Kreativita – kde se berou dobré nápady?

Kde se berou dobré nápady? Sami od sebe?
Podívejte se na Ted talk od Stevena Johnsona: Odkud přicházejí dobré nápady

Všichni slavní vynálezci, vědci, umělci měli něco společného. Většina jejich skvělých nápadů přišla „z ničeho nic“..
Jak to udělali? Jak se v mozku tvoří nové neuronové synapse  a tím pádem nové nápady?

Seznamováním se s jinými názory a náhledy! Knížky a internet nestačí. 😉
Uslyšíte něčí názor, uvidíte něčí dílo a Váš unikátní mozek vytvoří nové spojení, které může vést k novému objevu! Nápady nevznikají sami od sebe, vznikají díky všemu co nás obklopuje. Čím víc se budete obklopovat jinými názory, jinými pohledy – prostě energiemi a informacemi, tím kreativnější budete! 🙂

Když jsem studovala grafický design, byla jsem ve škole prakticky od rána do večera, jen na počítači přes dvacet hodin týdně.. Dostali jsme zadání a měli jsme pár hodin, někdy i dní na vymyšlení něčeho super kreativního. Nikdo nám nikdy neřekl jak kreativita funguje. Nikdo nás neseznámil s kompenzací, kterou bychom si měli věnovat, abychom byli schopni produkovat kreativní nápady. Neměli jsme na to čas.

Slavní umělci byli opilci a asociálové, kde oni brali inspiraci? Taky jen mezi lidmi, nebyly to jen omamné látky, které je inspirovaly – ale lidé kolem nich – v kavárnách, parcích, milostných vztazích.

Chcete být kreativnější?
Vystavte se novým výzvám, sportujte – ale hlavně zlepšete své komunikační dovednosti s lidmi!
Umělci často trpí fóbií, že jim někdo ukradne nápad. Každý z nás chápe a zpracovává myšlenky jinak, pokud se zavřete do bubliny ztratíte kontakt se světem, vaše vztahy utrpí, ale hlavně ztratíte neuvěřitelný zdroj inspirace. 😉

Jak zlepšit komunikační dovednosti:
Toastmasters, JógaPrávě teď – Empatická komunikace, Mindfullness, Focusing..

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Wellness masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), tvorba wellness programu, konzultace/přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář