17 inspirací z oborů: gastronomie, etiky a zdraví!

17 inspirací z oborů: gastronomie, etiky a zdraví! Pokud jste nikdy nevařili, najdete zde skvělé inspirace s podrobnými návody, velké množství inspirace k vaření, ale i k zamyšlení se nad tím co jíme a považujeme za normu.

 

1.  Webové stránky, časopisy a kuchařky Apetit a Gurmet,  web: Apetit


2. Jamie Oliver: 30 minut v kuchyni 
skvělá youtube videa : Jamie byl od mých 14ti let má platonická láska, když jsem poprvé viděla jeho nadšení pro vaření v jednom z jeho pořadů, rozhodla jsem se, že to také zkusím  a přes vaření, jsem se dostala až k vytvoření těchto stránek


3. The Chiappas sisters:
 dvě italky žijící ve Walesu


4. Hovory s řezníkem:
skvělé rady jak správně připravovat a upravovat maso, pro milovníky české kuchyně


5. Ako chutí masala
: indická kuchyně – od slovenky žijící v Indii – blog o jídle a životě na tak zajímavém místě


6. Viet food friends:
 vietnamky žijící v ČR – které se rozhodly zasvětit nás do tajů vietnamské kuchyně, pokud budete potřebovat s nějakým aspektem této kuchyně pomoci, nebojte se na ně obrátit – jsou velmi milé


7. Biokuchařka Hanky Zemanové:
 Co je to špaldová mouka a jak ji používat? Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Jak uvařit čočku, aby nenadýmala? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Je zdravější máslo nebo margarín? Jíst či nejíst maso? Jsou biopotraviny zdravější?
Není to nalejvárna, nikdy víc nebio potraviny! Je to kniha plná užitečných informací o kterých si myslím, že by měl vědět každý kdo se zajímá a o jídlo a vaření!


8.  Good and cheap kuchařku najdete volně ke stažení
s recepty vytvořenými pro malý rozpočet 120kč/den! Pokud chcete/můžete pomozte financovat jakoukoli částkou rozšíření této kuchařky (její tištěné verze) mezi lidi s opravdu nízkým rozpočtem, kteří si tuto skvělou kuchařku nemohou stáhnout!


9. Chvála pomalosti :
o zdravém životním stylu – hlavní motto: zpomalte!


10. Den bez masa:
 možná si někdy vezmu příklad z této kuchařky a jeden den v týdnu budu mít Den s masem, od zvířat které nebyly krmeny jen antibiotiky a další chemií


11. Opravdu zdravě:
 podobná knížka jako Bláznivá sexy dieta – jen s více recepty (přečtěte si obě)


12. Jídlo pro Váš mozek:
 o zdravotních dopadech vysoké spotřeby masa


13. Jíst slušně:
 o etických dopadech spotřeby masa


14. Bláznivá sexy dieta:
 skvělá komplexní knížka o změně stravování


15. Forks over Knives / Vidličky a nože:
 naprosto super dokument o mase a mléku a o tom, že na nás působí o dost jinak, než si všeobecně myslíme – podložený opravdu působivými lékařskými výzkumy i výsledky z praxe!


16. Food inc.: 
nepříjemný, ale pravdivý pohled na realitu ve velkochovech zvířat, které každý den jíme / jíte


17. Taste the waste / Z popelnice do lednice: 
 film o hrozivém plýtvání s jídlem kolem nás, o kterém téměř nic nevíme

 

Diplomovaná wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka v hotelu Grandior ***** na Florenci a saunovém světě Infinit v hotelu Absolutum Boutique **** Holešovice. Instruktorka Zdravotní tělesné výchovy. Vlastník CAE (Certificate of Advanced English). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, rehabilitace, psychologie zdraví, zvládání těžké stresové zátěže, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže,  ZTV (s prvky jógy a automasáží), tvorba antistresového wellness programu, konzultace/přednášky o wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Vedle těchto stránek spravuje Youtube kanál Zdraví posláním, facebookové stránky: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi) a Instagram wellness_specialistka_sylvie.

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář