Jak jsem zavařovala marmelády / džemy

MARMELÁDY = LÉTO!  🙂

Nechala jsem se volně inspirovat tímto receptem Apetitu: http://www.apetitonline.cz/recepty/5135-jahodovy-se-sirupem-z-agave.html

Jak jsem to vymyslela já:
Jahody + limoncello
Jahody + chilli
Jahody + vanilka

Jahody rozmačkáte mačkadlem na brambory a rozdělíte na tolik várek kolik příchutí chcete dělat. Nechte jahody napůl v celku nebo je rozmixujte, jak se Vám chce.
Použila jsem celou velkou přepravku jahod. Moje teta přidá 1kg želírovacího cukru a povaří je – při vaření sbírá pěnu. A má hotovo. Je to moc dobré. Podle receptu Dr.Oetkera (přečtěte si, jaké druhy želírovacího cukru nabízí! K tomuto cukru stačí přidat už jen ovoce! ) http://www.oetker.cz/cz-cs/nase-vyrobky/zavarovani/prehled-produktu.html A má hotovo. Je to moc dobré. 🙂

Já jsem se rozhodla nedávat celé kilo želírovacího cukru a trochu jsem experimentovala. Všechno jsem přidávala a ubírala podle vlastní chuti.

Do jedné z várek jsem nastrouhala sušené chilli, do druhého jsem dala asi lžičku vanilkové esence Aroco a dva balíčky vanilkového cukru a do třetího kastrolu jsem přilila Limoncino koupené v obchodě s 30ti % alkoholu a vymačkala jsem asi půlku citronu.
Udělala jsem i pár kombinací těchto várek a samozřejmě jsem ochutnávala!  🙂 Jahody s vanilkou a jahody s limoncellem mi přišly jako skvělá kombinace!  Jahody s chilli mi přijdou jako skvělý dárek pro milovníky pálivého. 😉

Co byste měli vědět: Sklenice do které se chystáte zavařovat musí být vždy čistá a naprosto suchá. Marmeládu lijte do sklenic za horka a po naplnění a uzavření sklenice postavte dnem nahoru. Kupte nebo během roku skladujte sklenice vhodné k zavařování, abyste nemuseli běžet jako já ještě pro dvě další do obchodu. 🙂

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram Sylvia’s wellness.
Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář