Recenze: kavárna/studovna Cafedu

Do této kavárny/studovny zavítám čas od času, několikrát za rok. Téměř vždy před zkouškami, ale také v průběhu roku, když chci nasát motivaci od nevídaného množství studentů v této kavárně. Je tu úplně jiná atmosféra než v knihovně pokud se tam půjdete učit. Taková intenzivnější? Prosycená dobrým jídlem a pitím.

Když jsem začala chodit do Cafedu – úplně ze začátku, tak studovna byla pouze horní patro přímo nad kavárnou. Nyní je patro přímo nad kavárnou stále ještě kavárnou a rozšířenou studovnu najdete ve vedlejší administrativní budově, kde můžete 24/7 nerušeně pokračovat v učení. Kavárna a studovna je spojena oslím můstkem. Studovna je otevřena nonstop a můžete si tam nosit vlastní jídlo i pití. Zabírá celé jedno patro a je přístupna po zaplacení poplatku a nabití jakékoli Vaší karty v kavárně. Studovna se považu

je za tichou zónu, kavárna oficiálně ně. Ale i tak se tam studenti učí a konverzace se obvykle drží na minimu. Každý den kavárně je jiný, takže pokud požadujete minimum zvukových stimulů, studovna bude lepší volba. Pokud chcete do kavárny je určitě lepší si místo předem rezervovat. Stává se výjimečně, že přijdete, budete mít volno a nebude Vás tlačit cizí rezervace na stole.

V kavárně se k mé značné libosti významně rozrostla nabídka občerstvení a to směrem zdravého životního stylu. Ne zrovna překvapivě, zde najdete spoustu stylů přípravy kávy a o něco menší výběr i čajů. Já zde ujíždím na Chai latté – teplém i studeném a nově i na Matcha latté. Co mne mrzí, je malá znalost v kavárně o čaji Matcha, který je v nabídce, zvláště o jeho dlouhodobějších povzbuzujících účincích na organismus člověka než má protlačovanější káva. Více o čaji zde. Jinak je obsluha v kavárně/studovně velmi milá, i když mají zrovna napilno.
Zdarma si v kavárně můžete natočit ochucenou vodu – pokaždé jinak ochucená čerstvým ovocem nebo bylinkami. Miluji zde Tapioca puding – top je s mangem nebo ananasem.

Pokud se rozhodnete navštěvovat studovnu vyjde Vás to s kartou ISIC takto:
na dva dny 50Kč,
na 1 měsíc 169 Kč,
na 3 měsíce 359 Kč,
na 6 měsíců 529 Kč
Pro nestudenty se ceny liší: měsíční za 649kč, čtvrtletní za 1499kč a půlroční za 2499kč
Bohužel s vyšší oblibou studovny přichází i menší možnost nalezení si místa v samotné studovně. Přijde mi, že tu snad i někteří studenti bydlí i více dní. Vidíte je ve studovně se učit, pravidelně odcházet i na pár hodin a zase se vracet.. Zatímco jejich věci jim drží místo. To je docela velkou nevýhodou. Možná by to chtělo několika hodinový limit na den pro každého studenta? Kapacita pozornosti stejně neumožňuje se opravdu učit 24/7. A tak by místo ve studovně nebylo zabíráno studenty, kteří surfují po internetu nebo sledují filmy. S limitem by neprokrastinovali a opravdu se soustředili na učení.
Přímo v kavárně Vám doporučí časy, kdy obvykle najdete volné místo ve studovně: dopoledne 7-10 a večer po 22/21 hodině. To nezní jako něco pro mne. Možná velice krátkodobé intenzivní studijní maratony, ale dlouhodobé pravidelné učení to zde asi podle všeho nepůjde.. Právě jsem si zaplatila měsíc vstupu do studovny, jsem zvědavá kolikrát se do studovny dostanu a bude tu volné místo..

Měsíc před zkouškovým obdobím – volno ve studovně:
So – 14.4. – 14:00 – 0 míst volných
16:00 – 1 místo volné
20:00 – cca 30% volno
Pá – 20.4. – 13:00 – cca 35% volno
So – 21.4. – 13:30 – 1 místo volné
17:00 – 7 míst volných
Ne – 22.4. – 17:20 – cca 15% volno
St – 25.4. – 14:30 – 3 místa volná
Čt – 26.4. – 17:30 – 2 místa volná
Ne – 29.4. – 12:15 – 1 místo volné
14:20 – 0 míst volných
Vždy, když jsem nenašla místo ve studovně, tak jsem našla místo v kavárně Cafedu. Což je samozřejmě pozitivní, ale musíte být schopní učit se za zvuků kavárny. Hlasitost a intenzita okolních zvuků a konverzací se liší téměř hodinu od hodiny. Špunty do uší z roztomilého mini automatu mi nijak výrazně nepomohly. Osobně doufám, že se Cafedu ještě rozšíří a nějak se vyřeší zasedací pořádek ve studovně, alespoň během dne. V kavárně jsou elektro zásuvky téměř u každého stolečku a ve studovně u naprosto každého. Lepší cirkulace vzduchu je určitě v kavárně. Ve studovně je určitě o nějaký ten stupeň víc a vzduch se moc nehýbe.

Co všechno, je tedy předností Cafedu?
Nonstop studovna, pěkné prostředí, kavárna a dobré jídlo, tiskárna, úložné prostory a milá obsluha. A hlavně skupinová motivace a zájem o studium vznášející se prostorem kavárny/studovny. Ovšem, když si sednete.

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář