Praxe v lázních Libverda

Na praxe v lázních Libverda jsem se opravdu těšila! I když to znamenalo trávit dva týdny prací bez finanční odměny. Praxe byla velice zajímavá, téměř každý den jsem byla na jiné proceduře. Kde jsem nejprve sledovala postup péče, poté proceduru prováděla za dohledu personálu. Díky tomu jsem měla možnost přímého kontaktu s klienty. Věkové rozhraní návštěvníků těchto lázní je asi 40+, nejčastěji léčená onemocnění v těchto lázních jsou: choroby srdce, onemocnění pohybového aparátu a po úrazech a operacích.

Personál se k nám praktikantům choval velice hezky, stejně jako se zde chovají ke klientům.
Někteří z klientů pocházejících z Prahy, které jsem masírovala za mnou přijdou na masáž do studia! 

První týden jsem se pozorovala a vykonávala tyto procedury:

– masáže, parafínové zábaly a koupele ve Wellness
– podvodní masáže (na fotce je milá kolegyně)
– cvičení ve vodě

Druhý týden jsem se pozorovala a vykonávala tyto procedury:
– uhličité koupele
– parafínové zábaly rukou a dalších indikovaných částí těla
– masáže a zábaly
– oxygenoterapii, elektroterapii

Z hlediska praxe to pro mne byla zajímavá zkušenost. Viděla jsem jak to v lázních chodí, viděla jsem co se mi líbí a co bych udělala jinak. Kdybych do těchto lázní jela jako klient – bylo tam i pár klientů v podobném věku jako jsem já. Bydlím v Praze a jsem zvyklá na velké možnosti. Velice mi chybělo zdravé stravování – freshe, smoothies, celkově zdravá výživa.. Volně ke koupi byly především zákusky, káva, čaj a klasické hospodské jídlo: hermelín, smažené/pěčené maso atd..

Překvapivé pro mne bylo cenové rozhraní v restauraci nebo kavárně v areálu lázní. Čaj za 45 Kč nebo wellness procedury za podobné ceny, jako máme v Praze.

Osobně si myslím, že v tomto zařízení chybí péče o psychickou stránku člověka. Psycholog a psychiatr by velice dobře doplnil stávající péči. Ať už z hlediska nastavení léčby pro dlouhodobě bolestivé stavy nebo pro psychiatrické příznaky nemocí u osob staršího věku, např.: Alzheimerova choroba..


Kde masíruji v Praze: Má nabídka!

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka v hotelu Grandior ***** na Florenci a saunovém světě Infinit v hotelu Absolutum Boutique **** Holešovice. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), tvorba antistresového wellness programu, konzultace/přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář