Seberozvoj a jídlo

Seberozvoj a jídlo jde podle mne ruku v ruce. 🙂 Většinou, když začnete pracovat na jedné části Vašeho života, pomalu začnete zavádět změny i do dalších oblastí..  A proto Vás chci seznámit s mými oblíbenými knihami z obou kategorií.

Pokud Vás zajímají anglické knihy nebo se chcete zlepšit v anglickém jazyce navštivte můj příspěvek: Jak se zlepšit v aj bez nudného biflování a učebnic! 

ZDRSEM – PRVNÍ POMOC ZÁŽITKEM – asi nejhezčí design metodické příručky první pomoci. Kupte si tuto příručku a dejte někam, kde ji budete mít alespoň doma po ruce, nemůžete vědět, kdy se Vám to bude hodit nebo někomu blízkému!! Nakoupila jsem si tři tyto příručky potom co jsem si málem uřízla prst na ruce keramickým nožem, měla jsem asi 5 stehů a nejhorší bylo, že jsme docela dlouho hledali na internetu a volali známým co dělat!!

Pro všechny případy si hned stáhněte do mobilu zdarma aplikaci Červeného kříže – zde.

JÍDLO PRO VÁŠ MOZEK – Bible zachraňující a zvyšující kvalitu života (po stránce psychické i fyzické) – pro Vás, Vaše rodiče a prarodiče!  Zlepšete si svůj psychický i fyzický stav a nečekejte, až to budete „opravdu“ potřebovat!!! Tato kniha se skvěle doplňuje s Pomalou filosofií a celou knížkou Chvála pomalosti.

CHVÁLA POMALOSTI – Honoré Carl – Čím rychleji, tím lépe – tak zní neúprosný diktát dnešní doby. Přestože si denně stěžujeme na zrychlující se životní tempo, dobrovolně mu podřizujeme nejen naši práci, ale i zdraví a vztahy. Carl Honoré představuje novou pomalou filosofii, která se staví do opozice proti kultu rychlosti. Skrze osobní zkušenost ukazuje cestu, jak dosáhnout tolik kýženého zpomalení. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A také jedna z mála, které se povedlo mne ovlivnit ke změně!

SÍLA ZVYKU – Skvělá kniha pro všechny, kteří by si rádi přestali trhat nehty nebo kouřit. Plná skvělých příkladů ze světa zdravotnictví, reklamy a formování vzpoury za rovnoprávnost mezi černými a bílými občany minulého století, kde byste nečekali, že hlavním činitelem jsou právě zvyky.  Přečtěte si tuto knihu! Opravdu jde o nejzajímavější knihu, co jsem kdy četla! 🙂

JAK SE ZÁBAVNĚ UČIT A VÍCE SI PAMATOVAT – MYŠLENKOVÉ MAPY
Změňte způsob svého učení s Tony Buzanem a Myšlenkovýma mapami a dalšíma mnemotechnickýma pomůckami!

S myšlenkovou mapou zapojíte obě části mozku = budete si víc pamatovat a hlavně Vás učení bude víc bavit!
S Tréninkem paměti se naučíte využívat mnemotechnické pomůcky, třeba k zapamatování dlouhého seznamu věcí, které chcete koupit
Myšlenkové mapy + výuka cizího jazyka = Language revolution! Koupila jsem si italštinu pro začátečníky!!!!!

KRAĎ JAKO UMĚLEC – Knížka, kterou by si měl každý, kdo se chystá (nebo je na umělecké dráze) přečíst!

KONEC PROKRASTINACE – Jak se zbavit chorobného odkládání povinností!

HLAVU VZHŮRU – metody Body2Brain, které Vám pomohou překonat stres, úzkost nebo pesimismus! Jedna z mála knížek z tohoto oboru, skvěle napsaná a mimořádně pěkně ilustrovaná.

RÁDCE V HÁDCE – podobně laděná  knížka, jako Hlavu vzhůru ale od jiné autorky a hlavně o tom, jak zvládat a vypořádat se s hádkou.

knihy z edice ANATOMIE – FITNESS PRO ŽENY/CYKLISTIKA/GOLF/JOGA/ ATD.. Knihy zaměřené na více sportovních činností, velice hezky graficky zpracované.Velice hezká knížka jako dárek! Doporučuji přečíst spolu s knihou Jídlo pro Váš mozek.


KUCHAŘKY

Seznam mých nejoblíbenějších kuchařek a kuchařských inspirací, pokud jste ještě nikdy nevařili, zkuste to . podle tohoto seznamu nemáte co zkazit! 🙂

Biokuchařka Hanky Zemanové – Co je to špaldová mouka a jak ji používat? Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Jak uvařit čočku, aby nenadýmala? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Je zdravější máslo nebo margarín? Jíst či nejíst maso? Jsou biopotraviny zdravější?
Není to nalejvárna, nikdy víc nebio potraviny! 🙂 Je to kniha plná užitečných informací o kterých si myslím, že by měl vědět každý kdo se zajímá a o jídlo a vaření! 🙂

Stáhněte si skvělou kuchařku Good and cheap s recepty vytvořenými pro malý rozpočet 120kč/den! Pokud chcete/můžete pomozte financovat jakoukoli částkou rozšíření této kuchařky (její tištěné verze) mezi lidi s opravdu nízkým rozpočtem, kteří si tuto skvělou kuchařku nemohou stáhnout!

Jamie Oliver: 30 minut v kuchyni má platonická láska, když jsem poprvé viděla jeho nadšení pro vaření v jednom z jeho pořadů, rozhodla jsem se, že to také zkusím  a od té doby je vaření moje oblíbená činnost 🙂

The Chiappas sisters: video recepty od dvou Italek, žijících ve Walesu

Hovory s řezníkem: Skvělé rady jak správně připravovat a upravovat maso, převážně česká kuchyně

Ako chutí masala: indická kuchyně, slovenka žijící v Indii píšící blog o jídle a životě na tak zajímavém místě, nedávno autorka vydala knížku! 🙂

Viet food friends: vietnamky žijící v ČR, které se rozhodly zasvětit nás do tajů vietnamské kuchyně, pokud budete potřebovat s nějakým aspektem této kuchyně pomoci, nebojte se na ně obrátit – jsou velmi milé 🙂

Časopisy Apetit, FOOD a Gurmet: skvělé české časopisy..

Kuchařské knihy časopisu Apetit – Polévky, Ryby a plody moře, Brambory, Grilování… všechny mi přijdou skvělé, zajímavé recepty, krásně upravené knížky a hlavně jedno téma a více než 120 receptů! 🙂 

Filmy, proč byste měli snížit spotřebu masa a živočišných produktů obecně:
– Forks over Knives – naprosto super dokument o mase a mléku a o tom, že na nás působí o dost jinak, než si všeobecně myslíme – podložený opravdu působivými lékařskými výzkumy i výsledky z praxe!
– Food inc. – nepříjemný, ale pravdivý pohled na realitu ve velkochovech zvířat, které každý den jíme / jíte
(ke stažení oba na piratebay.org, titulky na titulky.com, Forks over knives ke stažení s českýma titulkama na ulozto.cz)
– Taste the waste / Z popelnice do lednice  – film o hrozivém plýtvání s jídlem kolem nás, o kterém téměř nic nevíme

Knihy, proč byste měli snížit spotřebu masa a živočišných produktů obecně:
V ČESKÉM NEOLUXORU 
(knížky, které Vás možná přinutí se zamyslet)

– Chvála pomalosti – o zdravém životním stylu – hlavní motto: zpomalte! 🙂
– Jídlo pro Váš mozek – o zdravotních dopadech vysoké spotřeby masa
– Jíst slušně – o etických dopadech spotřeby masa
– Bláznivá sexy dieta – skvělá komplexní knížka o změně stravování

KNIHY, KTERÉ V ČESKU CHYBÍ (doporučuji objednat přes www.bookdepository.com, je to levnější – odkaz níže)

Pro lidi, kteří se začali zajímat o zdravotní dopady a svět kolem sebe, o vegetariánství/lakto – ovo – vegetariánství..:

Líbí se mi, ale neviděla jsem osobně:

– Smart Girls Guide Going Vegetarian
– Eating Animals
– Ovo Lacto Vegetarian Cookbook Kick Start Lifestyle
– Vegetarian Fuss free Flavourful Recipes Fasting

KUCHAŘKY
V ČESKÉM NEOLUXORU

– Den bez masa (možná si vezmu příklad z této kuchařky a jeden den v týdnu budu mít Den s masem, od zvířat které nebyly krmeny jen antibiotiky a další chemií)
– Biokuchařka Hanky Zemanové
– Jíst slušně
– Jídlo pro Váš mozek
– Opravdu zdravě – podobná knížka jako Bláznivá sexy dieta – jen s více recepty (přečtěte si obě) 😉

KUCHAŘKY, KTERÉ V ČESKU CHYBÍ

Kuchařky, které mám doma:
– NOSH for vegetarian student
– The really hungry vegetarian student cookbook

Tuhle si ještě pořídím! (prohlédla jsem si ji v Anglii) 🙂
– Vegetarian pantry

Které se mi líbí na pohled:
– Accidental vegetarian
– French Market Cookbook

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Má zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy aj. Vedle těchto stránek Zdraví posláním spravuje Youtube kanál Zdraví posláním a facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga a Wellness masáže.

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář