Recenze: Infinit Vysočany

Do vodního a saunového světa Infinit jsem se dostala se školou (studuji Wellness a Balneo) na přednášku jeho zakladatele. Velice se mi líbil jeho přístup a unikátní starost o zákazníka. V neposlední řadě krásné vymazlené prostředí saunového světa.
V Infinitu při vstupu a po zaplacení vstupného dostanete v ceně ručník, prostěradlo a digitální náramek. Vejdete do šatny a až teprve potom si pípnete vstup – pobyt v šatně se nepočítá do času stráveného ve wellness! To mi přijde jako velice ohleduplné k zákazníkům.

Můžete si zakoupit vstup pouze do vodního nebo saunového světa nebo kombinaci. Kombinace na 90 minut je orientačně 250kč. Cena mi přijde naprosto odpovídající službám, navíc nabízejí úlevy pro studenty a seniory a ZTP, což velice oceňuji.
Nemusíte spěchat ze šaten, nemusíte vycházet s mokrými vlasy – máte prostě v šatně klid. To k relaxačnímu centru patří. Po průchodu turnikety si můžete zaplavat v bazénu, využít dvě výřivky nebo se vrhnout rovnou do saunového světa.
Infinit nabízí:

Saunový svět –  5 druhů saun:
Velice se mi líbí ten výběr saun! Velkým rozdílem oproti konkurenci je velikost saun. Ve Vysočanech i v pobočce Maximusu v Brně jde o opravdu kolosální a působivé sauny! Každá ze saun je naprosto jedinečná, ať už prostředím, zvuky a vůní nebo velikostí. Některé jsou klasicky veliké, některé jsou obrovské jako domek! Je radost je navštívit!
tichá klasická finská sauna (teplota 85 – 95°C, vlhkost 10 – 20 %)
exotická tropická sauna (teplota 65 – 75°C, vlhkost 50 – 70 %)
medová sauna s parním nárazem (teplota 80 – 90°C)
finská krbová sauna (teplota 85 – 95°C)
selský saunový dům s parním nárazem (teplota 80 – 95°C)

Ke zchlazení je v Infinitu originální ochlazovna se sprchami, ledem a mlžením nebo venkovním ledovým bazénkem. K odpočinku tu najdete: dvě relaxační místnosti s fresh bary. Já nejradši vycházím rovnou ze sauny ven (v prostěradle) na otevřené prostranství, kde se můžete zchladit při chůzi nebo na lehátku (bez šoku z ledových sprch nebo bazénků) a počkám, až mne ledový vzduch zchladí. Pak se vysprchuji vlažnou vodou a buď jdu další kolečko nebo si jdu něco dát do odpočívárny.

Vodní svět – bazén, whirlpool a bylinnou parní lázeň, výuka plavání
Dále fitness, masáže, ubytování a restauraci. V Brně se nachází největší Infinit pobočka, naprosto originálně designově řešena. Střední velikostně je ve Vysočanech a nejmenší pobočka se naopak nachází v pražských Holešovicích.

Infinit Vysočany služby mě přinutily se zamilovat do saunování!!
Doporučuji navštívit, pokud máte ráda větší prostory a propojení wellness s přírodou. Pokud chcete svůj zážitek ještě znásobit a máte cestu do Brna, navštivte pobočku Infinit Maximus!


Přežití v sauně: Na spodní příčce je vždy nejmenší teplota z celé sauny, kdyby se náhodou stalo, že Vás někdo zavře v sauně – přežijete o několik hodin déle, když si lehnete na zem a nebudete se hýbat. Nebojte dnešní sauny se otevírají zvenku. 😉
Jak se správně saunovat, aby z toho Vaše tělo a mysl měla co nejvíc? Infinit shrnuje v online pdf dokumentu.
http://infinit.cz/media/sauna-kniha.pdf 

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář