Kroužky

Aneb jak jsem si našla brigádu na celý (dlouhý) rok. 🙂

Ve školním roce 2014-15 jsem učila vaření na ZŠ Pod Marjankou a jógu v ZŠ Spektrum na Proseku. A chci Vás timto článkem „nakopnout“ k tomu samému! 😉

Seberte odvahu a jděte učit to co baví Vás! 😉 Já jsem se opravdu strašně bála jak to dopadne jak je budu učit,  co je budu učit no prostě všeho možného.  Ale vyšlo to a obě hodiny mě bavily a jsem opravdu ráda,  že jsem do toho šla.  🙂 Bavilo mě to až tak, že si budu dělat certifikát na lektorství dětské jógy a možná budu pokračovat i v hodině vaření.

O vaření – společnost Kroužky – 190kc/hod:

Zacala jsem vařit když mi bylo asi 15.. takže když jsem přišla na pohovor a zmínila jsem to, tak mi milá slečna v z Kroužků nabídla ať to zkusím,  že jim zrovna odchází jedna paní a že bych to po ní převzala – bylo to někdy na konci října a kroužky začaly na konci září.  Protože jsem blázen a nikdy si moc nepředstavuji problémy nebo je spíš ani nevidím,  tak jsem to odkývala a byla jsem šťastná. Podepsala jsem smlouvu na celý školní rok a měla jsem práci – jednou týdně za 190/hod, 30h za školní rok. Vaření je hodina a půl.

První hodina byla nejlepší zkušenost,  kterou jsem si mohla přát. Protože jsem se jí účastnila jako pozorovatelka a viděla jsem co dle mejo názoru fungovalo a co ne. Z toho jsem si připravila strukturu hodiny: Umýt ruce (ne na wc a pak sahat na kliku), přečíst recept, rozdělit práci do menších skupinek (na začátku jsem měla 16 dětí, ve druhém pololetí jich zůstalo jen 8 kterým vaření přirostlo k srdci a dali tomu přednost před hraním si v družině) dohlížet na to co dělají a hlídat a předvádět jak se drží nůž,  jak se šlehá šlehačka,  co znamenají čísla na vejcich… další důležité informace do nich valit v průběhu, recepty mi přišlo postupem času nejlepší posílat elektronicky. 🙂

Měla jsem jednu holčičku z druhé třídy a nejstarší ze šesté. Měla jsem 200 kč na hodinu na jídlo,  které jsem dětem rozdělila na konci hodiny a půl a většinou si to nosili domů v krabičkách, aby se mohli pochlubit. Ze začátku, první měsíc byl nesmírně stresující, postupem času jsem si vyhradila čas na brainstorming receptu, nákup atd… nejhorší část byla vejít se do 200 Kč a vejít se do té hodiny a půl.  Jeden recept se mi totálně nepovedl a od té doby jsem byla daleko klidnější,  paradox co? 🙂 Ale v zásadě to děti, alespoň naučilo,  že se prostě ne vždycky vsechno povede, což podle mě není špatná zkušenost…… To říkám s odstupem několika měsíců,  protože některé maminky si asi myslely, že paní na vaření je polobůh a tím pádem ji není dovoleno nic zkazit nebo se opozdit, což sem jim vyvrátila. Prostě se tyhle věci stávají.

Obecně jsem za tuto zkušenost velmi ráda,  děti mají skvělý pohled na okolní svět a mě děsně bavilo si s nima povidat ne jen o jidle. Začínám se silně stavit za názor o nutnosti výuky o výživě na školách,  jak na ZŠ,  tak na SŠ. Na ZŠ, podle mne jde hlavně o to, aby si děti vaření zamilovaly a odnesli si dobrý pocit do budoucna, na SŠ by se výuka mohla zaměřit trošičku víc teoreticky – o účincích stravy na zdraví + hodiny vaření. Jak jsem strukturovala hodiny, recepty a další moje nápady najdete zde.

Jóga – Dětské centrum Fialka – 150 Kč/hod:

Jóga byla jednoznačně klidnější záležitost.  Do jogy jsem se sama znovuzamilovala několik měsíců předtím,  takže jsem byla nadšená, že to můžu i učit. Nakoupila jsem si karty od společnosti Lali jóga,  kde si budu dělat i lektorský certifikát přinesla jsem je na hodinu a prostě jsem se do toho vrhla. 🙂 Z mých návštěv hodin jógy jsem vzala to nejlepší: vůně, vůně a zase vůně 🙂 Vonné tyčinky,  vonný olej na dlaně při závěrečné relaxaci a hudba. Oblíbila jsem si hudební kolekci Putumayo. 🙂 Moje hodina vypadá asi takto: Samostatné pozice, pozdravy slunci, hry nebo Acro neboli párová joga a relaxace. Mám radost z toho, že mi třeba 10ti letý fotbalista řekne,  že se díky józe jako jediný z týmu je schopen dotknout prstů na nohou… 🙂

 

Podivejte se na fotky a vrhněte se taky do učení! 😉 Ty děti jsou super a Vy aspoň zjistíte co chcete nebo naopak ne!;-) HHlavně to dělejte,  protože to máte rádi ne jen kvůli penězům – protože vedením kroužku získáte vliv na děti, tvoříte možná jejich první a poslední kontakt s danou disciplínou,  zážitek,  který si mužou pamatovat celý život! 🙂

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář