Zkuste DIY wellness dárky – scrubs

Zkuste si místo kupování přípravků na obličej a tělo vytvořit něco sami doma! Víte přesně, co jste tam dali, můžete si kdykoli přidělat novou dávku nebo ji jakkoli upravovat! Obsažené ingredience mají skvělé pečující a protizánětlivé vlastnosti! Pohrajte si s nimi! 


DIY SCRUBY:
Opravdu hezky se postarají o Vaší pokožku. Jsou vhodné pro pokožku, která potřebuje výživu, permanentně suchou nebo ztvrdlou pokožkou!
Scrub se používá jako mýdlo, promnete si s ním ruce a smyjete. Některé můžete použít na tělo, některé na obličej!

CITRONOVvo-KOKOSOVÝ TĚLOVÝ SCRUB
– olivový / kokosový olej
– cukr krupice
– citronový extrakt
– citronový kůra
– jedlé potravinové barvivo – je na Vás jestli ho chcete použít např.: žluté/zelené (stačí pár kapek)
– jedlá soda

MAKOVO – KOKOSOVÝ TĚLOVÝ SCRUB S LEVANDULÍ
– olivový / kokosový olej
– mák
– kokos
– cukr krupice
– levandulové květy
– levandulová esence – musí být vhodná k použití na pokožku
– jedlá soda

Ingredience, množství je na Vás a proto ho tu nebudu psát:
– v IKEA jsem si koupila asi 500 ml zavařovačku, můžete použít i několik menších skleněných skleniček
– štáva z citronů, já jsem použila asi 2-3 citrony
– kokosový olej – prodávají ho v dm, je dobrý jako zábal na vlasy a údajně má i bělit zuby a navíc krásně voní (já jsem použila i olivový a ořechový, ale ty opravdu moc dobře nevoní, i když účinky na pokožku rukou jsou naprosto skvělé), oleje použijte tolik, aby se sůl spojila
– hrubozrnná sůl – bez chemického zpracování – já použila Himalájskou růžovou sůl

Jak na to – platí pro všechny uvedené:
Všechny ingredience smíchejte a je hotový jeden skvělý dárek! ?
Jaký poměr je ideální poznáte podle toho, když Vaše směs nebude ani vyloženě mokrá ani suchá, aby se sypala jako suchý písek. Při použití jako „mýdlo“ na ruce zanechá Vaše ruce vyživené. Hotový scrub není nutné mít v lednici, zachází se s ním jako s mýdlem, ale používá se na již čisté ruce. Má za úkol ruce vyživit a ošetřit, takže díky oleji v něm budete mít jemné ruce a nebudete potřebovat krém. A samozřejmě ve skleničce budou vypadat reprezentativně, pokud je budete vyrábět jako dárky!

** Všechny scruby jsou na bázi oleje/medu, takže pokud budete chtít více „zředit“ Váš scrub použijte stejný olej/med jako při výrobě! Pokud tam nalijete vodu, může to splesnivět!**
***Doporučuji skladovat v lednici v uzavřené nádobě.***

Zakladatelka a autorka více jak stovky článků na webu Zdraví posláním (Gastroradar). Masérka v síti Infinit Vysočany – hotel Step. Od ledna 2019 Infinit Holešovice – hotel Absolutum Boutique. Studentka VOŠ oboru wellness a balneo. Ambasadorka destigmatizace duševních onemocnění. Zkušenosti s vedením dětské a rodinné jógy, dramatické výchovy a boulderového lezení pro děti..

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář