Hospitalizace – jak ji přežít?

Blíží se Vaše hospitalizace? Nebo jste byla nedobrovolně hospitalizován/a?
Nemáte sebou nic a bude Váš pobyt trvat víc než jen jednu noc? Sepsala jsem pro Vás seznam věcí, které jsem já ocenila po dobu mé měsíční hospitalizace..
Hygiena:
Zubní pasta, zubní kartáček, plastový nebo nerez hrníček (jeden na hygienické potřeby a jeden na pití), žabky do sprchy, sprchový gel, krém na obličej a tělo, žiletky, balzám na rty, hřeben na vlasy, mokré ubrousky, toaletní papír a ručník.
Oblečení:
Oblíbené papuče, trička, mikina/svetr, tepláky/džíny, několik párů ponožek a spodního prádla, alespoň jeden pár teplých ponožek, šála, brýle..

Jídlo:
Hrníček nebo termosku, instantní ovesné kaše, ovocná pyré, sladkosti.., přídavky do vody: multivit. tablety, sirupy, oblíbený čaj/káva.
Zábava:
Oblíbené knížky/časopisy, omalovánky, pastely, pastelky, propisky, sluchátka, tablet/PC s příslušenstvím, nabíječky, peníze v hotovosti (drobné – pro případ automatů nebo obchůdku blízko oddělení), hlavolamy, křížovky (v čj nebo jazyce, který se pacient pro kterého balíte učí)..

Jak přežít dlouhé chvíle v nemocnici?
Stanovte si mini cíl, který se pokusíte vyplnit během Vaší hospitalizace. Třeba se každý den prokousejte křížovkou nebo osmi-směrkou v druhém nebo třetím jazyce kterému se učíte… Přečtěte si pár kapitol v knížce, pořiďte si mobilní internet – sledujte online kurzy…

Když si zachováte kontrolu, alespoň nad malou částí svého dne, nebudete propadat krizi identity, což je obzvláště při delším pobytu velmi snadné. Díky tomu, že si stanovíte mini cíl na každý den, nebudete propadat panice, že se flákáte nebo, že jste ztratili čas nebo přemíru padat do pozice pacienta..

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (dříve známý jako Gastroradar). Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Dříve Infinit Vysočany – hotel Step. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy a boulderového lezení pro děti..

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář