Nepečený kokosový cheesecake

 

Vždy jsem měla ráda cheesecaky a chtěla jsem udělat kokosovou verzi. Když jsem se koukala po nějakém zajímavém receptu, vždy jsem narazila na použití drceného kokosu do krému a ještě pouze v pečené variantě. Přišlo mi, že je škoda nevyužít už tak krémovou konzistenci kokosového mléka a nepečené cheesecaky mám radši než ty pečené.. tak jsem zaimprovizovala a vytvořila nepečený kokosový cheesecake.

Chtěla jsem udělat co nejvíce zdravou variantu, ale zároveň konkurovat klasickému cheesecaku. Myslím, že se mi to povedlo a když jsem tento cheesecake servírovala na svých narozeninách, tak jsem na něj slyšela chválu.

 

Krém:
250 ml kokosového krému z plechovky (pozor nejde o kokosové mléko, kokosový krém má větší obsah kokosu)
500 ml mascarpone
javorový sirup na dochucení
špetka soli

Kokosový krém i mascarpone před mixováním vychladíme.
Rozmixujeme do hladka. Během mixování přidáme javorový sirup, dle chuti.
Směs uložíme do lednice na 15-20 min.

Poznámka: Když do lednice umístíte i namletou kávu v malé misce, zabráníte jakémukoli pachu, aby se nalepil právě na cheesecake.

 

Sušenkový korpus:

– min 400-600 gramů máslových sušenek Bebe, na cca 15cm dortovou formu – množství navýšíme dle velikosti dortové formy a podle toho jak vysoké chceme dělat okraje
– 50 – 100 g másla / kokosového oleje

Na jemno rozdrcené sušenky dle výběru smícháme s rozehřátým máslem / kokosovým olejem. Směs by měla být dobře spojena. Směs rozprostřeme na dno pomazané dortové formy nebo formu předem vyložíme potravinářskou fólií. Uložíme na cca 15 min do lednice – do ztuhnutí.

Poté naneseme vychlazený krém. Hotový cheesecake necháme v chladu nejlépe přes noc nebo, alespoň několik hodin před podáváním.

 

Podávání:
Nepečený kokosový cheesecake posypeme většími kokosovými vločkami. A podáváme!
Poznámka: Při krájení je dobré použít ostrý nůž namočený do teplé vody.

Dobrou chuť!

 


Co by Vás mohlo zajímat:
Výborná dýňová polévka
Jak začít se zdravým životním stylem?
Minisérie o spánku: Jak nás ovlivňuje jeho nedostatek?
3 nejdůležitější tipy pro zdravé hubnutí a vytvoření zdravého životního stylu

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář