8 tipů, jak odolat zimě!

Následující tipy jsem dala dohromady z nutnosti zůstat v teple během dlouhých zimních komparzů. Které se obvykle pohybují mezi 10 – 14 hodinami, výjimečně i 18 hodinami za jednu „směnu“.
Kdekoli od -17°C do +40°C. Na komparzy mě baví chodit, potkám zajímavé lidi a hlavně rozbiju zaběhnutou rutinu. Ale je nutné si to zpříjemnit jak to jde, když stojíte v exteriéru, několik hodin v kuse a máte na sobě tenký a nehřející kostým.

 

8 tipů jak odolat zimě od občasné komparzistky (v normálním životě masérky) – obvykle používám všechny najednou:

1. Herbalex 12 hodinová hřejivá náplast na záda:
Nosím na bedrech – naprosto boží vynález, opravdu vyzařuje teplo 12 hod! Naleznete v lékárnách, často je na objednání. Teplo je srovnatelné teplu z termoforu. Záchrana během natáčení v -17 stupních

2. The Heat company – Hřejivé polštářky na ruce 12hod:
Nosím kdekoli to jde po kostýmu zastrčené v případě potřeby zaktivuji jeden polštářek jako zdroj tepla pro ruce. Protože rukavice během natáčení nemá skoro žádný komparz.

3. The Heat company – Ultra hřejivý polštářek na ruce 40hod:
Nemohu říct, že jsem zkoušela, ale líbí se mi možnost deaktivace v neprodyšném sáčku a pokračování v užití, když je potřeba.

4. Termofor:
Staronová plastová láhev s horkou vodou, skvěla na zahřátí během ne tak častých pauz a někdy se Vám podaří ho propašovat sebou na plac a schovat do rekvizit.

5. Merino ponožky:
Nepřikládala jsem pověsti o zateplovacích schopnostech Merino vlny valnou hodnotu, ale velice příjemně mě překvapily. Dvoje ponožky v tenkých koženkových botách mě udržely v teple během 14 hodinového natáčení v teplotě kolem nuly (cca -6 až +3°C).

6. Vrstvení funkčních vrstev:
Používám dva sety termoprádla, už x let stará roláková triko se zapínáním od značky Rehall (2-4 vrstvy), zatím nemám potřebu kupovat nová, když to perfektně funguje s výše popsanými doplňky. Na to (pokud se to vejde pod kostým) Alpine pro nebo McKinley polyesterové mikiny. Ale v dnešní době v této oblasti můžete najít opravdové poklady, například právě z Merino vlny. Pokud máte nějaké tipy, prosím do komentářů. Pro natáčení jsou ideální barvy tmavé, obzvlášť černá, aby Vám nikdo nechtěl svlékat Vaše zahřívací vrstvy..

7. Kvalitní čaje na doplnění energie při vstávání ve dvě ráno nebo při odpoledních útlumu:
Mé nejoblíbenější čaje pro zimní období jsou: Assam, Maté, Matcha – více o nich zde

8. Občerstvení, ale i kapesníky a zahřívací polštářky –  nacpěte do kostýmu:
Když je pod nulou a stojíte, chodíte nebo běháte – už několik hodin v kuse a štáb ještě pořád není spokojen jak desítky nebo stovky lidí zahráli svou úlohu, je potřeba být vybaven jak nejlépe to jde. Já si schovávám pyré, sušenky, zahřívací polštářky, kapesníky – prostě vše pro takto dlouhé „směny“ na různá místa do kostýmu. Například do kapes, vysokých bot, které jsou překryty dlouhou sukní nebo do rekvizit, které mám u sebe – např.: košík s květinami…

 

Doufám, že Vám těchto 8 tipů, jak odolat zimě pomůže i když to nebude třeba během natáčení, ale během dlouhých hodin venku. 🙂

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář