Recenze: Golden Tikka

S kuponem ze Slevomatu jsme vyrazili objevovat taje indické kuchynĕ do restaurace blizko I.P.Pavlova.

Jako předkrm jsme si dali naprosto úžasnou tomatovou polévku se zázvorem – Adrak-Tulsi Tomato Ka Shorba, už ta mne přesvědčila o zařazení indické kuchyně do mého života.

Hlavním chodem pro nás bylo kuřecí maso v tradiční úpravě Tikka masala a jehnĕčí maso ve špenátové omáčce – Lamb Palak spolu s typickými plackami – Garlic Naan a Roti (Chapati) (většinu času jsem používala placky misto příboru – na nabíráni výborné husté omáčky byly jako stvořené) .

Obě jidla byla skvělá, ale mně více chutnala špenátová verze s jehněčím masem 🙂

Jako dezert jsme si objednali Gulab Jamun – nikdy jsem nic tak extrémně sladkého nejedla, ale národy jako turci, indové a egypťané jsou tím proslulí, mě to opravdu přišlo neúnosně sladké, doporučuji dát si Lassi (takové jogurtové mléko) nebo indický čaj 🙂

Během večeře přicházel velký počet indických rodin a párů – což svědčí o velmi dobré úrovni této restaurace 😉

Restaurace ale zároveň patří mezi ty, kde necháte za večeři poměrně dost peněz – naše útrata byla skoro 400 Kč na osobu (díky kuponu jsme ale měli slevu 50%), takže před její návštěvou určitě zkuste na internetu najít nějakou slevovou akci 😉

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář