Recenze: Infinit – Maximus Brno

Do Brna jsme vyrazili ze školy jako studenti oborů wellness a balneo a managment sportu. Na prohlídku, už před otvírací dobou, jsme vyrazili do největšího venkovního wellness světa v ČR, poté následovanou dvou hodinovým relaxem se skupinovou slevou! Já jsem vzala i Petra, abychom si to užili spolu a mohli Vám společně napsat recenzi z jiných úhlů pohledu na Infinit Maximus v Brně.:-)

Co jsme se dozvěděli od sympatické slečny provozní v bodech o wellness světě Infinit Maximus:
– největší venkovní wellness centrum v ČR – venkovní sauny
– 11 druhů vnitřních a venkovních saun včetně parních a Kneippových lázní
– ochlazení: sprchou, kbelíkem studené vody, ve čtyřech ochlazovacích bazéncích či v blankytně modrém přírodním jezírku
– termální bazén (není na plavání) a whirlpooly
– volné procedury – jako masáže a koupele najdete na ručně psané tabuli mezi vnitřníma saunama, Kneippovým chodníčkem a východem k venkovním saunám
– dva fresh bary
– vnitřní a venkovní odpočívárna s krbem, nebo venkovní relaxační zóna s lehátky
– chráněná louka, kde se respektují divoké rostliny a zvířátka – na lehátkách zde můžete relaxovat mezi saunovacími koly
– pokud jste někdy přemýšleli nad tím kdy se sauny čistí – tak je to přes celou noc – kdy celé wellness čistí ani ne desítka lidí
– zajímavý a velmi chytrý mi přijde systém sledování konzumace alkoholu až ke stanovenému limitu v prostorách relaxačního světa, díky digitálním náramkům, kterým se všude platí
– maximální kapacita wellness je 380 lidí
– ve wellness najdete až 170 zaměstnanců, v hotelu a dvou restauracích jich je pro porovnání mezi 80-100
– zajímavé jsou dvě restaurace ve kterých se menu obměňuje každý měsíc podle jiné mezinárodní kuchyně

Můj názor:
– krásné prostory vnitřních i vnějších odpočíváren
– krásné tropické venkovní prostředí
– krásné venkovní wellness se saunami jak z Hobita, vodopádem a říčkou tekoucí do krásného lákajícího, ale opravdu ledového ochlazovacího jezírka
– najdete zde 7 saun s venkovní ochlazovnou, až na výjimku kam se vejde 100 lidí a dělají se tam ceremoninály, mne v porovnání s rakouským Gmundem, ale i s pražským Infinitem Vysočany zklamaly menší prostory většiny saun.. vzhledem k prostoru jsem čekala, že budou větší
– potěšila mne saunovací kosmetika
Opravdu mne zaujaly tyto procedury a sauny:
Kneippovy lázně
Vinný sklípek na břehu potoka (teplota 20 – 40 °C v závislosti na venkovním počasí)
Alchymistův sklep s krbovými kamny a parním nárazem (teplota 80 – 90 °C)
Bylinná chýše (teplota 80 – 85 °C)
Saunový dóm (teplota 85 – 95 °C), zde probíhají zmiňované saunové ceremoniály
Vulkáno sauna (teplota až 115 °C)
a samozřejmě krásný ochlazovací bazének a venkovní architektura saun a odpočinkových zón

Co dalšího oceňuji na síti Infinit:
– ke všem vstupům je čas strávený v šatně zdarma.
– v ceně veškerých služeb je zahrnuto zapůjčení 1 osušky a 1 prostěradla. Při vstupu na 180 min výměna 1 kusu prádla zdarma
– čas, který strávíte v termálních bazénech a saunovém světě navíc, se počítá po minutách (neplatíte celou hodinu)
– Infinit vydává příručku k saunování, abyste z této procedury mohli čerpat jen benefity

Doporučuji navštívit Infinit Maximus, protože saunování bez střechy nad hlavou je naprosto krásné a osvěžující.
Pokud si chcete půl dne zarelaxovat v tomto saunovém světě, nedoporučuji jet na otočku domů, pokud nebydlíte v hodinovém dosahu. Dlouhodobým sezením a soustředěním se na cestu do Brna a zpět – ve stejný den saunování – byste doslova promrhali celou návštěvu. A to by byla opravdu škoda. Můžete vyzkoušet restauraci i s ubytováním.

Ceník návštěvy saunového wellness centra je o něco dražší než v Praze:
Po-Pá 10.00 – 14.00 (neplatí ve státní svátky)WELLNESS PRO STUDENTY DO 26 LET, SENIORY 60+ A ZTP – 260 Kč(90min), 310 Kč(120min), 380 Kč(180min)

Pokud bych měla seřadit česká wellness saunová centra, tak by byla takto:
1. Infinit Maximus
2. Infinit Vysočany
3. Saunia

Pokud bych měla zahrnout i další země:
1. Gmund – Rakousko:recenze rakouského Gmund se chystá, až po mé druhé návštěvě tohoto kouzelného místa s Petrem, během následujících několika měsíců – zatím jde o absolutní top saunový svět, který jsem kdy navštívila (největší venkovní sauny – roubenky, ve kterých jsem kdy byla)
1.1. Tempodrom – Německo: z hlediska podvodní hudby ve slaném vnitřním bazénu a venkovní vířivky, sauny malé
2. Infinit Maximus – krásné venkovní wellness a prostory
3. Infinit Vysočany – velké sauny a krásný střešní prostor
4. Saunia – menší sauny, dobrý výběr saun

Pohled Petra (našeho editora cestování) jako wellness nováčka:
Z mého pohledu jakožto wellness amatéra jsem byl z brněnského Infinitu unešen. Spoustu saun, ledový bazének a dřevostavby. Za nejlepší saunu považuji Alchymistův sklep, jelikož to uvnitř krásně vonělo. A potom nahej skočit do ledového bazénku, k nezaplacení. Díky tomuto prostředí jsem si připadal skoro jako někde v Thajsku. Kdo by to řekl, že nemusí za exotikou jezdit tisíce kilometrů, ale stačí zajet na předměstí Brna.

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář