Praxe v lázních Libverda

Na praxe v lázních Libverda jsem se opravdu těšila! I když to znamenalo trávit dva týdny prací bez finanční odměny. Praxe byla velice zajímavá, téměř každý den jsem byla na jiné proceduře. Kde jsem nejprve sledovala postup péče, poté proceduru prováděla za dohledu personálu. Díky tomu jsem měla možnost přímého kontaktu s klienty. Věkové rozhraní návštěvníků těchto lázní je asi 40+, nejčastěji léčená onemocnění v těchto lázních jsou: choroby srdce, onemocnění pohybového aparátu a po úrazech a operacích.

Personál se k nám praktikantům choval velice hezky, stejně jako se zde chovají ke klientům.
Někteří z klientů pocházejících z Prahy, které jsem masírovala za mnou přijdou na masáž do studia! 

První týden jsem se pozorovala a vykonávala tyto procedury:

– masáže, parafínové zábaly a koupele ve Wellness
– podvodní masáže (na fotce je milá kolegyně)
– cvičení ve vodě

Druhý týden jsem se pozorovala a vykonávala tyto procedury:
– uhličité koupele
– parafínové zábaly rukou a dalších indikovaných částí těla
– masáže a zábaly
– oxygenoterapii, elektroterapii

Z hlediska praxe to pro mne byla zajímavá zkušenost. Viděla jsem jak to v lázních chodí, viděla jsem co se mi líbí a co bych udělala jinak. Kdybych do těchto lázní jela jako klient – bylo tam i pár klientů v podobném věku jako jsem já. Bydlím v Praze a jsem zvyklá na velké možnosti. Velice mi chybělo zdravé stravování – freshe, smoothies, celkově zdravá výživa.. Volně ke koupi byly především zákusky, káva, čaj a klasické hospodské jídlo: hermelín, smažené/pěčené maso atd..

Překvapivé pro mne bylo cenové rozhraní v restauraci nebo kavárně v areálu lázní. Čaj za 45 Kč nebo wellness procedury za podobné ceny, jako máme v Praze.

Osobně si myslím, že v tomto zařízení chybí péče o psychickou stránku člověka. Psycholog a psychiatr by velice dobře doplnil stávající péči. Ať už z hlediska nastavení léčby pro dlouhodobě bolestivé stavy nebo pro psychiatrické příznaky nemocí u osob staršího věku, např.: Alzheimerova choroba..


Kde masíruji v Praze: Má nabídka!

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář