Měli byste..? (Musíte?)

Také dokážete vyjmenovat milion věcí a aktivit, které byste „měli“?
Řídí Váš život nenápadně tyto dobře míněné rady?
Možná jste celý život slýchali, že byste měli víc uklízet, protože přece nedokážete udržet pořádek?

Dokážete přesně rozlišit, jaké věci a aktivity děláte, protože vy chcete a jaké děláte, protože Vám to bylo tolikrát opakováno, až se Vám to vštípilo pod kůži?
Stačí se zamyslet… Já jsem o mých tří let byla v jednom kole. Dělala jsem balet, tanečky, golf, házenou – minimálně třikrát týdně jsem sportovala. Až v mých dvaceti jedna letech jsem se zamyslela, jestli to opravdu chci – být pořád v jednom zápřahu. Ničit se na extrémních trénincích, protože přece musím nebo bych minimálně měla…. Nebo snad ne?

Pravda, že mě k této nelehké myšlence dovedla extrémní situace: dospěla jsem až do nemocnice s emočním a fyzickým vyčerpáním.. Už jsem několik měsíců nebyla sportovat a nevím jestli to všechno co jsem dělala, jsem dělala, protože jsem to sama chtěla… Teprve se snažím přijít na to co doopravdy sama chci… Co děláte Vy, protože to doopravdy chcete?

Co by Vás mohlo zajímat:
Stres a jeho mechanismy
Cvičením proti stresu a depresi?

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář