Recenze: Sport-relax areál Hluboká nad Vlt.

Po příjezdu mě tento areál celkem ohromil, svojí rozlehlostí a nabídkou sportovišť. Bohužel celkem brzy jsem zjistila i stinnou stránku, která tento areál zase dost sráží. Přijeli jsme jako škola, jak jsem pochopila tak naše škola sem jela už poněkolikáté, vždy na kurz Netradiční sporty. V areálu jsme několik nocí spali. Proč naše škola toleruje níže popsané mínusy, to je mi záhadou.

Vzhledem k tomu, že je tohle recenze na areál, nechci se rozepisovat nad volbou netradičních sportů, které jsme velice intenzivně dělali. Bohužel se to však prolíná s mínusy tohoto areálu, takže něco budu muset zmínit. Jako sportovní škola, jsme měli 3x denně program.

Přijeli jsme večer. Druhý den nás čekaly čtyři zápasy v softballu a osm v beachvolejbale. Jestli se za pauzy počítají přesuny z hřiště na hřiště tak jsme měli pauzy. A to zatím zmiňuji pouze první den v areálu. S takovýmto sportovním vytížením, jsme měli naprosto výživově nedostatečné, nezdravé a chuťově ubohé stravování. Pokud si ještě vzpomenete na hrůzy školní jídelny, tak úroveň nabízeného stravování je podobná. Jedinou výjimkou mohou být hovězí jerky a ovocná pyré volně k prodeji.

Po první snídani, kdy jsme dostali bílé rohlíky, sladké koblihy a Jemču a Pickwickem jsem to chtěla zabalit. Po stížnosti jsme dostali místo koblih další ráno alespoň nakrájenou zeleninu a vejce. Ráda bych zde poznamenala, že nestuduji výživu jako svůj hlavní obor, mám to jako součást oboru wellness balneo. Ale asi každý ví, že na dietě, kterou jsme tam dostali s fyzickým vytížení, které jsme měli přibereme možná tak tuky. Což se bude týkat i dalších návštěvníků tohoto parku. Pokud budete sportovat a jíst nezdravou stravu plnou cukrů, soli a tuku. Rozhodně to Vaší fyzické kondici nepomůže.
Obědy a večeře byly jedním slovem ubohé, jako vegetarián jsem měla jedno rizoto hned několikrát – kde někdo celkem určitě slepý vybral maso. Mimo rizoto skládající se ze: suché rýže, dvou druhů konzervované zeleniny a nastrouhaného sýru. Jsem ještě měla smažený sýr a zapečený hermelín. Jedno s brambory a druhé s hranolky. Počítejte s tím, že pokud si jeden den dáte kuře, druhý den ho dostane znovu, převlečené jako něco jiného. Osobně smažený sýr s hranolky bych vymazala z paměti celé populace a nejradši bych zapomněla, že to vůbec kdy existovalo. Stejně tak bych, ale i vymazala českou kuchyni, protože to co jsme někdy nuceni sníst, bych nazvala jedině zabijáckou epidemií českých chuťových pohárků a žaludků až úplným hazardem se životem. Přesně kvůli takovéto tolerované úrovni kuchařů v českých kuchyních a restauračních zařízeních jsem nešla na gastronomii.

Začněme plusy:
– milá obsluha
ADRENALIN PARK
– VELKÝ lanový okruh
– TECHNICKÝ lanový okruh
– Dětský lanáček
– Velký sjezd
– Bungee trampolíny
MINIGOLF
– 18cti jamkové hřiště
– relaxační hudba
– jezírka
– potůčky
– rostlinky
ŠPUNTÁRIUM
– Nafukovací hrady
– Herní koutek
– Relaxační zóna
– Hračky od Mattela
– Posezení a občerstvení
– WC
NAFUKOVACÍ TRAMPOLÍNA
– Zaměřeno na nejmenší
– Celodenní skákání
– Obsluha na minigolfu
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
– Čtyři volejbalové kurty
– Posezení a občerstvení
– Míče a vybavení
– Rezervační systém
– Obsluha
VENKOVNÍ POSILOVNA
– Workoutová část
– Funkční zóna
– Fitness vybavení
– Bluetooth music
– Elektřina
PŮJČOVNA
– Míče
– Koloběžky
– Skákací boty
– Badmintonové sety
– Stolní tenis
– Víceúčelové hřiště
– Nadhazovací stroj

Velké mínusy:
– stravování
– ubytování v budově – na 6 lidí v mini pokoji, tři poličky, jeden noční stoleček a židle se stolem

Abych navrhla podle mne jediný způsob, jak tam přitáhnout lidi, kteří se zajímají o zdravý životní styl a sportovní vyžití: dramatické zlepšení všech nabízených potravin, pochutin a pokrmů. V dnešní době, kdy je zdravé jídlo trend i životní styl, by se toho měly tyto areály chytit a nabízet to minimálně jako variantu stravování. Jinak tam možná budou lidi jezdit za sportem, ale budou si radši vařit sami nebo utrácet jinde. Obojí je lepší varianta, než zůstat v současnosti na jídlo v areálu. V horším případě, tam budou chodit lidi, kteří nejí zdravě, neví jak jíst zdravě a ještě budou sportovat a nehody na sebe asi nenechají dlouho čekat. Samozřejmě, takové nehody jdou na triko nešťastného jedince, ale záleží na areálu jaké jedince tam chce pak mít.

Nemluvě o názvu – relaxační – co zde bylo relaxačního pro dospělé, mimo možná minigolfu a bowlingu?

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář