Orientální potraviny

Ochutnali jste někdy kardamonovou kávu, chalvu nebo koření Masala, Falafel nebo Římský kmín – typické chutě pro země Orientu?  Nebo byste doma chtěli vyzkoušet něco nového?  Kardamonovou kávu doporučuji jako dárek pro milovníky i nemilovníky obyčejné kávy, kardamonová káva je tak jedinečná, že může chutnat oboum skupinám! 🙂 Doporučuji vařit v džezvě, kterou si v obchůdku můžete také zakoupit. Je to zajímavý kus orientu do kuchyně a káva se v něm vaří odlišným způsobem.

 

JAK UVAŘIT KÁVU V DŽEZVĚ: Jemně namletou kardamonovou kávu s cukrem vložte do džezvy, třikrát nechte napěnit a vždy na pár vteřin odstavte z ohně. Kávu opatrně nalévejte do menších šálků. Kávová sedlina by měla zůstat v džezvě. Já osobně tuto kávu zbožňuji! 🙂

Navštivte tyto orientální potraviny a inspirujte se nejlépe ochutnáním všeho co jde! Na fotce můžete vidět můj nákup – z koření: masala na kuře, masala na zeleninu, římský kmín, z kořenících past – které velmi ráda používám, když potřebuji jídlu dodat něco zajímavého – Tikka masala a lehce pálivá Curry pasta v kelímku, skvělá v kombinaci s kokosovým mlékem – dnes budu vařit kuřecí kari 🙂

FARAH

Myslíkova 5, Praha 1

CHEZ AMIS

Spálená 15, Praha 1

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

One Response to “ Orientální potraviny ”

  1. Oba dva obchody jsou fajné. Já osobně mám radši ten v Myslíkové, je to tam takové specifičtější. Škoda jen, že už přestali dovážet kakaové boby.

Napsat komentář