Domácí pleťové masky z Vaší kuchyně!

K výrobě vlastních masek se obvykle uchyluji, když mám čas a chuť něco tvořit nebo, když mám pocit, že ty kupované nepomáhají momentálnímu stavu mé pleti. Domácí výroba masek je čistě individuální, uvedla jsem Vám sice konkrétní ingredience a poměry, ale jakou masku si vyrobíte je čistě na Vás. Uvidíte co Vám bude nejvíce sedět.

 

Jsem velký fanoušek čerstvých masek, když na to ovšem mám čas. Když ne, sáhnu obvykle po značkách typu Himalaya, Lavera, Alverde nebo Lush. Více o přírodní kosmetice, kterou běžně kupuji najdete zde: Přírodní kosmetika a ekodrogerie! 

 

Něco málo o ingrediencích, které máte v kuchyni:
Avokádo – je superpotravinou díky vysokému obsahu prospěšných tuků, bílkovin, draslíku i přítomnosti vitaminů A, D, E a B. Je bohatý na steroliny, které pomáhají zjemňovat pleť, má špičkové hydratační vlastnosti, dobře se vstřebává do hluboké tkáně, má úžasně změkčující účinky
Med – antioxidant, zlepšuje hojení drobných nedokonalostí a jizev, změkčuje a vyživuje pleť
Skořice – antiseptické a antibakteriální účinky
Banán – antioxidační charakter a zpomalují stárnutí pleti, vhodné obzvláště však pro suchou, poškozenou a stárnoucí pleť
Přírodní (raw) kakao s min 20% obsahem kakaového másla – thyamin, vápník, hořčík, draslík, fosfor, železo, měď a vitamin C. Má také vysoký obsah omega 6 mastné kyseliny a je taktéž bohaté na flavonoidy a polyfenoly. Výborné zvláčňující účinky.


 

Vyrobte si pokaždé čerstvou várku:

Avokádo – vitamíny a hydratace pro Vaši pleť
– 2-4 cm avokáda

Rozmačkáme vidličkou na kaši a naneseme na obličej.
Masku nechte asi 20min na rozehřátém obličeji a teplou vodou umyjte.
Množství vystačí pro 2 lidi. Nedoporučuji skladovat více než 2 hodiny v lednici.

Super čerstvá výživná maska pro problematickou pleť (na fotce):
– 3 čajové lžičky kakaa
– 1-2 čajové lžičky skořice
– 2-3 čajové lýičky lesního/manuka medu
– 2-3cm avokáda
– 3-4cm banánu
Masku nechte asi 20min na rozehřátém obličeji a teplou vodou umyjte.
Množství vystačí pro 2 lidi. Nedoporučuji skladovat více než 2 hodiny v lednici.

Můžete si masku udělat jen pro sebe nebo jako dárek do skleničky! Doporučuji spotřebovat do dvou týdnů, až měsíce:

Medový scrub / medová maska na obličej (problematická i zralá pleť)
– med – lesní/manuka
– bambucké máslo (volitelné)
– ovesné vločky – skvěle vytvoří texturu
– skoříce
– mořská sůl
– jedlá soda (volitelné)
Množství přizpůsobte účelu. Skladujte v lednici nebo si vyrobte pokaždé čerstvou.
Ingredience smíchejte na lepkavou kaši. Masku nechte asi 20min na rozehřátém obličeji a teplou vodou umyjte.
Kvalitní med jako je lesní nebo manuka můžete používat i lokálně na akné.

 

Dejte mi vědět, jaká maska Vás nejvíce zaujala!


 

Více se o úžasných benefitech všech možných ingrediencí, můžete naučit zde: Encyklopedie

Jsem velký fanoušek čerstvých masek, když na to ovšem mám čas. Když ne, sáhnu obvykle po značkách typu Himalaya, Lavera, Alverde nebo Lush. Více o přírodní kosmetice, kterou běžně kupuji najdete zde: Přírodní kosmetika a ekodrogerie! 

 

Upozornění:
Stránky Zdraví posláním, dříve Gastroradar a související online prezentace mají informačně-vzdělávací charakter a nenahrazují osobní spolupráci s lékaři, fyzioterapeuty, kvalifikovanými trenéry a instruktory, wellness specialisty a dalšími odborníky. Slouží primárně k předávání inspirace, motivace a osobních zkušeností autorů, než k předkládání univerzálních návodů vhodných k následování čtenáři. Stavíme se za individuální přístup, který ze samotné podstaty jednosměrná online prezentace nemůže poskytnout.

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář