Orientální potraviny

Ochutnali jste někdy kardamonovou kávu, chalvu nebo koření Masala, Falafel nebo Římský kmín – typické chutě pro země Orientu?  Nebo byste doma chtěli vyzkoušet něco nového?  Kardamonovou kávu doporučuji jako dárek pro milovníky i nemilovníky obyčejné kávy, kardamonová káva je tak jedinečná, že může chutnat oboum skupinám! 🙂 Doporučuji vařit v džezvě, kterou si v obchůdku můžete také zakoupit. Je to zajímavý kus orientu do kuchyně a káva se v něm vaří odlišným způsobem.

 

JAK UVAŘIT KÁVU V DŽEZVĚ: Jemně namletou kardamonovou kávu s cukrem vložte do džezvy, třikrát nechte napěnit a vždy na pár vteřin odstavte z ohně. Kávu opatrně nalévejte do menších šálků. Kávová sedlina by měla zůstat v džezvě. Já osobně tuto kávu zbožňuji! 🙂

Navštivte tyto orientální potraviny a inspirujte se nejlépe ochutnáním všeho co jde! Na fotce můžete vidět můj nákup – z koření: masala na kuře, masala na zeleninu, římský kmín, z kořenících past – které velmi ráda používám, když potřebuji jídlu dodat něco zajímavého – Tikka masala a lehce pálivá Curry pasta v kelímku, skvělá v kombinaci s kokosovým mlékem – dnes budu vařit kuřecí kari 🙂

FARAH

Myslíkova 5, Praha 1

CHEZ AMIS

Spálená 15, Praha 1

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram Sylvia’s wellness.
Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

One Response to “ Orientální potraviny ”

  1. Oba dva obchody jsou fajné. Já osobně mám radši ten v Myslíkové, je to tam takové specifičtější. Škoda jen, že už přestali dovážet kakaové boby.

Napsat komentář