Kokosové mléko & kokosová voda?

Fáze kokosového života:

Jak vzniká pravé kokosové mléko?

Z hnědého – tedy staršího kokosového ořechu, než se získává kokosová voda – vlivem zrání se kokosová voda vstřebá do dužiny. Nastrouhaná dužnina smíchaná s horkou vodou je přes fáčovinu vymačkaná .  🙂 Kokosové mléko ani v nejmenším nepřipomíná to naše tekuté ( i když i o tom se dá polemizovat, zda li to ještě je mléko), prodáván se lisované v plechovkách nejčastěji v asijských potravinách – je to pevná hmota, která dodá skvělou chuť Piňa Coládě nebo Dýňové polévce 🙂

Jak vzniká kokosový olej?

Z rozdrcené a vysušené kokosové dužiny se lisuje olej, který má typickou kokosovou vůni. Používá se například v kosmetice při výrobě opalovacích krémů, mýdel, šamponů a různých emulzí, ale také změkčovadel a trhavin a také jako tuk na smažení.

Co tedy je kokosová voda?

Kokosová voda se dá nalézt v mladém zeleném kokosu, u moře Vám useknou vršek právě tohoto zeleného kokosu, kde se může nalézat až 1 litr kokosové vody! Bohužel jsem četla, že používají stále ta samá brčka dokola – na to je třeba dát si pozor. Ale je fakt, že nikde jsem neměla tak dobrou Piňa Coládu jako ze zeleného kokosu na pláži v Mexicu 😉

Napadá Vás proč tedy z kokosu kupovaného u nás vylijete asi jen půlku skleničky? Odpověď je jednoduchá – voda se vlivem převozu vstřebá do dužiny.

 

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář