17 inspirací z oborů: gastronomie, etiky a zdraví!

17 inspirací z oborů: gastronomie, etiky a zdraví! Pokud jste nikdy nevařili, najdete zde skvělé inspirace s podrobnými návody, velké množství inspirace k vaření, ale i k zamyšlení se nad tím co jíme a považujeme za normu.

 

1.  Webové stránky, časopisy a kuchařky Apetit a Gurmet,  web: Apetit


2. Jamie Oliver: 30 minut v kuchyni 
skvělá youtube videa : Jamie byl od mých 14ti let má platonická láska, když jsem poprvé viděla jeho nadšení pro vaření v jednom z jeho pořadů, rozhodla jsem se, že to také zkusím  a přes vaření, jsem se dostala až k vytvoření těchto stránek


3. The Chiappas sisters:
 dvě italky žijící ve Walesu


4. Hovory s řezníkem:
skvělé rady jak správně připravovat a upravovat maso, pro milovníky české kuchyně


5. Ako chutí masala
: indická kuchyně – od slovenky žijící v Indii – blog o jídle a životě na tak zajímavém místě


6. Viet food friends:
 vietnamky žijící v ČR – které se rozhodly zasvětit nás do tajů vietnamské kuchyně, pokud budete potřebovat s nějakým aspektem této kuchyně pomoci, nebojte se na ně obrátit – jsou velmi milé


7. Biokuchařka Hanky Zemanové:
 Co je to špaldová mouka a jak ji používat? Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Jak uvařit čočku, aby nenadýmala? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Je zdravější máslo nebo margarín? Jíst či nejíst maso? Jsou biopotraviny zdravější?
Není to nalejvárna, nikdy víc nebio potraviny! Je to kniha plná užitečných informací o kterých si myslím, že by měl vědět každý kdo se zajímá a o jídlo a vaření!


8.  Good and cheap kuchařku najdete volně ke stažení
s recepty vytvořenými pro malý rozpočet 120kč/den! Pokud chcete/můžete pomozte financovat jakoukoli částkou rozšíření této kuchařky (její tištěné verze) mezi lidi s opravdu nízkým rozpočtem, kteří si tuto skvělou kuchařku nemohou stáhnout!


9. Chvála pomalosti :
o zdravém životním stylu – hlavní motto: zpomalte!


10. Den bez masa:
 možná si někdy vezmu příklad z této kuchařky a jeden den v týdnu budu mít Den s masem, od zvířat které nebyly krmeny jen antibiotiky a další chemií


11. Opravdu zdravě:
 podobná knížka jako Bláznivá sexy dieta – jen s více recepty (přečtěte si obě)


12. Jídlo pro Váš mozek:
 o zdravotních dopadech vysoké spotřeby masa


13. Jíst slušně:
 o etických dopadech spotřeby masa


14. Bláznivá sexy dieta:
 skvělá komplexní knížka o změně stravování


15. Forks over Knives / Vidličky a nože:
 naprosto super dokument o mase a mléku a o tom, že na nás působí o dost jinak, než si všeobecně myslíme – podložený opravdu působivými lékařskými výzkumy i výsledky z praxe!


16. Food inc.: 
nepříjemný, ale pravdivý pohled na realitu ve velkochovech zvířat, které každý den jíme / jíte


17. Taste the waste / Z popelnice do lednice: 
 film o hrozivém plýtvání s jídlem kolem nás, o kterém téměř nic nevíme

 

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář