Hospitalizace – jak ji přežít?

Blíží se Vaše hospitalizace? Nebo jste byla nedobrovolně hospitalizován/a?
Nemáte sebou nic a bude Váš pobyt trvat víc než jen jednu noc? Sepsala jsem pro Vás seznam věcí, které jsem já ocenila po dobu mé měsíční hospitalizace..
Hygiena:
– zubní pasta,
– zubní kartáček,
– plastový nebo nerez hrníček (jeden na hygienické potřeby a jeden na pití),
– žabky do sprchy, sprchový gel,
– krém na obličej a tělo, žiletky,
– balzám na rty,
– hřeben na vlasy,
– mokré ubrousky,
– toaletní papír
– ručník

Oblečení:
Oblíbené papuče,
– trička,
– mikina/svetr,
– tepláky/džíny,
– několik párů ponožek
– spodního prádlo,
– šála,
– brýle
..

Jídlo:
– hrníček nebo termosku (pokud nechcete pít z plastových hrníčků),
– čerstvé ovoce a zelenina (možná byste byli překvapeni kolik nemocnic nemá ve svých obchodech pro pacienty ovoce a zeleninu),
– instantní ovesné kaše,
– ovocná pyré,
– přídavky do vody: sirupy, oblíbený čaj / káva

Zábava:
– blíbené knížky/časopisy,
– omalovánky pro dospělé,
– pastely, pastelky, propisky,
– hlavolamy, křížovky (v čj nebo jazyce, který se pacient pro kterého balíte učí)..
– sluchátka,
– tablet/PC s příslušenstvím,
– peníze v hotovosti (drobné – pro případ automatů nebo obchůdku blízko oddělení),

Jak přežít dlouhé chvíle v nemocnici?
Stanovte si mini cíl, který se pokusíte vyplnit během Vaší hospitalizace. Třeba se každý den prokousejte křížovkou nebo osmi-směrkou v druhém nebo třetím jazyce kterému se učíte… Přečtěte si pár kapitol v knížce, pořiďte si mobilní internet – sledujte online kurzy…Když si zachováte kontrolu, alespoň nad malou částí svého dne, nebudete propadat krizi identity, což je obzvláště při delším pobytu velmi snadné. Díky tomu, že si stanovíte mini cíl na každý den, nebudete propadat panice, že se flákáte nebo, že jste ztratili čas nebo přemíru padat do pozice pacienta..

Během hospitalizace jste obklopeni nemocničním prostředím a je velice jednoduché se utápět v negativních pocitech. Naopak je těžké s tím něco udělat, ale jde to.
Když jsem byla hospitalizovaná pět týdnů v nemocnici poslouchala jsem každý večer před spaním hodně podcastů a energetizující hudbu, která mě vytrhla z přítomnosti. Hipoterapie, kresba/omalovánky pro dospělé, košíkaření a hudba jako soundtracky z filmu Suicide squad mě psychicky na chvíli vytrhly z těžkého prostředí a dodaly mi sílu čelit hospitalizaci dál. Podcasty i knihy mě motivovaly k plánování do budoucna – hodně jsem psala a plánovala do notesu. Je důležité plánovat detailně v rámci dnů, týdnů a měsíců, abyste si vytvořili konkrétní plán.

 

Co by Vás mohlo zajímat:
Restart těla i duše po krizi / hospitalizaci – knihy, hudba, pohyb a dílčí cíle

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram Sylvia’s wellness.
Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář