Hamburger z červené řepy – recept

<Úžasný recept z kuchařky The Really Hungry Vegetarian Student Cookbook.
Konečně jsem ochutnala něco přímo od Jamieho Olivera! V galerii vidíte přehlídku nejlepších vegetariánských hamburgerů: z červené řepy, který jsem ani nestihla krásně vyfotit, jak se po něm zaprášilo.. Hamburger z restaurace Plevel a hamburger Happy cow z restaurace Jamieho Olivera v Londýně.
Pochutnají si i „masožravci“ i lidi, kteří nejsou fanoušky červené řepy, protože burger nebude chutnat jako řepa 😉

Opravdu to stojí za tu námahu, pokud snad pochybujete – strouhání řepy je ta nejhorší část!!!!! 🙂
Jen bych lehce doplnila:
– kopr a petržel obvykle vynechávám a výsledek je skvělý!!
– použijte suché ovesné vločky
– podle mne je burger daleko lepší s majonézou než s horčicí, i když možná by byla dobrá kombinace hořčice s medem 

Recept:
3 lžičky tymiánu
2 velké řepy, zbavené slupek, najemno nastrouhané – množství koření přizpůsobte velikosti řep (strouhání řep je namáhavé a vyčerpávající, takže začněte předehřívat troubu, až po jejich nastrouhání)
2 mrkve zbavené slupek, najemno nastrouhané
1 hrnek suchých ovesných vloček
3 vejce
1 střední červená cibule, najemno nakrájená
2 stroužky rozdrceného česneku
sůl a pepř, podle množství řepy
1 lžíce olivového oleje

K podávání:
1-2 tmavé celozrné kaiserky na osobu (většině lidí stačí jeden hamburger, červená řepa je dost sytá)
čerstvý listový špenát/ledový salát
majonéza

Předehřejte troubu na 180 C.
Červenou řepu, mrkev, vločky, vajíčka, cibuli a česnek a tymián důkladně promíchejte rukama ve velké míse. Dejte pozor, aby vajíčka a koření bylo rozmícháno v celé směsi. Dokořeňte solí a pepřem a nechte odpočívat 15 minut. (za tu dobu by vločky měly vsáknout šťávu)

Rukama formujte placičky a pokládejte na pánev, do rozehřátého olivového oleje na malý výkon. Opékejte dokud obě strany burgeru budou do zlatova – 2-4 minut na každé straně. Poté burgery přendejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte v troubě 20 minut.
Rozkrojené housky hoďte na posledních 5 minut k hamburgerům, pak najednou vyndejte. Housky pomažte majonézou, přidejte salát nebo špenát a Váš skvělý hamburger! 😉

 

 

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. On-call masérka v Elementa agency (pražské 4* a 5* hotely: Corinthia 5*, InterContinental 5*, Panorama 4* aj.). Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem pražskou vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů , základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže,  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem), ale i s prvky jógy a s technikami automasáží), tvorba antistresového wellness programu, konzultace/přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář