Recenze: Golden Tikka

S kuponem ze Slevomatu jsme vyrazili objevovat taje indické kuchynĕ do restaurace blizko I.P.Pavlova.

Jako předkrm jsme si dali naprosto úžasnou tomatovou polévku se zázvorem – Adrak-Tulsi Tomato Ka Shorba, už ta mne přesvědčila o zařazení indické kuchyně do mého života.

Hlavním chodem pro nás bylo kuřecí maso v tradiční úpravě Tikka masala a jehnĕčí maso ve špenátové omáčce – Lamb Palak spolu s typickými plackami – Garlic Naan a Roti (Chapati) (většinu času jsem používala placky misto příboru – na nabíráni výborné husté omáčky byly jako stvořené) .

Obě jidla byla skvělá, ale mně více chutnala špenátová verze s jehněčím masem 🙂

Jako dezert jsme si objednali Gulab Jamun – nikdy jsem nic tak extrémně sladkého nejedla, ale národy jako turci, indové a egypťané jsou tím proslulí, mě to opravdu přišlo neúnosně sladké, doporučuji dát si Lassi (takové jogurtové mléko) nebo indický čaj 🙂

Během večeře přicházel velký počet indických rodin a párů – což svědčí o velmi dobré úrovni této restaurace 😉

Restaurace ale zároveň patří mezi ty, kde necháte za večeři poměrně dost peněz – naše útrata byla skoro 400 Kč na osobu (díky kuponu jsme ale měli slevu 50%), takže před její návštěvou určitě zkuste na internetu najít nějakou slevovou akci 😉

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorkavíce než 200 článků. Masérka v síti Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby:
Wellness masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), tvorba wellness programu, konzultace/přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář