte se nám na fecbooku nebo v komentářích! 🙂

2) Překvapiví lidé a ještě překvapivější místa

Co mají společného šéfkuchař z pražské restaurace, skautská vedoucí a divadelní režisér? A v jaké souvislosti se můžete ocitnout v malířské dílně i když nemalujete, pod železničním mostem i když se pod ním nechystáte spát, a v klubovně skautů kam se dá dostat jen zaklepáním na okno, i když skaut je vám asi tak blízký jako šachový kroužek? 🙂

Hádáte správně, tohle všechno spojuje Restaurant Day – poznali jsme zajímavé lidi, se kterými bysme se asi jen tak běžně nepotkali, a jedli na místech, kde bysme to opravdu nečekali. A přesně to je super – nejenže se dobře najíte, ale když pořádně kouknete na mapu míst, kde můžete něco ochutnat, a vyberete jich víc, i ta na první pohled nezvyklá, zpestříte si den a poznáte i zajímavé lidi 🙂

Kdo by to řekl, že pod železničním mostem u náplavky ochutnáte vynikající dim sum ve stánku Tamarind Tree? 🙂

Taštičky dim sum zblízka – určitě si je zase někdy dáme, jestli stánek potkáme 🙂

A jen tak abyste věděli – v té skautské klubovně nás přivítali opravdu dobrým yogi tea, za který by se nemuseli stydět ani v opravdové čajovně! Takže když budete mít náhodou cestu v Praze po Nerudově ulici, možná se tu zkuste zastavit 🙂 A překvapení na konec – plná konvička yogi tea nás tu přišla jen na 35 korun! 🙂

3) Příště tu bude i Gastroradar!

Řekli jsme si, že další Restaurant Day zpestříme super dobrotami i my – takže konečně budete moct ochutnat taky něco z jídel, které jste mohli vidět na facebooku Gastoradaru nebo o nich tady na stránkách číst. Co byste řekli na pravý nečekaně čokoládový dort, super zvláštní makovou zmrzlinu s likérem amaretto, výbornou dýňovou polévku nebo naprosto skvělé burgery z červené řepy? Těšte se!

Restaurant Day není den jen pro klasické foodies, Restaurant Day je pro všechny – takže sledujte Gastroradar, a včas se dozvíte, kdy máte vzít přátele a rodiny a přijít ochutnat něco dobrého a ještě se přitom podívat na různá místa a poznat zajímavé lidi! 🙂

Honza a Sylva

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář