Nepečený kokosový cheesecake

Vždy jsem měla ráda cheesecaky a chtěla jsem udělat kokosovou verzi. Když jsem se koukala po nějakém zajímavém receptu, vždy jsem narazila na použití drceného kokosu do krému a ještě pouze v pečené variantě. Přišlo mi, že je škoda nevyužít už tak krémovou konzistenci kokosového mléka a nepečené cheesecaky mám radši než ty pečené.. tak jsem zaimprovizovala a vytvořila nepečený kokosový cheesecake.
Chtěla jsem udělat co nejvíce zdravou variantu, ale zároveň konkurovat klasickému cheesecaku. Myslím, že se mi to povedlo a když jsem tento cheesecake servírovala na svých narozeninách, tak jsem na něj slyšela chválu.

 

Krém:
250 ml kokosového krému z plechovky (pozor nejde o kokosové mléko, kokosový krém má větší obsah kokosu)
500 ml mascarpone
javorový sirup na dochucení
špetka soli

Kokosový krém i mascarpone před mixováním vychladíme.
Rozmixujeme do hladka. Během mixování přidáme javorový sirup, dle chuti.
Směs uložíme do lednice na 15-20 min.

Poznámka: Když do lednice umístíte i namletou kávu v malé misce, zabráníte jakémukoli pachu, aby se nalepil právě na cheesecake.

 

Sušenkový korpus:

– min 400-600 gramů máslových sušenek Bebe, na cca 15cm dortovou formu – množství navýšíme dle velikosti dortové formy a podle toho jak vysoké chceme dělat okraje
– 50 – 100 g másla / kokosového oleje

Na jemno rozdrcené sušenky dle výběru smícháme s rozehřátým máslem / kokosovým olejem. Směs by měla být dobře spojena. Směs rozprostřeme na dno pomazané dortové formy nebo formu předem vyložíme potravinářskou fólií. Uložíme na cca 15 min do lednice – do ztuhnutí.

Poté naneseme vychlazený krém. Hotový cheesecake necháme v chladu nejlépe přes noc nebo, alespoň několik hodin před podáváním.

 

Podávání:
Nepečený kokosový cheesecake posypeme většími kokosovými vločkami. A podáváme!
Poznámka: Při krájení je dobré použít ostrý nůž namočený do teplé vody.

Dobrou chuť!

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo, kde studovala regeneraci, zdravotní tv, fitness, masáže, psychologii zdraví a další… Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění.

Oblasti zájmu: wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.
Služby: Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.
Má zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy aj.

Vedle těchto stránek Zdraví posláním spravuje Youtube kanál Zdraví posláním a facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga a Wellness masáže.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář