DIY alkoholické nápoje!

Jedlé nebo doma vyrobené dárky jsou podle mne nejlepší věc! 🙂 Dáváte tím najevo, že jste se nad dárkem opravdu zamysleli a věnovali jste tomu čas, což je v dnešní době opravdu mnoho, takže pokud nevíte co vymyslet na letošní Vánoce – vyrobte něco co udělá Vám i Vaším blízkým radost!! 🙂  

 

Pokud se Vám nechce vyrábět celý dárek, můžete zajít třeba do kavárny Vypálené koťátko a na připravené hrníčky/talířky/tumblery/sošky něco namalovat. V kavárně Vám výrobek do měsíce vypálí. 🙂 Měla jsem tu výborný Makovník a horký Cider. 😉

 

 

ITALSKÝ  LIKÉR LIMONCELLO

Dnes jsem dělala Limoncello, začala jsem podle Emanuela Riddiho, kterého možná znáte z pořadu s Italem v kuchyni. Recept jsem upravila podle sebe a mám pro Vás své dva nové recepty na italský likér Limoncello! 🙂 Použila jsem půl litru vodky, budu to věnovat v menších skleničkách objemu worchestrové omáčky. Tento likér se v Itálii pije pomalu z panákových skleniček a hlavně se vychutnává! 🙂

Recept první – více citronový a osvěžující

Ingredience:

2,5 dcl vodky (použijte tu kterou máte rádi, já vodku zrovna nemusím, mám radši ty likéry – ve slevě zrovna byla Pražská vodka)

1,8 dcl vody

200 g cukru bílého krupice

kůra z 250 g bio citronů -> oloupaná škrabkou na brambory se seškrábanou bílou částí! Jinak bude Vaše Limoncello hořké 

Recept druhý – chuťově více medový (díky třtinovému cukru)

Ingredience:

2,5 dcl vodky

2 dcl vody

320 g třtinového cukru

kůra 250g bio citronů

šťáva ze 2 citronů a půlky limetky

Jak na to: Ingredience smícháme ve vhodné nádobě s víčkem, ve které bude směs ležet v chladnu a šeru (třeba ve spíži) okolo dvou týdnů  😉 Během této doby si dejte denně asi dvě minuty práci a promíchejte likér. Za dva týdny máte hotovo, vyndejte citronovou kůru a přelijte do lahviček ve kterých budete Limocello darovat. Nastrouhejte novou kůru a vhodte ji do likéru na ozdobu. 🙂 Skladujeme v chladu.

 

Jsem diplomovaná Wellness specialistka (DiS.) v oboru Wellness-Balneo. Zakladatelka webu Zdraví posláním a autorka více než 200 článků. Masérka mimo oblast zdravotnictví. Instruktorka ZTV – Zdravotní Tělesné Výchovy (kompenzačně-rekondičního cvičení). Ambasadorka destigmatizace medical-wellness léčby duševních onemocnění a vlastník CAE (Certificate of Advanced English).

Kdo jsem jako Wellness specialistka?
Studovala jsem vyšší odbornou školu. Mezi mé předměty patřily: psychologie zdraví, well-being, anatomie, fyziologie, balneologie a fyzikální terapie, interkulturní komunikace, fitness, funkční vyšetření, výživa, lékařská problematika zdravotní tělesné výchovy, gymnastika, základy veřejného zdravotnictví, specifika saunování, sportovní masáž, baňkování, lávové kameny, tvorba wellness programů, základy první pomoci a další..
Studium jsem zakončila Absolventskou prací o zvládání patologického stresu a deprese medical-wellness metodami, kterou si můžete přečíst na těchto stránkách v rubrice E-kniha. Absolutorium se skládalo z obhájení Absolventské práce a zkoušek z Wellness a Biomedicíny a Anglického jazyka.

Oblasti odborného zájmu:
Wellness, prevence, regenerace, kompenzace a rekondice, psychologie zdraví (motivace, zvládání patologického stresu, seberozvoj aj.), medical-wellness přístup při zvládání patologického stresu, deprese, BAP a bolestí zad.

Odborná publikace:
Absolventská práce s názvem Distres a možnosti zvládání se zaměřením na 13 medical-wellness strategií v rámci zvládání patologické stresové zátěže a deprese.

Služby v Praze:
Wellness masáže (masáže mimo zdravotnictví),  ZTV (s prvky metody Balantes propojující prvky fyzioterapie, pilates, balančního cvičení a aktivního středu těla s psychorelaxací a vědomým pohybem, osobně k tomu navíc přidávám prvky jógy s technikami automasáže), tvorba a inovace wellness programů pro wellness centra, konzultace a přednášky o zdravém životním stylu, wellness-medical přístupech v rámci zvládání těžké stresové zátěže a deprese a další.

Kde nyní pracuji?
Masíruji v Kings Court 5* na Nám. Republiky.

Sociální sítě:
Facebook: Zdraví posláním, Wellness jóga, Wellness masáže (pokud jste u mne byli na masáži, tak zde můžete zanechat Vaši recenzi)
Instagram: wellness_specialistka_sylvie
Youtube: Zdraví posláním

Pokud máte zájem o spolupráci využijte kontaktní formulář nebo zdraviposlanim@seznam.cz

O autorovi Výpis článků Podpořte autora

Napsat komentář