Skvělý recept na dýňovou polévku

Ráda bych se s Vámi podělila o recept, který používám již roky. Nakrájenou dýní si na podzim plním i polovinu mrazáku. Tato polévka je zcela určitě mojí nejoblíbenější polévkou ze všech!

 

Ingredience:
– 1 vydlabaná, na kostičky nakrájená dýně – druhy dýně je čistě na Vás, s každou dýní bude polévka chutnat trochu jinak
Odrůda Hokkaido je vyšlechtěná především k jídlu, ale můžete vařit i s klasickou dýni velkoplodou, která je známá spíše jako lucerna na Halloween a dalšími dýněmi. Záleží na tom jak dobrodružně se zrovna cítíte. Já Hokkaido beru jako jistotu, ale také jsem si oblíbila muškátovou a špagetovou dýni.
– 1 na kostičky nakrájená červená cibule
– kari nebo směs garam masala
– olivový olej, kostka zeleninového vývaru
– 1 kostka másla / olivový / kokosový olej
– 300 ml smetany ke šlehání
– předem připravený zeleninový vývar nebo voda
– před mixováním můžete přidat i menší misku uvařených brambor 

 

Postup:

Někdy nakrájenou dužinu z dýně, červenou cibuli, koření a nakrájený zázvor vložím do trouby na cca 15-20min – někdy je místo toho restuji na pánvi. Výsledek bude u obou postupů stejný. Dýně změkne natolik, že ji bez větších problémů rozkrojím vidličkou.. Pokud jsem vše pekla tak vše přendám i se šťávou ze zapékací do hrnce. Do hrnce přiliji 500-700ml vody nebo zeleninového vývaru a vše přivedu k varu, poté nechám polévku na středním plameni asi 10 min probublávat. Během poslední fáze přidám 200 ml smetany ke šlehání / kokosového mléka pokojové teploty, sůl a pepř.

Vše rozšlehám mixérem a podávám ozdobené opraženými dýňovými semínky nebo neloupanými konopnými semínky.

 

Dobrou chuť!


Co by Vás mohlo zajímat:
Kokosové mléko vs. kokosová voda

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář